PDA

View Full Version : سوال: نظر سنجی در مورد قیمت نرم افزار ریاضی

Salar Ashgi
شنبه 01 فروردین 1388, 19:57 عصر
سلام به همه دوستان عزیز و گرامی ، من برنامه ریاضی زیر رو در سی شارپ نوشته ام که

قادره بسیاری از محاسبات ریاضی رو انجام بده ، چند تا عکس از برنامه رو هم در زیر مشاهده

می کنید ، نظر شما در مورد قیمت نرم افزار چیست ؟

REZADG
یک شنبه 23 فروردین 1388, 08:11 صبح
خیلی جالب بود منم که قیمت نمی دم دل کسی رو بشکنم ولی اگه پولدار بودم یه یک میلیونی می دادم

BOB
سه شنبه 25 فروردین 1388, 16:02 عصر
سلام

نميدانم از انواع كلاسهاي Math آماده استفاده كرده‌اي يا واقعا خودت آن را نوشته‌اي؟!
ام اگر واقعا براي آن مشتري داريد (چرا كه برنامه‌هاي رايگاني براي انجام اين محاسبات موجودند)، مثلا يك پروژه دانشجويي است، در صورتي كه طراحي GUI آن به شكل مناسبتري اصلاح شود، ميتوان 50 تا 80 تومان آن را فروخت!

البته اين مسئله كاملا به هنر شما در پيدا كردن مشتري بستگي دارد. في‌الحال در بازار نرم‌افزار ايران، اول بايد مشتري را پيدا كرد، پس از آن GUI را درست كرد ولاغير! محتواي كدهاي برنامه، هرچيزي (مانند موتور پيكان) ميتواند باشد.

Salar Ashgi
چهارشنبه 26 فروردین 1388, 23:44 عصر
سلام

نميدانم از انواع كلاسهاي Math آماده استفاده كرده‌اي يا واقعا خودت آن را نوشته‌اي؟!
ام اگر واقعا براي آن مشتري داريد (چرا كه برنامه‌هاي رايگاني براي انجام اين محاسبات موجودند)، مثلا يك پروژه دانشجويي است، در صورتي كه طراحي GUI آن به شكل مناسبتري اصلاح شود، ميتوان 50 تا 80 تومان آن را فروخت!

البته اين مسئله كاملا به هنر شما در پيدا كردن مشتري بستگي دارد. في‌الحال در بازار نرم‌افزار ايران، اول بايد مشتري را پيدا كرد، پس از آن GUI را درست كرد ولاغير! محتواي كدهاي برنامه، هرچيزي (مانند موتور پيكان) ميتواند باشد.

دوست عزیز شرمنده ها ، شما یه حرفی می زنید بدون آگاهی ، آخه دوست گرامی مگه

کلاس Math میتونه انتگرال بگیره ، مگه میتونه مساحت پیدا کنه ، اعداد اول رو پیدا کنه ،

مگه میتونه این همه محاسبات رو انجام بده ، به خدا انصاف هم خوب چیزیه !!!

تازه عزیز هیچ پروژه دانشجویی هم نمیتونه به این اندازه بزرگ باشه ، و گرنه اون وقت پروژه

دانشجویی با برنامه یک شرکت نرم افزاری فرقی نداشت !!!

golbafan
سه شنبه 22 اردیبهشت 1388, 14:14 عصر
سلام دوست عزیز از اینکه علاقه و پشتکار شمارو برای این نوع برنامه نویسی میبینم خیلی خوشحال میشم من هم از همین برناتمه ها شروع کردم و الان بعد از سالها بیدارخوابی و تلاش تونستم نرم افزاری با قدرت بالا برای ریاضیات بنویسم که نامش هم نمودار است ولی خوب متاسفانه ما در ایران هیچ وقت نمیتونیم این جور نرم افزار ها رو بفروشیم چون میشه matlab رو که 3000 دلار قیمت داره با 1000 تومان خریداری کرد.
در واقع برای نرم افزار فعلی شما هیچ جا مشتری پیدا نمیشه.
ولی نا امید نباش و تلاش کن و بدون هر کس به تو خندید ضعف خودشو نشون داده
من 3 تا عکس از نگارشهای اول تا سوم نمودار رو برات میفرستم تا دستت بیاد چه حد اقل هایی رو باید بدونی و انجام بدی.
موفق باشی...

emadfa
سه شنبه 22 اردیبهشت 1388, 15:23 عصر
دوست عزیز
نرم افزار خوبی نوشتی اما...
1) همیشه به یاد داشته باش... استفاده از منو و toolbar اجبار نیست اما تجربه نشان داده یا رابط باید بسیار زیبا باشد یا از منو استفاده کنی. در کل استفاده از تب برای کل برنامه زیاد در دنیا استفاده نمی شه و کاربر ها هم زیاد خوششون نمی یاد.
2) یک مقدار برنامه ات شلوغه. نظم بیشتری بده. مثلا می تونی با ثابت نگه داشتن دکمه پاک کردن و محاسبه اونها رو برای همه محاسبات در یک جای منظم قرار بدی.
3) از لحاظ الگوریتم فکر می کنم برنامه ات خیلی قویه به شرطی که نکات بالا رو رعایت کنی و ضمنا یک سری چیز های ساده مثل قدر مطلق و زوج و فرد و ... رو حذف کنی و به جاش مثلا توان رو برای عدد n تعمیم بدی. در کل نرم افزارت خیلی جالبه.
4) نگران بازار نباش. دنبال مشتری سفارشی باش.( مثلا دانشجویان البته به شرطی روش کار کنی و با هوش خودت ببینی دانشجوها برای حل سوال به چی نیاز دارن!! ) ضمن این که می تونی با ایجاد یک سایت و با داشتن کارت اعتباری و با انگلیسی کردن برنامه اون رو به سایر مردم دنیا هم بفروشی! ( البته واسه رسیدن به این یکی کار سخت تری در پیش داری.)
5) قیمت مناسب برای این نرم افزار برای ایرانی ها به نظرم 12000 تومان و برای خارجی ها 30 دلار هست.

موفق و سرافراز باشی.

masoud.t123
سه شنبه 22 اردیبهشت 1388, 21:13 عصر
راستش همان طور که دوستان گفتند این جور برنامه ها در ایران زیاد خواهان ندارد.
به نظر بنده 50 تومان برای پروژه دانشجو

SamaPic
سه شنبه 22 اردیبهشت 1388, 23:00 عصر
با سلام .
دوست من این برنامه چیزی بین 50 تا 100 هزار تومان خریداری می شود.
این برنامه ها خیلی کم خواهان دارند.
خدانگهدار.

Salar Ashgi
جمعه 25 اردیبهشت 1388, 16:20 عصر
از حسن نیت همه دوستان گرامی کمال تشکر را دارم !!!

golbafan
پنج شنبه 20 اسفند 1388, 12:18 عصر
مفتش گرونه

سورسشم همه جا پيدا ميشه

نظر قبليم رو منتفي اعلام ميكنم

Salar Ashgi
پنج شنبه 05 فروردین 1389, 18:47 عصر
مفتش گرونه

سورسشم همه جا پيدا ميشه

نظر قبليم رو منتفي اعلام ميكنم

دوست عزیز اگه صلاحیت لازم جهت نظر دادن رو نداری ، کسی مجبورت به این کار نمی کنه ؛

پس لازم نیست حرف بی ربط بزنی .

golbafan
پنج شنبه 05 فروردین 1389, 20:26 عصر
بله
حقيقت تلخ است

MIDOSE
پنج شنبه 05 فروردین 1389, 21:07 عصر
بله
حقيقت تلخ است
اگر قصد بیان نظرتون را دارید باید با حفظ احترام سایرین بیان کنید؛لحن نامناسب و به گونه ای اهانت به سایرین در این سایت هیچ جایی نداره و طبق قوانین با شخص توهین کننده برخورد خواهد شد.

Asad.Safari
جمعه 06 فروردین 1389, 00:54 صبح
بهترین کار Open Source کردن پروژه است , البته به زبان انگلیسی . {به هیچ وجه فارسی نکنید , زیرا اصلا قدر نشناسند و قوانین کپی رایت و نرم افزار آزاد هم رعایت نمی کنند}

{البته اگر دنبال 10 , 20 هزار تومان نیستید }

موفق باشید

amin1softco
دوشنبه 09 فروردین 1389, 15:07 عصر
به نظر من با یک سیاست عالی می تونی اونو به آموزش و پرورش بفروشی و کمی برای کارگاه کامپیوتر بهینش کنی به نظر من خیلی می تونه برای درس دیفرانسیل مفید باشه اما باید سیاست داشته باشی نه اینکه صاف بگی من نوشتم اول باید بگی که این حاصل چندین سال زحمت شبانه روزی یک گروه کامپیوتریه و به خاطر حمایت از برنامه نویسان شما اینو از ما بخرید در ضمن من نرم افزار نمودار این دوستمون رو دارم اونم زحمت کشیده اما به نظر من شما دو نفر چرا تشکیل یک شرکت نمی دید که با هم دیگه کار کنید به خدا اگه با هم ترکیب بشید کار های جالبی می تونید در این زمینه انجام بدید.
در ضمن قیمتش رو خودتون می تونید تعیین کنید ولی به نظر من اگه سیاست داشته باشی می تونی حدود 500-600 تومن با پشتیبانی از نرم افزار به آموزش و پرورش بفروشی .
ولی به طور معمول به نظر شخصی بنده حدود 80 -110 تومن این نرم افزار می ارزه.
.
.
.
باورتون نمی شه به یک کتابخونه یک نرم افزار مدیریت کتابخونه که در حد یک پروژه دانشجویی بوده رو حدود 3 میلیون قالب کردن پس قیمتی که گفتم واقعا منصفانه است.

ali-software
سه شنبه 10 فروردین 1389, 15:02 عصر
سلام به نطر من که این نرم افزار حدود پنجاه هزار تومان ازت بخرند ولی اگه بتونه طبق نطر دوستمون به آموزش و پرورش بفروشه که عالیه