PDA

View Full Version : گفتگو: راه حل بهتر برای برنامه عدم دسترسی به اطلاعات

hasan_esfahan
سه شنبه 27 اسفند 1387, 00:13 صبح
هدف : ساخت پروژه ای جهت عدم دسترسی افراد به اطلاعات شخصی پاک شده در سیستم وی با استفاده از برنامه های بازیابی مثلا عکس های شخصی

توضیح: بنده چندی پیش(اوایل برنامه نویسیم) یک برنامه بسیار ساده نوشتم که این برنامه مثلا درایو مثل d را در نظر می گرفت و تا زمانی که ممکن بود از یک عکس درون یک پوشه مشخص از ان کپی می کرد تا فضای درایو پر می شد وسپس عکس ها را پاک می کرد و وقتی که برنامه recover را اجرا می کردم عکس جدید را نشان می داد و خبری از اطلاعات قبلی نبود و مثلا اگر کسی اطلاعات شخصی را پاک می کرد پس از اجرا این برنامه دیگر دسترسی به اطلاعات وی امکان نبود

نتیجه: از دوستان تقاضا دارم را حل بهتر ارائه دهند و نظرات جالب نه ...

behradarya
سه شنبه 27 اسفند 1387, 13:26 عصر
این برنامه ای که شما نوشتید اگه با یه درایو که ظرفیت خالی بالایی داشته باشه خیلی زمان گیر میگیره تا بخواد این کارا رو بکنه.
هر فایل که پاک میشه (چه Delete و چه Shift Delete) اطلاعات اون فایل از هارد پاک نمیشه و تنها اون بخش از هارد در جدول تخصیص به عنوان فضای آزاد معرفی میشه و می تونه اطلاعات رو ذخیره کنه.
این Recover ها هم در واقع میان اون بخش هایی رو که اطلاعات درونشون هست و در جدول به عنوان فضای آزاد معرفی شده رو سر هم میکنه و اگه تونست فایل رو نشون میده.
حالا من فکر میکنم اگه بتونیم برنامه ای بنویسی که موقعیت فیزیکی هر فایل که قراره پاک بشه رو در هارد پیدا کنه و فقط اون رو دستکاری کنه کار تمومه و دیگه نمیشه فایل پاک شده رو recover کرد.
حالا اینکه چجوری بشه این آدرس فیزیکی فایل رو پیدا کرد رو نمیدونم.:خجالت:

hasan_esfahan
سه شنبه 27 اسفند 1387, 14:01 عصر
دوست عزیز شما فکر کنم توضیحات را کامل متوجه نشدید بنده با این کار به قولی کلک می زدم و به جای اطلاعات قبلی اطلاعات جدید قرار داده تا اطلاعات قبلی پاک شود و وقتی اطلاعات جدید را قرار می دادم و پاک می کردم اطلاعات مورد نظر کاربر دیگر قابل بازیابی نبود