PDA

View Full Version : سوال: Component برای چه چیز استفاده می شود؟؟؟؟

ghrzarei
پنج شنبه 06 فروردین 1388, 20:01 عصر
یکی توضیح بده از Component برای چه چیز یا چه کاری استفاده می شود طریقه استفاده ، یک جزوه ، یک آموزش مختصر و یا یک sample کوچکی قرار بده خلاصه جواب بدین دوستان عزیز با تشکر فراران (تازه کار) ghrzarei@gmail.com

احمد سامعی
پنج شنبه 06 فروردین 1388, 21:18 عصر
یکی توضیح بده از Component برای چه چیز یا چه کاری استفاده می شود طریقه استفاده ، یک جزوه ، یک آموزش مختصر و یا یک sample کوچکی قرار بده خلاصه جواب بدین دوستان عزیز با تشکر فراران (تازه کار) ghrzarei@gmail.com

دوست عزيز سلام و ورودت رو به جمع برنامه انگاران خوش آمد مي گم

اما منظور از Component به طور ساده همون كنترل ها يا چيزهايي هست كه شما بر روي فرم اصلي برنامت مي ذاري مثل:

TextBox
Button
RadioButton
و.......
يا هر ابزار ديگه اي كه به برنامت اضافه مي كني Component مي گن
پس يك چيز عجيب و غريب و خارق العاده اي نيست:چشمک::قهقهه:

ghrzarei
پنج شنبه 06 فروردین 1388, 21:29 عصر
دوست عزیز متشکرم از اینکه جواب دادی ولی شاید من سوالم را بد مطرح کردم. اگر در قسمت Solution Explorer بر روی پروژه راست کلیک کنید و سپس بر روی ...Addکلیک نماید آنجا یک گزینه به نام Component دارد حال بگوید از آنجا به چه صورت و روشی قابل استفاده ، و یا به قول شما ایجاد یک کنترل جدید میباشد با تشکر فراوان

احمد سامعی
جمعه 07 فروردین 1388, 00:56 صبح
دوست عزیز متشکرم از اینکه جواب دادی ولی شاید من سوالم را بد مطرح کردم. اگر در قسمت Solution Explorer بر روی پروژه راست کلیک کنید و سپس بر روی ...Addکلیک نماید آنجا یک گزینه به نام Component دارد حال بگوید از آنجا به چه صورت و روشی قابل استفاده ، و یا به قول شما ایجاد یک کنترل جدید میباشد با تشکر فراوان

خوب عزيز اون براي همين كه شما يك كنترل جديد با خواصي كه خودتون مي خواهيد بسازيد كه وارد بحث ديگه اي مي شه چيزي شبيه UserControl ها از راه ديگه

كه بايد در مورد ساخت UserControl ها سرچ بزني