PDA

View Full Version : سوال: برنامه جهت اعلام تعداد نامه هاي دريافتي

nkhozooii
چهارشنبه 28 اسفند 1387, 15:03 عصر
من به تازگي برنامه اي نوشته ام كه در قسمتي از آن يك سري درخواست ارسالي به صورت فهرست وار در باكس مدير نمايش داده مي شود. حال مي خواهم برنامه اي به صورت دائمي طوري عمل نمايد كه اگر اين صفحه باز است و درخواست جديدي آمده؛به نوعي اعلام كند مثلا اگر در حين اينكه صفحه باز است 2 درخواست جديد آمده؛ آن را با Label خاصي نمايش دهد . نمي دانم اين برنامه چگونه بايد نوشته شود كه هر وقت Application من باز است عمل كند . آيا بايد از وب سرويس ها استفاده كنم؟:متفکر:

merlin_vista
چهارشنبه 28 اسفند 1387, 23:38 عصر
سلام :
ميتونيد توي يك مدت زمان خاص (مثلاً هر 2 دقيقه ) يك با يه درخواست به سرور بفرستيد و چك كنيد ببينيد پيغام جديد براي مدير آمده است يا خير . براي انجام اين كار بهره گيري از Ajax ميتونه بسيار مفيد و خوب باشه ، البته بدون Ajax به نظر من اصلاً خوب نميشه . چون هر به 2 دقيقه بايد صفحه بروز بشه .

پ . ن : در مورد بهره گيري از Ajax در سايت بسيار بحث شده و آموزش هاي خوبي وجود دارد .

mab designer
پنج شنبه 29 اسفند 1387, 17:15 عصر
میتونید از Ajax و Timer برای این کار استفاده کنید... و هر بار که از دیتا بیس خوندید تعداد ارسالها را نمایش دهید... ولی از نظر کاربردی بهتر است تعداد ارسال های خوانده نشده را نشان دهید ...