PDA

View Full Version : درخواست کامپوننت تبدیل فارسی ایران سیستم

khoshblagh
چهارشنبه 21 اسفند 1387, 13:14 عصر
با سلام خدمت دوستان عزیز
من به دنبال کامپوننتی هستم که کد فارسی ایران سیستم تحت Dos ( که من در بانک فاکس پرو استفاده کرده ام ) را تبدیل به کد فارسی ویندوز xp ( جهت تبدیل به بانک اکسس) نماید . با تشکر از زحمات شما.

MSHService
چهارشنبه 21 اسفند 1387, 20:40 عصر
سلام
به مسیر زیر برو همه چی اونجا براتون هست
http://www.iran-eng.com/showthread.php?t=73572
من حجت رو نمیشناسم ولی از unit های اون استفاده کردم که خدا پدرش رو بیامرزه.
پولدار باشید.

khoshblagh
پنج شنبه 22 اسفند 1387, 09:02 صبح
جناب MSHService
با تشکر از پاسخ شما . بانک اطلاعاتی مورد استفاده من در محیط داس فایلهای dbf مربوط به زبان برنامه نویسی فاکس پرو میباشد که با فارسی ساز sepand و نسخه بعدی آن saher فارسی شده. تصور من این است که این فارسی سازها از کدهای ایران سیستم استفاده کرده اند . اگر این تصور درست باشد به این معنی است که من میتوانم از کامپوننت معرفی شده توسط شما جهت تبدیل به فارسی ویندوز (مثلا به بانک اطلاعاتی اکسس) استفاده نمایم. من کامپوننت را دانلود کردم ولی ظاهرا فقط فایلهای نوع تکس را جهت تبدیل قبول مینماید که سعی برای یادگیری و تست آن هم نتوانستم انجام دهم . اگر در این مورد توضیح بیشتری بدهید لطف بزرگی در حق من انجام داده اید . متشکرم

MSHService
پنج شنبه 22 اسفند 1387, 12:10 عصر
اون یه نمونه بود که من با کمک unit های آقای حجت نوشته بودم.
هدفت تبدیل فونت ها بود که براتون گذاشتم.حالا اگر...
میخواهی DBF بخونی؟
ببین رفیق اگه می خواهی Dbf بخونی بعد اونو تبدیل به Access کنی، چون من کارمنده بانکم یه بار مجبور شدم اینکارو کنم.(اون وقت چون اینترنت نداشتمو کسی نبود کمکم کنه مجبور شدم خودم اینکارو کنم که به نتایج زیر رسیدم)
فایله (vfpoledb.exe )Microsoft OLE DB Provider for Visual FoxPro رو دون کن بعد اونو بنصب.این Provider برای خوندن فایلهای DBF هست.
حالا میتونی از امکانات دلفی برای وصل شدن به DBF استفاده کنی.
یه AdoConnection بنداز رو فرمت بعد پرووایدرش رو Microsoft OLE DB Provider for Visual FoxPro اتخاب کن یا بزار Provider=VFPOLEDB.1 حالا راحت میتونی اطلاعات DBF رو تو DBGrideت بخونی.
بعد که همون تبدیل Text هاست.
موفق و پیروز باشید.

khoshblagh
دوشنبه 26 اسفند 1387, 07:25 صبح
یعنی اول جدولها را به اکسس انتقال بدهم و بعد عمل تبدیل را انجام دهم؟

MSHService
دوشنبه 26 اسفند 1387, 08:39 صبح
سلام
نه عزیز بعد از خوندن رکورد های DBF و هنگام ذخیره اونها تو MDB عمل تبدیل رو انجام بده.
موفق باشید.