PDA

View Full Version : سوال: زدن دکمه space و باز شدن لیستی از دستورات؟

saleh.hi.62
پنج شنبه 06 فروردین 1388, 23:37 عصر
با سلام به دوستان
من میخوام بدونم چطور میشه مثل خود دات نت یاخیلی از ادیتور ها وقتی space زده میشه یا حرف اول یک دستور تایپ میشه لیست کامل دستورات میاد.
میخوام بدونم روند طراحی همچین چیزی چه جوری؟

agtabesh
جمعه 07 فروردین 1388, 23:00 عصر
سلام
می تونی تو text_change() تکست باکست چک کنی و بگی اگه مثلا آخرین کاراکتر space بود خاصیت visable یه contextmenustrip رو true کنی یا اطلاعات اونو آپدیت کنی...
موفق باشی...

shervin_agh67
شنبه 08 فروردین 1388, 09:36 صبح
یک comboBox رو به یک بانک و یا فایل XML بایند کن. توی خاصیت تغییر متن تکست باکست زمانکیه حرف اول یک دستور تایپ شد و یا Space زده شد اول combo رو visible کن و سپس توی بانک و یا فایلت سرچ کن و نتیجه رو تو combo بریز . محل قرار گرفتن کمبو رو هم در جلوی متن قرار بده یعتی تو رویداد تغییر متن محلش رو دائما عوض کن.

mostafaaa
شنبه 08 فروردین 1388, 10:54 صبح
سلام دوست من
این خاصیتی که شما میگی بهش میگن AutoCompelet که تمامی کنترلهای داتنت که قابلیت دریافت تکست(کومبو ، تکست باکس، ...) رو دارن از اون پشتیبانی میکنند و نیازی به طراحی دوباره اون نیست !!

hamid_200611
شنبه 08 فروردین 1388, 10:58 صبح
سلام اگر بخوام پست آقا شروین را کامل کنم باید بگم که یه چیزایش درسته وقتی ComboBox رو به دیتابیس وصل کردی خاصیت AutoCompleteMode را برار SuggestAppend و خاصیت AutoCompleteSource را برابر با ListItems قرار بده بد از اجرای برنامه وقتی در ComboBox شروع به تایپ میشه گزینه های موجود لیست می شن.

rashid1368
شنبه 08 فروردین 1388, 12:20 عصر
سلام دوست عزيز
من قبلا يه همچين كاري كردم
اتفاقا تو همين سايت هم مثل شما خيلي سوال دادم
با تشكر از دوست ها كه خيلي كمكم كردن
ولي خودم تونستم بنويسمش
توي همين سايت هم هستش
اين هم لينك برنامه(البته توضيح كد ها هم قرار دادم كه مي تونين دانلود كنين)
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=132337

ضمنا دوست عزيز توي يه تاپيك ديگه هم يه برنامه ديگه گذاشتم كه كد سي شارپ درون richText رو برات اجرا مي كنه
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=118337

ضمنا يه برنامه ديگه هم هست كه همين ديروز گرفتم براي رنگي كردن كدهاست. اگه خواستي بگو تا برات بذارمش.