PDA

View Full Version : کمک در خصوص شروع یک پروژه

mehdi_522
یک شنبه 02 فروردین 1388, 07:33 صبح
دوستان سلام و سال نو بر شما مبارک باد
من چند وقت پیش یک سوال در سایت مطرح کردم که قرار بود یکی ارز دوستان این بحث ادامه بده اما به علت مشغله زیاد ایشان نشد حال بار دیگر سوالم را مطرح میکنم تا اگر دوستان دیکر بتواند به من کمک کند
من میخواهم نقشه شهر کرمان را به کاربر نمایش بدهم و کاربر هر نقطه که از اروی نقشه انتخاب کرد اسم ان محله را از روی نقشه بخونه و کاربر بتونه در مورد آن منطقه توضیحاتی را در دیتا بیس ذخیره کنه البته برزگنمایی هم داشته باشه

Mahdi.Kiani
یک شنبه 02 فروردین 1388, 08:35 صبح
خوب الان کاربران باید چیکار کنند؟برنامه را براتون بنویسند؟!!!

seven7777777
یک شنبه 02 فروردین 1388, 10:46 صبح
دوست عزیز سلام
شما نیازهاتو بگو تا بچه ها کمکت کنند . بگو چه قسمت هایی از پروژه برات مبهمه و چه قسمت هایی رو میدونی باید چه کار کنی !!!

========================
{{{ احترام به هم شرط اول فعالیت های گروهی است }}}
از دوستان و بالاخص مدیران تقاضا می کنم کمی با آرامش بیشتر به سوالات و درخواست ها توجه کنند . همه که کاربر 1000 پسته با یک مدال نیستند .
با تشکر از همه دوستان و مدیران

mehdi_522
یک شنبه 02 فروردین 1388, 19:16 عصر
نه دوست عزیز نمی خواهم شما کل برنامه برای من بنویسید من فقط میخواهم بدونم چطور باید اطلاعات را از روی نقشه بخونم

Sajjad.Aghapour
یک شنبه 02 فروردین 1388, 20:52 عصر
خوب دوست عزیز بستگی داره شما بخواین چطوری پیاده سازی کنید.می تونید هر قطعه رو با یه pictureBox نمایش بدید و با توجه به نام اون picBox که در حقیقت نام اون منطقه هست اطلاعات رو از یه جایی مثل db بخونید که این راه ،اصلا راه خوبی نیست.....
یه راه دیگه می تونه این باشه که کل نقشه رو توی یه picBox نمایش بدید و location جایی که موس روی picBox کلیک میشه رو دریافت کنید و با توجه به اون موقعیت اطلاعات رو بخونید.فکر می کنم اگه با این روش کار کنید بهتر باشه......
..
(البته من قول نمی دم که کمکتون کنم.چون من هم مثل اون دوستمون یه خورده مشغله ام زیاده..ببخشید)...

mehdi_522
یک شنبه 02 فروردین 1388, 21:04 عصر
دوست عزیز چه طوری باید تشخیص داد که جایی که ماوس کلیک میشه ادرس یا نام ان منطقه پیدا کرد

13601360
یک شنبه 02 فروردین 1388, 21:55 عصر
private void pictureBox1_MouseMove(object sender, MouseEventArgs e)
{
int x = Cursor.Position.X;//Get position x from mouse

int y = Cursor.Position.Y;//Get position Y from mouse

Form1.ActiveForm.Text = x.ToString() + "," + y.ToString();
}

seven7777777
دوشنبه 03 فروردین 1388, 01:05 صبح
دوست عزیز مانند یک نقشه جغرافیایی که طول و عرض جغرافیایی دارد . شما باید در دیتابیس خود برای هر منطقه طول و عرض اونو داشته باشی و هر وقت موس روی یک منطقه رفت ، در صورتی که طول و عرض محل موس با طول و عرض منطقه ای از دیتابیست مطابقت کرد ، اطلاعات رو نمایش بدی مثلا در یک tooltip .

mehdi_522
دوشنبه 03 فروردین 1388, 07:10 صبح
خوب این طول و عرض جغرافیایی باید از کجا بدست بیاوریم و چه طوری

13601360
دوشنبه 03 فروردین 1388, 09:34 صبح
دوست عزیز مختصات محلی که ماوس رو تصویر قرار داره از کد زیز بدست میاد حالا میتونی با این مختصات x و y کار کنی
که اگر مثلا روی یک مختصات خاص (البته باید یه بازه در نظر بگیری) رفت همونطر که دوست مون گفت یه tooltip نمایش بده
به نظرم یه فرم با wpf به صورت یه tool tip طراحی کنی که روش دکمه ویرایش و درج داشته باشه جالب میشه

private void pictureBox1_MouseMove(object sender, MouseEventArgs e)
{
int x = Cursor.Position.X;//Get position x from mouse

int y = Cursor.Position.Y;//Get position Y from mouse

Form1.ActiveForm.Text = x.ToString() + "," + y.ToString();
}

mahdi_farhani
دوشنبه 03 فروردین 1388, 10:21 صبح
بهتره یک مقدار روی مباحث GIS بیشتر تحقیق کنی . تمام مشکلاتت حل میشه ( حتی بیشتر از چیزی که الان تو ذهنت هست میتونی پیاده کنی )
نرم افزار Autocad افزونه ای به نام Map viewver داره که میتونی از اون کمک بگیری

Mahdi.Kiani
دوشنبه 03 فروردین 1388, 11:16 صبح
برارد mehdi_522 (http://www.barnamenevis.org/forum/member.php?u=57495) لطفا قبل از فعالیت قوانین سایت را مطالعه بفرمایید./
قوانین نقض شده در این تاپیک :

انتخاب عنوان نامناسب برای تاپیک
توضیحات کلی و ناقص پیرامون مسئله (در پست شماره 4 مشخص شده که مسئله، پیدا کردن مکان کلیک موس می باشد که ربطی به "کمک در خصوص شروع یک پروژه" ندارد.
از همه بد تر، پاسخ کاربران دیگر به این گونه تاپیک هاست. علی رغم اینکه بار ها و بار ها تذکر داده شده./
....

تاپیک به زودی حدف خواهد شد./