PDA

View Full Version : سوال: اجرا شدن برنامه در همه کامپیوترها

mohsen57
سه شنبه 04 فروردین 1388, 03:37 صبح
توی یکی از تاپیکها دیدم که نوشته بود برای اجرا شدن برنامه هاتون در سایر کامپیوترها باید چندتا فایل vb همراهش باشه. من برای امتحان یک برنامه ساده که از تایمر و همچنین api استفاده کرده بودم رو کامپایل کردم بعد روی یه کامپیوتر دیگه که تازه ویندوز نصب کرده بودم اجراش کردم و بدون مشکل اجرا شد.

parselearn
سه شنبه 04 فروردین 1388, 04:19 صبح
VB نياز به هيچ فايلي در صورتي كه از آن در برنامه استفاده نكرده باشيد نداره
در صورتي كه از فايلهايي مانند ocx,dllها استفاده كرده باشيد بايد حتما همراه برنامتون باشه
و رجيستر بشه

Babak.Hassanpour
سه شنبه 04 فروردین 1388, 11:38 صبح
برنامه های وی بی اگه فقط یه فرم خالی هم باشه یا حتی اگه بدون فرم هم باشه (کنسول) برای اجرا به msvbmv60.dll نیاز داره که این فایل روی اکثر ویندوز ها هست.

behzad_lover
سه شنبه 04 فروردین 1388, 12:32 عصر
بله من خودم بارها به این مشکل برخوردم برنامه من در کامپیوتر خودم کار می کنه ولب در سایر کامپیوتر ها اررور می ده.ولی من این مشکل رو با ساختن یک فایل ستاپ حل کردم.

mohsen57
سه شنبه 04 فروردین 1388, 16:04 عصر
برنامه های وی بی اگه فقط یه فرم خالی هم باشه یا حتی اگه بدون فرم هم باشه (کنسول) برای اجرا به msvbmv60.dll نیاز داره که این فایل روی اکثر ویندوز ها هست.
فقط همین یک فایل نیازه؟

saeid12
سه شنبه 04 فروردین 1388, 19:22 عصر
دوستان اینی که میخوام بگم یکم به این موضوع مربوطه به خواطر همین تایپیک نزدم:
یه برنامه داشتم که ocx های برنامه رو داخل فایل exe برنامه میزاشت و نیازی به فایل setup هم نداشت ولی الان برنامه رو ندارم و من اسم اون برنامه رو یادم رفته آیا دوستان این برنامه رو میشناسن؟
اگه میشناسید اسم اونو میگید تا دانلودش کنم...

majid1021
سه شنبه 04 فروردین 1388, 19:49 عصر
سلام
من هم یه برنامه دفترچه تلفن ایجاد کردم روی سیستم خودم خوبه ولی روی یک سیستم دیگه درست کار نمیکنه و رنگش هم عوض میشه و با زدن هر باتونی ایراد میگیره . چطوری میشه این مشکل رو حل کرد .

Mr'Jamshidy
پنج شنبه 06 فروردین 1388, 06:11 صبح
msvbmv60.dll این فایل تقریبا میشه گفت از ویندوز 98 به بعد روی تمام سیستم عامل های Microsoft هست اما واسه DLL, OCX هایی که برنامه نویس به برنامه اضافه میکنه چند حالت وجود داره

1- همراه با فایل Setup روی سیستم نصب شه و داخل ویندوز ثبت شه که این حالت رو Install Shield به خوبی پشتیبانی میکنه و حتی فایل های مورد نیاز VB که حدود 6 تا فایل هست رو به صورد پیشفرض به فایل Setup اضافه میکنه
2- داخل زیر شاخه برنامه باشه که نیازی به ثبت نداره (در بعضی مواقع نیاز داره)
3- در داخل فایل برنامه به صورت (Resouce) باشه و برنامه در بدو شروع (Sub Main) اون ها رو استخراج

من خودم شخصا از مورد اولی استفاده میکنم چون بهتر از همه ست

Babak.Hassanpour
پنج شنبه 06 فروردین 1388, 11:36 صبح
دوستان اینی که میخوام بگم یکم به این موضوع مربوطه به خواطر همین تایپیک نزدم:
یه برنامه داشتم که ocx های برنامه رو داخل فایل exe برنامه میزاشت و نیازی به فایل setup هم نداشت ولی الان برنامه رو ندارم و من اسم اون برنامه رو یادم رفته آیا دوستان این برنامه رو میشناسن؟
اگه میشناسید اسم اونو میگید تا دانلودش کنم...

سلام

بی شک درست کردن ستاپ برای برنامه از دردسرهای اینچنینی جلوگیری میکنه ولی اگه برنامه نویس به دلایلی مایل به ارائه ستاپ نباشه باید چکار کنه؟ مثلا یه ویروس نوشته یا یه همچین چیزی بیاد واسش ستاپ بسازه که مسخره است.اینجاست که برنامه PEBundle بدادتون میرسه.
یه نگاه اینجا بندازید.حال نداشتم دوباره بنویسم به یه پست دیگه که واسه یه دوست دیگه نوشته بودم ارجاع تون میدم :
http://barnamenevis.org/forum/showpost.php?p=695377&postcount=7

Babak.Hassanpour
پنج شنبه 06 فروردین 1388, 11:49 صبح
فقط همین یک فایل نیازه؟

اگه برنامه نویس از dll یا ocx دیگه ای استفاده نکنه بله همین یکی کافیه

xxxxx_xxxxx
سه شنبه 11 فروردین 1388, 07:01 صبح
فقط همین یک فایل نیازه؟
http://barnamenevis.org/forum/showpost.php?p=688017&postcount=20