PDA

View Full Version : سوال: ماژولی برای استخراج اطلاعات یک table

akram-g
سه شنبه 20 اسفند 1387, 07:51 صبح
سلام. به نظر شما این امکان وجود دارد که بتوان با استفاده از یک ماژول اطلاعات خاصی را از یک table استخراج کرد و در یک table دیگر نمایش داد.(البته با استفاده از query میشه میخوام ببینم با استفاده از ماژول هم میشه).

kamiharmonica
سه شنبه 20 اسفند 1387, 11:49 صبح
با سلام
با استفاده از ماژول هم ميشه اين كار رو كرد شما بايد Recordset تعريف كنيد و اطلاعات رو از يك جدول بخونيد و به جدول ديگه update كنيد ولي براي اين كار بايد به رابطه بين دو جدول هم توجه كرد . يا از قبل رابطه برقرار كرد يا از طريق كد.

e601
سه شنبه 20 اسفند 1387, 20:24 عصر
سلام. به نظر شما این امکان وجود دارد که بتوان با استفاده از یک ماژول اطلاعات خاصی را از یک table استخراج کرد و در یک table دیگر نمایش داد.(البته با استفاده از query میشه میخوام ببینم با استفاده از ماژول هم میشه).

سلام

مطمئنا اینکار امکان پذیره.
برای اینکار هم روشهای مختلفی وجود داره. همونطوری که دوستمون kamiharmonica گفتن میتونید از طریق ایجاد رکوردست (به بیان بهتره با استفاده از DAO یا ADO) اینکار رو انجام بدین.

البته راه ساده تری هم وجود داره و اونم اینه که شما میتونید همون کوئری که باهاش آشنایی دارید رو در ماژول ازش استفاده کنید !
در حقیقت میشه از قدرت دستورات SQL و قدرت ویژوال بیسیک تواما استفاده کرد. ضمن اینکه kamiharmonica عزیز گفتن که باید بین جداول ارتباط برقرار باشه که به نظر من الزامی در این مورد وجود نداره.

موفق باشید...

akram-g
چهارشنبه 21 اسفند 1387, 09:22 صبح
با سلام
با استفاده از ماژول هم ميشه اين كار رو كرد شما بايد Recordset تعريف كنيد و اطلاعات رو از يك جدول بخونيد و به جدول ديگه update كنيد ولي براي اين كار بايد به رابطه بين دو جدول هم توجه كرد . يا از قبل رابطه برقرار كرد يا از طريق كد.

مرسی از اینکه جواب دادید. من فایل access را ضمیمه می کنم. می خوام اطلاعات id و cyc و yr هایی را که billstat=40 or 80 و man=<>81 and <>11 و شش دوره قبل cyc (دوره) و yr=1387 را از جدول bills استخراج کنم و نتایج استخراج رو در جدول ghraat نمایش بدم.
لطف کنید اگه میتونید انجام بدید وفایل را رو بفرستید.

h_arman
چهارشنبه 21 اسفند 1387, 16:53 عصر
من یه کوئری برای استخراج اطلاعات ساختم و با استفاده از یک دستور SQL حاصل اون کوئری را در جدول دوم اضافه کردم
برای اجرای دستور از پنجره Imediate Window تنها سابروتین موجود را صدا بزنید
امیدوارم کارتون حل بشه

akram-g
سه شنبه 18 فروردین 1388, 10:53 صبح
مرسی ممنون از لطفتون.