PDA

View Full Version : سوال: تغيير دادن تعداد سطرها در ديتاگريد

shgroup
دوشنبه 26 اسفند 1387, 12:04 عصر
سلام دوستان
پيشاپيش سال نو مبارك
يه سوال دارم اونم اينه كه آيا كنترل ديتاگريد خود دات نت 2005 اين قبليت رو داره كه ما تعداد سطرهاش رو عوض كنيم مثلا من مي خوام اگه headertext يك ستونم مثلا ali بود تعداد سطرهام 4 تا بشه و اگر hassan بود تعداد سطرهام 8 تا بشه و البته اين ستون ها بغل هم هستند و توي يك ديتاگريد ممكنه چند تا از اين ستون ها وجود داشته باشه . البته من چند تا كامپوننت ديدم كه اين كار تو اونا امكان پذير بود.
نظر شما چيه بايد از همون كامپوننت استفاده كنم يا نه ؟ البته اگه Right To Left رو ساپورت كنه.
مرسی

shgroup
دوشنبه 26 اسفند 1387, 16:22 عصر
از دوستان كسی نمی تونه راهنمايی كنه ؟!

NewFoxStudent
دوشنبه 26 اسفند 1387, 19:50 عصر
فکر نمیکنم همچین امکانی رو داشته باشه
استفاده از کنترلهای آماده یه راهه
ایجاد کنترل سفارشی هم راه دیگشه

ahmadr
دوشنبه 26 اسفند 1387, 20:35 عصر
فکر میکنم با Pivot بشه
http://www.tsqltutorials.com/pivot.php

shgroup
دوشنبه 26 اسفند 1387, 22:08 عصر
فکر نمیکنم همچین امکانی رو داشته باشه
استفاده از کنترلهای آماده یه راهه
ایجاد کنترل سفارشی هم راه دیگشه

دوست عزيز كنترل آماده مثلا چی ؟ چيزی رو پيشنهاد مي كنی ؟ البته اگه R to L رو پشتيبانی كنه كه چه بهتر.

فکر میکنم با Pivot بشه
http://www.tsqltutorials.com/pivot.php

مرسی از پاسخت ، من لينك‍ی رو كه دادی ديدم ولی به نظرم اين برای كاري كه من گفتم مناسب نيست آخه فكر كنم با اين كا جاي خانه خالي رو Null رد مي كنه در صورتی كه من می خوام تو ديتاگريد اصلا همچين خانه ای نمايش نده يعنی مثلا يه ستون چهار رديفی باشه و ستون دوم هشت رديفی؟!

seven7777777
سه شنبه 27 اسفند 1387, 07:40 صبح
دوست عزیز
نمی دونم این روش کمکت می کنه یا نه ؟
ولی به نظر من راحت ترین کار و نه بهترین کار اینه که اون ستون هایی که می خوایی یه سری ردیف هاش نشون داده نشه ، بهتره اون سلول ها رو در اون ردیف ها به رنگ پس زمینه فرمت تبدیل کنی .
این طوری به همه اون چیزایی که می خوای می رسی .
البته به این جور کارا می گن ماست مالی کردن :لبخند:

shgroup
سه شنبه 27 اسفند 1387, 08:42 صبح
دوست عزیز
نمی دونم این روش کمکت می کنه یا نه ؟
ولی به نظر من راحت ترین کار و نه بهترین کار اینه که اون ستون هایی که می خوایی یه سری ردیف هاش نشون داده نشه ، بهتره اون سلول ها رو در اون ردیف ها به رنگ پس زمینه فرمت تبدیل کنی .
این طوری به همه اون چیزایی که می خوای می رسی .
البته به این جور کارا می گن ماست مالی کردن :لبخند:

:قهقهه: :لبخند: ای ول بابا خيلي باحال گفتی ، نه اين كار زياد جالب نيست تازه اگر رو سلول كليك بشه كه معلوم می شه!
دوستان كسی راه بهتری نداره ؟ اگه كسی كامپوننتی تو اين زمينه ديده لطفا معرفی كنه. از همگي ممنونم.