PDA

View Full Version : سوال: کمک در مورد این خطا

malkan
سه شنبه 04 فروردین 1388, 12:31 عصر
سلام بر همه دوستان چند روز پیش من لینکی در سایت قرار دادم که دوستان زحمت کشیدند و جوابمو دادند اما این صفحه مربوطه از سای حذف شده و دلیلشم نمی دونم.
به همین دلیل من صحبت های قبلی و راهنمایی های دوستان رو دوباره اینجا قرار می دم و از از آقای mohamadeazizi و آقای newgoldenman که وقت گذاشتند جوابمو دادند متشکرم

malkan
سه شنبه 04 فروردین 1388, 12:48 عصر
این صحبت های من و دوستان بوده

نوشته های من
نوشته شده توسط: malkan
در: یک شنبه 02 فروردین 1388 05:59 بعد از ظهر

سلام من این خطا رو در برنامه سی شارپ دارم Specified cast is not valid که زیرش این پیام رو هم می ده "when casting from number the value must be a number less than infinity" البته می دونم که ایراد از تبدیل هاست اما اینو بگم که قبلا با این کدی الان بهش گیر داده کار می کردم و جواب می داد اما حالا......... کدش هم اینه //نمایش مبلغ کل +کارمزد (که به پول است) در تکس باکس //از دو کوئری استفاده کردم(با یک کوئری نمی شد)که یکبار بزرگترین شماره وام فلان مشتری پیدا می شود که جواب این کوئری ورودی کوئری دوم است int? g;//شماره وام(آخرین وامی که مشتری گرفته است)ش g = vamTableAdapter1.SelectShomvam(textBox1.Text, textBox2.Text); string h =(vamTableAdapter1.SelectMablkol(System.Convert.To Int32(g))).ToString(); من تمام توضیحات msdn رو خوندم اما توضیحاتی که می ده به من جواب نمیده یکی از دوستام میگه که بعد از تغییر در دیتا بیس این اتفاق می افته متشکرمنقل قول: کمک در مورد این خطا
جواب دوست محترم mohamadeazizi
نوشته شده توسط: mohamadeazizi
در: یک شنبه 02 فروردین 1388 07:15 بعد از ظهر

سلام،خطایی که شما اشاره کردید بخاطر سرریز (overflow) شدن نوع مورد نظر است. اینکه قبلا درست کار میکرده هم بدلیل کوچک بودن اعداد بوده،اگر الان هم با اعداد کوچک کار کنین احتمالا جواب میده ولی راه حل درست اینه که نوع متغیر مقصد رو عوض کنین(بزرگتر بشه). امیدوارم موفق بشین.نقل قول: کمک در مورد این خطا

جواب دوست محترم newgoldenman

نوشته شده توسط: newgoldenman
در: یک شنبه 02 فروردین 1388 08:44 بعد از ظهر

سلام. چقد گنگ! SelectShomvam و SelectMablkol ، دقیقاً خروجی هاشون چیه؟! توی خط سوم كدتون، روش تبدیل به رشته تون، یه جوریه!! در كل، از این كد ها فكر نكنم چیزی بشه در آورد! اینم بگم كه به ذهنم میرسه و ون این كه: توی استفاده از این: SelectMablkol ورودیت چیه؟ اگر از int استفاده كردی، این دستورت درسته، وگرنه، اگر از Long یاهمون BigInt یا همون Int46 استفاده كردی، خطایی كه از خودش در میكنه درسته!! موفق باشید.

malkan
سه شنبه 04 فروردین 1388, 13:12 عصر
جواب من به دوست محترم mohamadeazizi

من هم با نظر شما موافقم که باید بخ نوع مقصد توجه کرد.
من راه حل شما رو انجام دادم و یک عدد 3 رقمی گذاشتم و باز هم این خطا رو داد

malkan
سه شنبه 04 فروردین 1388, 13:32 عصر
جواب دوست محترم آقای newgoldenman

من در این چند خط کد می خوام مبلغ کل وام(مبلغ وام+ کارمزد)یک مشتری رو بدست بیارم که ابتدا با کوئری SelectShomvam(خروجی Int? ورودی نام و نام خانوادگی مشتری) آخرین شماره وام مشتری رو بدست میارم(Max) و بعد با کوئری SelectMablkol (خروجی Decimal? ورودی Int)مبلغ کل وام رو بر اساس آخرین شماره وام مشتری(SelectShomvam) پیدا می کنم.
اون تبدیل به رشته مشکلی نداره.من همه جوره به رشته تبدیل کردم با هم نشد.
خروجی رو که Decimal? هست در متغییری از نوع خودش قرارا دادم و در رشته هم قرار دادم در Int64 و Long هم قرار دادم اما باز هم همین پیام رو میده.
جالب اینجاست که من قبلا با همین کد بیش از 100 بار خروجی گرفتم اما حالا اینجوری شده اما هرچی که باشه بعد از اینکه جوابشو بدست آوردیم تجربه شیرینی میشه.
اگر خودم هم جوابشو پیدا کردم خبرتون می کنم
از لطف شما متشرک که برام وقت گذاشتید.
منتظر نظرهاتون هستم
این هم شماره های من خوشحال میشم
09113933672
09375549903

malkan
یک شنبه 09 فروردین 1388, 10:59 صبح
دوستان منتظر جوابتون هستم