PDA

View Full Version : گفتگو: sql server 2008 يا sql server 2005؟

Modernidea
سه شنبه 20 اسفند 1387, 15:52 عصر
سلام
من ميخوام يدفه از access بپرم به sql server ، حالا كه هيچي بلد نيستم بايد با كدوم نسخه شروع كنم. با 2005 يا 2008 ؟
ميشه يه راهنمايي باحال بديد؟
تشكر فراوان

amin_alexi
سه شنبه 20 اسفند 1387, 16:07 عصر
سلام
فکر کنم جواب واضح باشه
بهتره از 2008 استفاده کنی ...
چون جدید تره و مسلما اگر در version قبلی مشکل یا ایرادی وجود داشته باشه الان احتمالا در این version برطرف شده
و 100% امکانات بیشتری به اون اضافه شده ...
البته چون در ایران هستیم هر دو Version رومیشه با 2000 تومان خرید !
و بابت قیمت و هزینه مشکلی نداریم ...

Modernidea
چهارشنبه 21 اسفند 1387, 12:59 عصر
آيا روي xp هم نصب ميشه؟

EffatBandehlou
چهارشنبه 21 اسفند 1387, 13:03 عصر
بله نسخه Developer ,Workgroup,express بر روي طح نصب ميشه

masoud.ramezani
چهارشنبه 21 اسفند 1387, 15:33 عصر
سلام
مطمئنا بهتر است که از نسخه جديدتر استفاده کنيد. من در وبلاگم برخي بهبودها در نسخه جديد را بيان کرده ام. اميدوارم به دردتون بخوره.

Modernidea
پنج شنبه 22 اسفند 1387, 00:22 صبح
بله نسخه Developer ,Workgroup,express بر روي طح نصب ميشه

من در چند جايي ديدم كه ميگن فقط نسخه Enterprise خوب هست كه روي سرور نصب ميشه. حلا با توجه به مطلب شما كدام نسخه آن بهتر است؟

ali_kolahdoozan
پنج شنبه 22 اسفند 1387, 07:43 صبح
برای یادگیری و .... اصلا مهم نیست . حتی از 2005 هم استفاده کنی زیاد فرقی نداره . اگر بعدا پروژه رو خواستی ببری توی یک سازمان نصب برای آنجا بر اساس شرایط نسخه فرق داره . اما حتی برای نوشتن یک پروژه بزرگ هم زیاد نسخه کاری شما مهم نیست

masoud.ramezani
سه شنبه 27 اسفند 1387, 10:26 صبح
برای یادگیری و .... اصلا مهم نیست . حتی از 2005 هم استفاده کنی زیاد فرقی نداره . اگر بعدا پروژه رو خواستی ببری توی یک سازمان نصب برای آنجا بر اساس شرایط نسخه فرق داره . اما حتی برای نوشتن یک پروژه بزرگ هم زیاد نسخه کاری شما مهم نیست

راستش رو بخواهید من با نظر این دوست عزیز کهدر بالا آوردم خیلی موافق نیستم. زیرا نسخه 2008 تفاوتهای زیادی هم از نظر مدیریت و هم از نظر t-sql کرده است. بهتر است که به روز باشیم.

amin_alexi
سه شنبه 27 اسفند 1387, 14:40 عصر
اصلا موافق نیستم ... .
خیلی مهمه که با چه نسخه ای قراره کار بشه !؟
اگه شما بخوایید از یک سری امکانات جدید که در نسخه جدید وجود داره چشم پوشی کنید مجبورید که خیلی از کارها رو که خود DBMS به راحتی انجام میده شما کلی واسش کد بنویسید ...
پس بهتره با شناسایی امکانات نسخه های جدید و تحلیل خوب از سیستمی که می خواین طراحی کنید از Version مناسب استفاده کنید. (بدون توجه به هزینه، بهتره از آخرین نسخه و کاملترین ورژن استفاده بشه)

siavash_realy
دوشنبه 03 فروردین 1388, 00:23 صبح
من فقط تجربه خودم رو ميگم چون هم اكسس كار حرفه اي هستم هم sql كار حرفه اي و از نسخه 2000 تا 2008 رو خوب كار كردم باهاش. اگر اكسس كار باشي و ميخواي Sql كار كني بايد بگم در ابتدا خيلي تفاوت نداره از كدوم استفاده كني اگر ميخواي توقعات اكسست رو در نظر بگيري ورژن 2000 بسيار بالاتر از اون رو هم جوابگو هست چه برسه به 2008 اما از حق نگذريم تو 2008 امكانات فوق العاده اي اضافه شده البته كه 2005 هم خيلي خوب بود اما باگ كم نداشت و بهتره بگم 2008 هم خيلي از اون باگ ها رو هنوز به ارث برده اما به نظر من 2008 بهتره چون هم سرعتش بالاتره و هم خوش دست تره به علاوه چند تا قابليت فوق العاده داره كه مطمئنا بهدها بدردت ميخوره مثل نوع داده درختي اون و report server خيلي قدرتمندتر اون نسبت به نسخه 2005 به علاوه clr ها روي اون خيلي بهتر پشتيباني ميشن و به درد كساني كه با .net ميخوان كاركنن خيلي ميخوره

ali_kolahdoozan
جمعه 14 فروردین 1388, 23:44 عصر
اصلا برای کار نسخه مهم نیست مخصوصا بین 2005 و 2008 فعلا برای شما فرقی نداره