PDA

View Full Version : تنظیم صفحه سایت بر اساس resulation سیستم

samane658
جمعه 07 فروردین 1388, 12:27 عصر
سلام بر اساتید،
می خوام صفحه سایت بر اساس رزولیشن کامپیوتر user ، تغییر کنه. در واقع سایتم وسط صفحه است و دو طرفش 2 ستون سفید دارم. می خوام اندازه این 2 ستون متناسب با صفحه باشه.
باید چی کار کنم ؟ البته خودم یه چیزایی تو asp.net تحت C# پیدا کردم ولی همش بر اساس اندازه Table ام فاصله میندازه واسه همینم همیشه فاصله ای که ایجاد می کنه یکسان میشه . و تو همه رزولیشن ها یه اندازه فاصله از 2 طرف صفحه دارم.
میشه یکی کمکم کنه ؟؟ممنون میشم.

iman_ad
جمعه 07 فروردین 1388, 16:17 عصر
می تونی size به درصد بدی،یا با جاوا اسکریپت مشخصات browser طرف بگیری و با چنتا فانکشن جدول یا div که برای layout استفاده کردی اندازشونو ست کنی.

samane658
شنبه 08 فروردین 1388, 11:31 صبح
size جدولم ثابت ، نمی خوام اندازشو تغییر بدم اگه این کارو بکنم باید کلی از طراحی هارو عوض کنم فقط می خوام هر کسی که سایت رو باز کرد صفحه رو وسط مانیتور خودش ببینه .
ممنون از جوابتون

raziee
شنبه 08 فروردین 1388, 23:02 عصر
منظورتون رو دقیقا متوجه نشدم. اگه منظورتون اینه که مثلا شما یه تنها یک جدول به پهنای مثلا 700px داری و میخوای این در وسط صفحه لود بشه تنها کافیه با کد
<body style="text-align:center">
این کار رو انجام بدی و خوب در کلاینت رزولیشن هرچه که باشه این جدول شما در وسط قرار میگیره و اگر هم پهنای صفحه کلاینت کوچکتر از جدول باشه باز فرقی به حال شما نداره چون شما نمیخوای ÷هنای جدولت رو تغییر بدی.
اگر منظور شما رو درست متوجه نشدم لطف کنید بهتر بگید.

samane658
پنج شنبه 13 فروردین 1388, 23:11 عصر
من دقیقا می خوام همین کارو بکنم یعنی جدولم وسط صفحه قرار بگیره ، ولی این چیزی که شما میگی فقط text رو وسط جدول قرار میده. بازم ممنون

raziee
جمعه 14 فروردین 1388, 12:48 عصر
من دقیقا می خوام همین کارو بکنم یعنی جدولم وسط صفحه قرار بگیره ، ولی این چیزی که شما میگی فقط text رو وسط جدول قرار میده. بازم ممنون

نه اینطور نیست که فقط Text رو در وسط قرار بده.
اگر در تگ Body از کدی که گفتم استفاده کنی هر چیزی که در صفحه گذاشته بشه. از جمله عکس جدول لیست باک و هر چیز دیگه در وسط قرار میگیره و لی مهم اینه که این کد در تگ Body نوشته بشه.
یه مشکلی هست که البته ربطی به فرمایش شما نداره. بعضی از مرور گر ها مثل opera از این کد پشتیبانی نمیکنند اما اگه از IE استفاده می کنید هیچ مشکلی نداره چون یه بروزر استاندارد برای دات نت هست.

samane658
یک شنبه 16 فروردین 1388, 14:53 عصر
ممنونم، درسته جدول رو هم ميزاره وسط صفحه ولي متن رو هم مياره وسط و باعث ميشه همه چيش به هم بريزه. چون سايت داره ازش استفاده ميشه نمي تونم همه چيشو عوض كنم. واسه همين دنبال يه راه بهتر مي گردم. مي تونين كمكم كنين ؟؟؟
بازم ممنون از راهنماييتون.

Alireza Orumand
یک شنبه 16 فروردین 1388, 18:49 عصر
سلام

ممنونم، درسته جدول رو هم ميزاره وسط صفحه ولي متن رو هم مياره وسط و باعث ميشه همه چيش به هم بريزه. چون سايت داره ازش استفاده ميشه نمي تونم همه چيشو عوض كنم. واسه همين دنبال يه راه بهتر مي گردم. مي تونين كمكم كنين ؟؟؟
اگه از جدول استفاده میکند میتونید یه جدول بسازید که مقدار width=100% باشه. حالا برای این جدول سه تا ستون درست کنید و ستون وسط رو مقدار بدید مثلا width=700px حالا داخل اون دوتا ستون دیگه یه دونه فاصله قرار بدید و کل در نهایت کل محتویات سایت رو داخل ستون وسطی قرار بدید.

یه مشکلی هست که البته ربطی به فرمایش شما نداره. بعضی از مرور گر ها مثل opera از این کد پشتیبانی نمیکنند اما اگه از IE استفاده می کنید هیچ مشکلی نداره چون یه بروزر استاندارد برای دات نت هست.
فرمایش شما صحیحه آخه طبق معمول IE غیر استاندارد کار میکنه. همونطور که از اسم property معلومه text-align برای وسط چین کردن متن صفحه است. اگه میخاید مشکل در opera و firefox حل بشه به style خاصیت margin:0 auto رو اضافه کنید میبینید که کل سایت وسط چین میشه.
موفق باشید.