PDA

View Full Version : یه سوال ساده

saeid12
شنبه 08 فروردین 1388, 21:08 عصر
سلام به همه
دوستان من از برنامه نویسای vb6 هستم که دارم سویچ میکنم به vb.net می خواستم ببینم تو vb.net هم مثل vb6 برنامه وقتی ocx کنارش نباشه کار میکنه (مثل برنامه های دلفی ) یا نه باید ocx همراه برنامه باشه؟

salehbagheri
شنبه 08 فروردین 1388, 22:28 عصر
منظورتون دقيقاً مشخص نيست!

در VB.NET اگر تنها يه پروژه WinApp داريد، فقط يه فايل Exe ايجاد ميشه و به چيز ديگه اي نياز نداريد! (البته Framwork رو بايد داشته باشيد)
اما اگر از پروژه هاي ديگري هم مثل ClassLibrary استفاده ميكنيد، فايلهاي DLL ايجاد شده بايد در كنار برنامه قرار گيرند!

با تشكر!

alimanam
یک شنبه 09 فروردین 1388, 21:54 عصر
با عرض سلام

در تائید فرمایش دوستمون (salehbagheri ) باید این موضوع رو اضافه کنم که اگه توی پروژه خودمون از هر نوع فایلی که به عنوان reference های خارجی استفاده کنیم ( یعنی اینکه فایل dll سفارشی به غیر از فایلهای خود framework ) مثل اکتیو ایکس ها و کامپونت ها باید حتما این نوع فایلها رو هم به فایل نهایی (exe) اضافه کنیم . البته می تونی این نوع فایل ها رو به فایل اجرایی خودت مرج کنی تا نیازی به کپی کردن اونها نداشته باشی البته من زیاد روش رو قبول ندارم این روش موقعی مورد استفاده قرار میگیره که اولا تعدادو حجم این نوع فایلها کم باشه و سرعت اجرای برنامه رو پایین نیاره .

یا علی