PDA

View Full Version : رویداد تغییر رکورد جاری

MM_Mofidi
دوشنبه 07 دی 1383, 01:33 صبح
می خواهم وقتی رکورد فعلی جابجا شد(به هر دلیل مثلا رفتن به رکورد بعدب یا قبلی)یک تابع را صدا بزنم برای کدام رویداد بنویسم؟
ضمنا اگر نحوه غیر فعال کردن PageDown & Page Up و Mouse Scrol را هم بگید ممنون میشم(غیر از اینکه برای تک تک آبجکتها کد بنویسم)

payam59
دوشنبه 07 دی 1383, 18:28 عصر
Set the Form's Key Preview property to True and put the following code behind the OnKeyDown event

Private Sub Form_KeyDown(KeyCode As Integer, Shift As Integer)
'33 - PgUp; 34 - PgDown; 9 - Tab; 18=Alt
Select Case KeyCode
Case 33, 34, 9, 18
KeyCode = 0
Case Else
'Debug.Print KeyCode, Shift
End Select
End Sub

payam59
دوشنبه 07 دی 1383, 20:21 عصر
می خواهم وقتی رکورد فعلی جابجا شد(به هر دلیل مثلا رفتن به رکورد بعدب یا قبلی)یک تابع را صدا بزنم برای کدام رویداد بنویسم؟
برای جابجایی بین رکوردها (بدون تغییر محتوا مانند اضافه ،حذف و ویرایش رکوردها)رویداد خاصی پیش بینی نشده(help:Order of events for database objects
)به نظر من به راحتی با استفاده از رویداد on current فرم (form>on current)به مقصودت برسی. :موفق:

hrh
چهارشنبه 09 دی 1383, 15:11 عصر
MM_Mofidi عزیز

با سلام
همانطور که دوستان گفتند برای تغییر رکورد جاری میتونی از رویداد On Current فرم استفاده کنی
برای غیر فعال کردن Scroll ماوس به مقاله به شماره Article ID : 278379 مراجعه کن (دو راه پیشنهاد داده که راه دوم یعنی استفاده از dll بهتره)

خوش باشی :wink:

MM_Mofidi
چهارشنبه 09 دی 1383, 20:14 عصر
ممنوناز راهنمایی هاتون کد مربوط به کلید ها را استفاده کردم اما ARTICLE مربوطه در سایت ماکرو سافت جواب نداد با موسهای مختلف گیر دارد.

hrh
چهارشنبه 09 دی 1383, 21:17 عصر
راستیتش من از موس A4Tech استفاده می کنم و مشکل هم باهاش ندارم

:گیج:

MM_Mofidi
پنج شنبه 10 دی 1383, 10:39 صبح
توی vb ساختی و بعنوان کامپوننت اضافه کردی یا مستقیم در access ماژول ساختی؟