PDA

View Full Version : پروژه ای در ذهن دارم! (مشورتی)

amirepsilon
دوشنبه 26 اسفند 1387, 11:53 صبح
سلام
من یه پروژه در ذهنم هست که اگه بشه میخوام پیاده کنم
فکر کنم خیلی کاربردی باشه !
شما لطفا نظر بدید

هدف برنامه : نظم بخشیدن و جستجوی راحت و اطلاعات بیشتر در مورد فایل های صوتی

طرح کلی : فکر کنید ده تا پوشه دارید داخل اونها هم ده تا پوشه دیگه هست که نام هر خواننده رو نوشته توی اون هم مثلا ده تا پوشته هست که نام آلبوم هاشه و داخل پوشه ها آهنگ ها یا فایل های صوتیه !
این برنامه در واقع میراد خودکار هرچی فایل صوتی و هرچی فولدر توی زیر مجموعه هاش هست رو پیدا میکنه و لیست میکنه و اطلاعاتشون رو نشون میده
از یه راهی هم یه سری اطلاعات خودمون اضافه میکنیم مثلا محل اجرا که این میتونه توی دیتا بیش ذخیره بشه
ولی میخوام برنامه خیلی پرتابل باشه یعنی هرجا کپی کردی سریعا تمام فایل عایی که مثلا توی همون پوشه هست رو پیدا و لیست کنه
یکسری امکانات جانبی مثل جستجو هم داشته باشه

نظرتون چیه ؟
یا علی

sinashahab
دوشنبه 26 اسفند 1387, 12:01 عصر
سلام
فکر خوبیه
میتونی چند تا لیست بزاری که تو لیست اول نام خواننده ها و وقتی در لیست اول کلیک کرد در لیست دوم اسم البوم ها و .... و در لیست آخری نام اهنگ باشه که با کلیک روی اون ها اهنگ اجرا بشه .
اگه کمک خواستی من هسنم .

Armin060
دوشنبه 26 اسفند 1387, 12:48 عصر
سل آم.
اگر بخوايد مثل اون چيزی كه sinashahab (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=70861) گفتند درست كنيد، كه خيلی مسخره ميشه. با همون explorer هم ميشه اين كار ها رو كرد. اگر كاربر آهنگ هاش رو انقدر مرتب كرده، خوب تو همون explorer هم نام خواننده رو انتخاب ميكنه و بعد آلبوم و بعدشم كه اهنگ رو. دقيقا ميشه مثل هم. اگر كاربر اهنگ هاش رو نامرتب و هر كدوم تو يه يك درايو جداگانه و فولدر جداگانه باشه، يا مثلا يه فولدر ساخته توش 300 اهنگ مخلوط هست، از 50 تا خواننده مختلف. اون وقت چی؟ شايد اگر خود برنامه در چنين وضعی بياد و بر اساس اطلاعات فايل صوتی آهنگ هر خواننده رو جدا كنده و يك سری مرتب سازی ديگه. به صورتی كه انگار خود كاربر از قبل آهنگ هاش رو مرتب كرده. ديگه هم ادرس نپرسه. بياد تو كل حافظه ( جز جا های خاص، مثل فولدر ويندوز ...) بگرده و آهنگ ها رو پيدا كنه و بعد مرتب كنه. البته ميتونيد به علاوه فايل های صوتی فايل های تصويری رو هم اضافه كنيد.

حامد مصافی
دوشنبه 26 اسفند 1387, 19:07 عصر
فکر کنم خیلی کاربردی باشه !
کاربردی ؟
مدت ها پیش نرم افزار هایی مثل Real One Player و Windows Media Player و ... چنین امکانی را پیاده سازی کرده اند.

sinashahab
دوشنبه 26 اسفند 1387, 22:24 عصر
نه کی میگه کاربردی نیست ؟
مثلا تو لیست اول نام خواننده رو انتخاب کرد و در لیست دوم نام آلبوم و در لیست سوم نام اهنگ رو انتخاب کرد و بخواهد بره خواننده ی دیگر اون وقت باید دو سه بار بک کنه ولی با برنامه میشه بدون برگشت این کار رو بکنه .

amirepsilon
سه شنبه 27 اسفند 1387, 13:24 عصر
انگار بعضی دوستان منظور منو کامل متوجه نشدم

این کار حسن هایی داره
مثلا تا برای برنامه های رادیویی "ترانه های درخواستی" به درد میخوره
سریعا جستجو کنن مثلا توی این موارد :

قسمتی از ترانه
محل اجرا
توضیحاتی پیرامون اون
و..

فکر نمیکنم بتونم با اون نرم افزار ها این کار رو انجام بدم
در ضمن فکر کنید طرف خواست مثلا یکی دو آلبوم رو کپی کنه میتونه راحتت بره توی فولدر مخصوص و کپی کنه