PDA

View Full Version : نظر خواهی

agtabesh
شنبه 08 فروردین 1388, 02:21 صبح
سلام
خسته نباشید...
خواهشا این برنامه رو دانلود کنید و نظرتون رو دربارش بگید
یه نرم افزار دفترچه تلفن هست
با قابلیت های "ذخیره" ، "ویرایش" ، "حذف" و "جستجو".
البته اطلاعات رو تو فایل ".txt" نگهداری می کنه...
ممنونم:چشمک:

zoofa
شنبه 08 فروردین 1388, 02:27 صبح
درباره چي اين نرم افزار نظر بدهيم؟
به نظر من اگر هر كدام از اين دكمه ها و يا امكانات مثل اضافه، جستجو و ... را در داخل يك tab مي گذاشتي خيلي بهتر بود.
فكر مي كنم برنامه‌ي اوليت باشه داري مي نويسي. نه؟

agtabesh
شنبه 08 فروردین 1388, 02:34 صبح
درباره چي اين نرم افزار نظر بدهيم؟
به نظر من اگر هر كدام از اين دكمه ها و يا امكانات مثل اضافه، جستجو و ... را در داخل يك tab مي گذاشتي خيلي بهتر بود.
فكر مي كنم برنامه‌ي اوليت باشه داري مي نويسي. نه؟

:لبخند:
نظر لطفته...
می خوام کارایی این برنامه رو (با وجود اینکه اطلاعات رو تو یه فایل ".txt" می ریزیه) با برنامه های که اطلاعات رو تو database ذخیره می کنن بسنجم...

(در ضمن من 5 سال هست که برنامه نویسی می کنم.سی شارپ رو 3 سال پیش شروع کزدم.قبلش هم اسمبلی کار می کردم)
البته منظوری نداشتم...
ممنونم...

shervin_agh67
شنبه 08 فروردین 1388, 09:25 صبح
برنامت رکوردهای تکراری میگیره بنابراین در حالت جستجو درست عمل نمی کنه . مثلا یک اسم رو با دوتا شماره ذخیره میکنه ولی موقع جستجو فقط اولی رو نمایش میده . یا جلوی ورود داده تکراری رو بگیر و یا در زمان جستجو از دیتاگرید استفاده کن . این مشکل زمانی حادتر میشه که بخوای یک مشخصه رو حذف کنی اونوقت تمام مشخصات با این نام رو حذف میکنه . ذخیره اطلاعاتت در فایل رو هم به صورت باینری کن تا از دسترسی مستقیم جلوگیری کنی . ...
راستش من خیلی توضیحات برات نوشته بودم ولی زمانیکه برنامت رو با Reflector باز کردم همشو پاک کردم . فکر می کردم برای جستجوت الگوریتم نوشتی . الان مشکل بزرگت اینه که سطرهای خالی توی فایلت قابل ذخیرست بنابراین فایل حجمش بیخودی زیاد میشه.(چه در زمان درج و چه در زمان حذف) جستجوت براساس کلید صورت نمی گیره بنابراین برای جستجوی نام یک شخص هر سه سطر هر فرد رو باید جستجو کنه و اشکالات دیگه که ... (برنامه رو دوباره از اول بنویس و این بار این موارد رو رعایت کن .)
در ضمن 5 سال برای برنامه نویسی زمان زیادی نیست منم خودم 5 ساله برنامه نویسی کار میکنم .طبق مقاله ای که در شماره اول مجله برنامه نویس ذکر شده "برای یادیگری یک زبان به 10 سال زمان نیاز است."
موفق باشی.

agtabesh
شنبه 08 فروردین 1388, 11:39 صبح
برنامت رکوردهای تکراری میگیره بنابراین در حالت جستجو درست عمل نمی کنه . مثلا یک اسم رو با دوتا شماره ذخیره میکنه ولی موقع جستجو فقط اولی رو نمایش میده . یا جلوی ورود داده تکراری رو بگیر و یا در زمان جستجو از دیتاگرید استفاده کن . این مشکل زمانی حادتر میشه که بخوای یک مشخصه رو حذف کنی اونوقت تمام مشخصات با این نام رو حذف میکنه . ذخیره اطلاعاتت در فایل رو هم به صورت باینری کن تا از دسترسی مستقیم جلوگیری کنی . ...
راستش من خیلی توضیحات برات نوشته بودم ولی زمانیکه برنامت رو با Reflector باز کردم همشو پاک کردم . فکر می کردم برای جستجوت الگوریتم نوشتی . الان مشکل بزرگت اینه که سطرهای خالی توی فایلت قابل ذخیرست بنابراین فایل حجمش بیخودی زیاد میشه.(چه در زمان درج و چه در زمان حذف) جستجوت براساس کلید صورت نمی گیره بنابراین برای جستجوی نام یک شخص هر سه سطر هر فرد رو باید جستجو کنه و اشکالات دیگه که ... (برنامه رو دوباره از اول بنویس و این بار این موارد رو رعایت کن .)
در ضمن 5 سال برای برنامه نویسی زمان زیادی نیست منم خودم 5 ساله برنامه نویسی کار میکنم .طبق مقاله ای که در شماره اول مجله برنامه نویس ذکر شده "برای یادیگری یک زبان به 10 سال زمان نیاز است."
موفق باشی.

سلام
اولا از شما خیلی ممنونم...
درست کردن این خطاها کاره مشکلی نیست
من می خواستم اشکالات این برنامه رو با وجود اینکه اطلاعات رو تو فایل میریزه بدونم
ایندفه سورس برنامه رو هم می ذارم...
ممنون می شم یه نگاهی بهش بکنید
و در مورد الگوریتم هاش یه نظری بدید
ممنونم...
در ضمن منظورم این نبود که من مخ برنامه نویسی هستم
من فقط 16 سالمه
علاوه بر این چند تا نرم افزار دیگه کار می کنم.
بیخیال...
مرسی...

shervin_agh67
شنبه 08 فروردین 1388, 12:14 عصر
سورسش قبلا مطالعه شد و بر اساس اون نظر دادم . و اشکالات اون رو هم خدمتتون گفتم .