PDA

View Full Version : splite container و اظافه کردن فرم در آن

cazino86
جمعه 07 فروردین 1388, 12:05 عصر
سلام . من در فرم اول خودم یک کنترل spliter رو قرار دادم. میخواستم فرم شماره 2 من در panle1 به نمایش در بیاد . اما وقتی که اون رو نمایان میکنم در پنل یک دیده نمیشه و میره پشت کنترل split container !!! زمانی که این کنترل رو حذف میکنم فرمم به خوبی دیده میشه . خوب من میخواستم بدونم چطوری باید فرمم رو نمایش بدم در پنل شماره 1 ؟؟

cazino86
شنبه 08 فروردین 1388, 12:22 عصر
سوالم خیلی ساده هست یا اینکه خیلی سخته که کسی جواب نمیده ؟

ASKaffash
شنبه 08 فروردین 1388, 13:16 عصر
سلام
ارتباطی بین فرم و کنترل روی فرم دیگر نیست با چه دستوری شما یک فرم دیگر را میخواهید درون یک پانل محصور کنید ؟

احمد سامعی
شنبه 08 فروردین 1388, 16:07 عصر
سلام
ارتباطی بین فرم و کنترل روی فرم دیگر نیست با چه دستوری شما یک فرم دیگر را میخواهید درون یک پانل محصور کنید ؟

مي شه بگيد با چه دستوري مي شه اين كار كرد من از خواصيت Parent استفاده كردم اما نشد
فقط مي تونم استارت پوزيشن دستي تنظيم مي كنم
آيا راه بهتري هست ؟
(برنامه من فرم اصلي يك splite container داره كه در پنل يك گذينه هاي برنامه (منو) هست و در پنل دوم جايي هست كه كاربر با كنترل هاي برنامه كار مي كنه مي خوام وقتي فرمي باز مي شه در پنل دوم باز بشه و رو پنل اول نپوشونه)

13601360
شنبه 08 فروردین 1388, 19:07 عصر
دوست عزیز اینو کد رو امتحان کن

public Form1()
{
InitializeComponent();
Form2 formA = new Form2();
formA.TopLevel = false;
splitContainer1.Panel2.Controls.Add(formA);
formA.Show();

}

cazino86
یک شنبه 09 فروردین 1388, 12:46 عصر
با سلا م . من کد بالا رو خودم قبلا تست کرده بودم و با هنگ کردن برنامه و در ادامه هنگ کردن سیستم روبرو شدم . فقط در کد های خودم از خط سوم کد های بالا استفاده نکرده بودم که اون رو تست میکنم تا ببینم چه تغییری حاصل میشه .