PDA

View Full Version : سوال: قرار گرفتن روی یک آیتم خاص از کمبوباکس

h_arman
چهارشنبه 21 اسفند 1387, 16:30 عصر
با سلام خدمت دوستان
تقریبا مطمئن هستم که جواب سوالم در سایت موجود است ولی حدود یک ساعت وقت گذاشتم و چیزی پیدا نکردم.
من می خوام بعد از اینکه یک کمبوباکس یا لیست باکس را پر کردم روی یکی از آیتمهای اون که شماره ایندکس اون را هم می دونم قرار بگیره.(یعنی فعال بشه)
من این کار را به راحتی توی ویژوال بیسیک انجام میدم ولی متاسفانه ویژگی ListIndex در اکسس بصورتReadOnly تعریف شده و امکان تغییر آن از طریق کد وجود ندارد.
از دوستانی که در این مرد اطلاعاتی دارند خواهش می کنم راهنمایی کنند.

h_arman
پنج شنبه 22 اسفند 1387, 10:31 صبح
از دوستان عزیز خواهش می کنم بذل توجهی هم به این تاپیک بیندازند.
شاید سوالم خیلی پیش پا افتاده باشه ولی باور کنید بیشتر از نصف روز روش وقت گذاشتم.

باز هم از همکاریتوم ممنونم

alirezabahrami
پنج شنبه 22 اسفند 1387, 11:00 صبح
با سلام
بنظر اين حقير ، اگر سؤال را در قالب يك نمونه كار انجام شده ولي به نتيجه نرسيده مطرح و ارائه مي شد مطمئناً دوستان بهتر متوجه مشكل شما شده و در صورت امكان ، جهت رفع آن اقدام مي نمودند.
موفق باشيد

h_arman
پنج شنبه 22 اسفند 1387, 12:25 عصر
چشم
این هم نمونه برنامه
برای مثال میخوام در برنامه زیر به محض ظاهر شدن فرم بجای اینکه کادر Select User خالی باشه روی اولین گزینه یعنی John Smith قرار گرفته باشه.

pmoshir
پنج شنبه 22 اسفند 1387, 13:57 عصر
دوست عزیز فایل شما اصلاح شد.امیدوارم تونسته باشم کمک کنم.

h_arman
پنج شنبه 22 اسفند 1387, 14:06 عصر
دوست عزیز فایل شما اصلاح شد.امیدوارم تونسته باشم کمک کنم.

از توجه شما ممنونم
ولی این روش وقتی کارآمد هست که ترتیب آیتمها همیشه ثابت باشد. در حقیقت باید جدول مرتبط با کمبوباکس هیچ وقت تغییر نکند. در صورتیکه معمولا اول برنامه نوشته می شود و سپس اطلاعات وارد آن می شود.
بنابراین اگر بخواهیم همیشه در ابتدای نمایش فرم، کمبو روی اولین آیتم قرار بگیرد نمی توانیم از این روش استفاده کنیم چون نمیدونیم اولین آیتم چی هست

alirezabahrami
پنج شنبه 22 اسفند 1387, 15:20 عصر
با سلام مجدد
همانطور که فایل را اصلاح کرده ام کافی است مقدار Default valueکادر Select User را درقسمت properties آن مساوی یکی از آیتم های کمبوباکس قرار بدهید که با باز شدن فرم ، گزینه انتخاب شده در کمبو باکس نمایش داده میشود و اگر بخواهید کادر مربوط به user_name هم با انتخاب هر کدام از گزینه های کمبوباکس عوض شود Control source مربوط به user_name را مساوی text6 که در واقع نام Select User است قرار بده در غیر اینصورت آن را حذف کن .
موفق باشید.

mehdi_fiz
پنج شنبه 22 اسفند 1387, 15:33 عصر
سلام دوست عزيز
نمونه شما رو اصلاح کردم ببينيد منظورتون همين بود
موفق باشيد

alirezabahrami
پنج شنبه 22 اسفند 1387, 15:37 عصر
باز هم سلام
با عرض معذرت ، بنده قبل از اینکه جواب دوست عزیزمان آقای pmoshirرا مشاهده کنم راه حل خودم را برایتان ارسال نمودم علی ایحال چنانچه راه حل بنده هم قانع کننده نبود مجدداً بفرمائید تا بررسی بیشتری بعمل آید .
با آرزوی موفقیت برای شما

h_arman
پنج شنبه 22 اسفند 1387, 16:18 عصر
سلام دوست عزيز
نمونه شما رو اصلاح کردم ببينيد منظورتون همين بود
موفق باشيد

بله دوست عزیز
این دقیقا همون چیزی بود که دنبالش می گشتم. از توجه شما کمال تشکر را دارم