PDA

View Full Version : سوال: ارتباط با وب سرویس

farhaneh
سه شنبه 04 فروردین 1388, 14:16 عصر
سلام .
میخوام تو یه برنامه ویندوزی از یه وب سرویس ساده استفاده کنم . وب سرویسو ایجاد کردم . حالا میخوام تو برنامم add کنم. کدوم url رو باید وارد کنم ؟
هر کاری میکنم سرویسو پیدا نمیکنه !
IIS ویندوز رو هم نصب کردم .
ممنونم از راهنمایینون .:عصبانی:

FBAFC590
سه شنبه 04 فروردین 1388, 15:44 عصر
برنامه وب سرویست باید اجرا باشه یا اینکه تو آی آی اس بذاری و آدرس رو درست وارد کنی

SMRAH1
سه شنبه 04 فروردین 1388, 16:06 عصر
سلام

توی برنامه وب سرویست ابتدا Shft+F5 رو بزن تا تحت IE بازشه.url اون رو یاداشت کن (برای پیدا کردن وب سرویس لازمه).
حالا توی برنامه ای که می خواهی استفاده کنی،ابتدا روی پروژه (در Solution Explorer) راست کلیک کن و بعد Add Web Refrence رو برن و در بالای فرم ظاهر شده url وب سرویس رو وارد کن و دکمه GO رو بزن.اگر همه چیز درست باشه،وب سرویست رو پیدا می کنه و فهرستی از متدهای اون رو نشون می ده.در قسمت سمت راست دیالوگ هم نام مورد نظرتو وارد کن (با این نام در برنامه از وب سرویس استفاده می کنی) و OK کن.حالا همه چیز برای استفاده آماده است.

موفق باشی

rnm123
سه شنبه 04 فروردین 1388, 16:14 عصر
دوست عزیز برای این کار شما ابتدا باید وب سرویس خود را در محیط ویژوال با زدن کلیدCtrl+f5 اجرا نمایی . یک پنجره مرورگر باز میشود. در لینکهای موجود لینک service.asmx را کلیک کن. حالا مرورگر کلیه توابعی که در وب سرویس خود تعریف کرده ای را نمایش میدهد و میتوانی آنها را در همین پنجره تست کنی. آدرسی که در addressBar مرورگر نمایش داده شده است را کپی کن.
در مرحله بعد باید برنامه client خود را باز کنی . در پنجره solutionExplorer روی نام پروژه راست کلیک کرده و گزینه add web reference را انتخاب کنی. در پنجره باز شده در قسمت آدرس همان آدرسی که کپی کرده ای را paste کن و کلید go را بزن . برنامه ارتباط را تست میکند و اگر درست باشد و موردی نباشد توابع تعریف شده را درست مثل مرورگر نمایش میدهد. حالا کلید add reference که در سمت چپ پنجره را بزن در برنامه یک ارتباط برقرار میشود. بعدا در صورت تغییر آدرس وب سرویس خود میتوانی روی فایلی که در قسمت web service برنامه ات تعریف شده است و در solutionExplorer دیده میشود را انتخاب و در properties آن آدرس را به راحتی تغییر دهی.

powerboy2988
شنبه 13 فروردین 1390, 01:37 صبح
ممنون از راه حلتون..

من این کار رو انجام دادم اما نمی تونم اون متد هایی که تو سرویسم داشتم رو صدا بزنم..

چیکار باید بکنم؟