PDA

View Full Version : ماليات قراردادهاي نرم افزاري

als_1360
سه شنبه 20 اسفند 1387, 23:25 عصر
با سلام به دوستان
مي خواستم بدونم براي اگر قراردادي داشته باشيم كه طي اين قرارداد
يك نرم افزاري رو براي يك موسسه دولتي (دانشگاه) نوشته با شيم
مقدار ماليات و بيمه قرارداد چقدر مي شود .

accpascal
چهارشنبه 21 اسفند 1387, 08:27 صبح
دوست من این سوالات ربطی به برنامه نویسی نداره ولی برای اطلاعاتت در هر قرارداد کارفرما موظف است قسط آخر قرارداد را تا وقتی پیمانکار مفاصا حساب بیمه را ارائه نداده است پرداخت نکند یعنی فروشنده نرم افزار باید حق بیمه خود را پرداخت نموده و مفاصا حساب آنرا ارائه دهد حال اگر پیمانکار شرکت باشد یا شخص شرایط فرق می کند
در مورد مالیات هم کارفرما در هر پرداخت 5 درصد بابت مالیات کسر می کند و موظف است فیش پرداخت آن را به پیمانکار ارائه دهد

mafazel
چهارشنبه 21 اسفند 1387, 08:49 صبح
دوست من این سوالات ربطی به برنامه نویسی نداره
سلام دوست عزیز accpascal با این نظر شما مخالفم این سوال دقیقا به برنامه نویسی مربوط میشه و جاش هم همینجاست. اصلا شما بگید امروزه چه کاری هست که به برنامه نویسی مربوط نباشه؟ عمومی ترین موردش موبایله که همه دارند و توش کلی برنامه نویسی هست. بقیه فرمایشاتتون کاملا درسته.
دوست عزیز als_1360 مالیات که 5% باشه رو کم می کنند و بقیه اش رو بهتون میدند.10% هم برای حسن انجام کار تا آخر نگه میدارند. برای اینکه کمتر دچار مشکلات بیمه بشید قراردادهای برنامه نویسی رو حتی الامکان بصورت فروش نرم افزار تنظیم کنید. فروش بیمه ندارد.

als_1360
چهارشنبه 21 اسفند 1387, 23:14 عصر
ازتون ممنونم
اين سوال شايد در ذهن خيلي ها بود
از مسئولين سايت هم تقاضا دارم قسمتي رو ايجاد كنند تا سوالات
مربوط به قرارداد كه خيلي هم زياد هست اونجا پرسيده بشه
منم چون جايي پيدا نكردم كه سوالم رو مطرح كنم مجبور شديم در اين قسمت اون رو مطرح كنم

accpascal
پنج شنبه 22 اسفند 1387, 07:39 صبح
سلام دوست عزیز accpascal با این نظر شما مخالفم این سوال دقیقا به برنامه نویسی مربوط میشه و جاش هم همینجاست. اصلا شما بگید امروزه چه کاری هست که به برنامه نویسی مربوط نباشه؟ عمومی ترین موردش موبایله که همه دارند و توش کلی برنامه نویسی هست. بقیه فرمایشاتتون کاملا درسته.
.
فرمایش جنابعالی کاملا صحیح است که در این دنیا چیزی نیست که به برنامه نویسی ربط نداشته باشه ولی کاملتر اینه که همه چیز به همه چیز ربط داره
ولی وقتی سایتی تخصصی شد بنظر من بهتر است سوالات تخصصی در این سایت مطرح و پیگیری شود
سوال ایشان که البته بنده هم با کمال میل پاسخ آن را دادم سوال تخصصی حسابداری است و بجز موارد فوق که گفتم مسایل دیگری هم دارد که بعنوان مثال شما وقتی قرارداد پیمانکاری ببندی و یا فاکتور فروش داشته باشی نحوه محاسبات بیمه و مالیات آن متفاوت است و خیلی مسایل دیگر که جای بحث آن اینجا نیست در حقیقت سوال ایشان مشکل برنامه نویس است نه برنامه نویسی