PDA

View Full Version : اضافه کردن انتهای جدول و حذف کردن ستون اول جدول

adnan
جمعه 04 دی 1383, 14:12 عصر
من می خوام یک ستون به انتهای جدول (mysql ) اضافه کنم و یکی هم از ابتدای جدول حذق کنم بطویکه تعداد سطرهای جدول فیکس باقی بمونه اما نشد !!!

من ایندو query را اجرا می کنم ولی همونی که اضافه میشه حذف میشه !!!
چکار کنم ؟

$sql = "INSERT INTO `url` (`link`) VALUES ('$g');";
$sql = 'DELETE FROM url LIMIT 1 ';

jirjirakk
جمعه 04 دی 1383, 22:56 عصر
شما اگه یک فیلد کلید آی دی داشته باشید این کار به راحتی امکان پذیر خواهد بود به این صورت که :

DELETE FROM ( SELECT MIN(Fld_ID) FROM TBL_NAME )

البته یک چیزی تو این مایه ها ...

adnan
شنبه 05 دی 1383, 09:44 صبح
نه نداره ! آیا باید حتما گذاشت ؟

oxygenws
شنبه 05 دی 1383, 15:56 عصر
ببین خط زیر درست عمل نمی کنه؟؟

$sql = 'DELETE FROM url WHERE 1=1 DESC LIMIT 1 ';

adnan
یک شنبه 06 دی 1383, 14:06 عصر
امید جان ! DESC و ASC را در Insert و delete خطا میگیره :cry:

oxygenws
یک شنبه 06 دی 1383, 15:29 عصر
شرمنده، تو خط قبلی قبل از desc باید یک order by بیاد، حالا order by چی، بستگی به خودت و نوع جدولت داره.

adnan
جمعه 11 دی 1383, 21:44 عصر
امیدجان ! اینکه نتیجه اش همون حرفی است که jirjirakk گفت . یعنی براساس یک ستون مرتب میشه و یکی را پاک می کنه و تضمینی نیست که آخرین ستون پاک شود . راه دیگری نیست ؟

بذارید هدفم را بیان کنم شاید اینطور بهتر بتوانید کمکم کنید
نگاه کنید من می خوام همیشه 10 آدرس سایتی که از آنها به سایت من مراجعه کردند را در home page نشان دهم .
اما چون Cpanel تمام این url ها را نگه داری می کند نیازی نیست که من بخوام خودم دوباره در دیتابیس تمام آنها را نگه دارم و فقط 10 تای آخر در دیتابیس ذخیره بشه کافیه .و سپس 10 ستون را نشان دهد .

من فکر می کردم دستور delete را صدا بزنم و بعد از یکی هم insert کنم درست کار کنه ولی متوجه شدم که در دیتابیس هیچ تغییری ایجاد نمیسه . یهنی همونی که پاک شده اضافه میشه ؟
شما چه راه حل یا ساختاری برای اینکار پیشنهاد می کنید ؟ :گیج:

oxygenws
شنبه 12 دی 1383, 13:27 عصر
CPanel این آدرس ها رو کجا نگهداری می کنه؟؟؟؟؟

adnan
یک شنبه 13 دی 1383, 18:43 عصر
من فکر کنم امید منظورم را متوجه نشد ! من نمی خوام از cpanel استفاده کنم . ولی در عین حال :

صورت مسئله من : برنامه ای بنویسید که همواره 10 آدرس url در یکجا ذخیره کند و آنرا نشان دهد . قرار است هر کاربری که وارد سایت می شود قدیمی ترین آدرس حذف و ادرسی که کاربر از آن رجوع به سایت ما کرده را به لیست اضافه کند . نحوه پیاده سازی ؟
من بفکرم رسید که از سیستم فایلی استفاده کنم. چطوره ؟

اما جواب oxygenws : من در cpanel در قسمت webstat و در بخش analog می تونم تمامی آماها را ببینیم .
می دونی که این آمارها بصورت فایل html و در شاخه tmp دخیره میشه !!!

oxygenws
یک شنبه 13 دی 1383, 18:56 عصر
آهان......
به نظر من بهتره خودت همچین کاری بکنی و از CPanel کمک نگیری...
و به نظرم بهتره برای 10 تا رکورد به جای بانک از فایل استفاده کنی :) یه فایل متنی ساده. یا شاید بهتر باشه که از XML استفاده کنی :) simpleXML می تونه انتخاب خوبی باشه :) بعد به راحتی اولین رکورد رو حذف کنی و به آخر یه رکورد جدید اضافه کنی، همین.

موفق باشید :)