PDA

View Full Version : کد ویبی برای تغییر بکگراند فرم در ویژوال استدیو2005

ali_autumnal
یک شنبه 09 فروردین 1388, 11:22 صبح
باسلام و خسته نباشید
قبل از هرچیزی، دوستان خوبم نوروز 88 مبارک.
من زیاد گشتم اما دستوری برای تغییر بکگراند فرم ندیدیم. یا جایی پیدا نکردم.
من یه تقویم شمسی نوشتم انشاء ا... تا 13 فروردین لینک دانلودش رو میزارم تو همین مبحث تا هرکی دوست داره دانلود کنه. این تقویم با همه تقویم های موجود فرق میکنه. واسه محیط ویندوز هستش و...

حالا میخوام دستوری بنویسم که کاربر با بکگراندهایی که من واسه فرم انتخاب کردم بتونه بکگراند مورد نظر خودشو انتخاب بکنه.
این کار رو میشه با pictureBox انجام داد اما من نمیخوام از این شئ استفاده کنم . چرا؟ آخه اگه یه لیبل تو فرم داشته باشیم و بک کلر لیبل ترانسپارنت باشه عوض اینکه عکس دیده شه یک راست فرم رو نشون میده!!!
از بدشانسی هم محیط ویژوال استدیو 2005 رو واسه نوشتن برنامه انتخاب کردم و زیاد با دستورات ویبی تو این محیط آشنایی ندارم.

درضمن این کار رو با فرم های متعددی انجام دادم شده. اما متاسفانه حجم برنامه بالا میره. مثلا 10تا فرم انتخاب کردم و واسه هرکدوم یه بکگراندی رو انتخاب کردم و کاربر فرم مورد نظرشو انتخاب میکنه. اما حجم افزایش پیدا میکنه. یه برنامه 400 کیلویی میشه 1.5 مگابایت!!

اگه میشه سریعا بهم پاسخ بدید تا لینک دانلود رو زود بزارم استفاده کنید.
متشکرم علی پاییزی

mostafaaa
یک شنبه 09 فروردین 1388, 12:01 عصر
سلام دوست من
خوب مشکل چیه ؟!! چرا مثلا از این استفاده نکردی ؟‌

Me.BackgroundImage = Image.FromFile("ImagePath")
یا علی

ali_autumnal
یک شنبه 09 فروردین 1388, 12:15 عصر
سلام دوست من
خوب مشکل چیه ؟!! چرا مثلا از این استفاده نکردی ؟‌

Me.BackgroundImage = Image.FromFile("ImagePath")یا علی

اینو همین طوری استفاده میکنم خطا میده البته فرم لود میشه اما وقتی به این دستور میرسه
میگه:
فایل رو پیدا نمی کنم.

ali_autumnal
یک شنبه 09 فروردین 1388, 12:53 عصر
اینو همین طوری استفاده میکنم خطا میده البته فرم لود میشه اما وقتی به این دستور میرسه
میگه:
فایل رو پیدا نمی کنم.

درست شد متشکرم

فقط یه چیزه دیگه. میخوام فرم اصلی تو یه ناحیه بخصوصی نمایش بده. اما طبق این فرضیه که همه مانیتورها که یه سایز مشخصی ندارن. میخوام بالاترین قسمت مانیتور و سمت راست صفحه نشون بده. واسه این کار چه دستوری رو بدم؟

mostafaaa
یک شنبه 09 فروردین 1388, 22:36 عصر
سلام دوست من

Dim W As Integer = My.Computer.Screen.WorkingArea.Width
Me.SetDesktopLocation(W - Me.Width, 0)
یا علی

ali_autumnal
دوشنبه 10 فروردین 1388, 20:34 عصر
با سلام
نرم افزار آماده شد. لطفا دانلود کنید.
نرم افزار تقویم شمسی پاییزی
http://www.irp2d.com/Calendar.aspx

لطفا پیشنهادات و نظرات فراموش نشه

با تشکر علی پاییزی

sari-1369
سه شنبه 11 فروردین 1388, 00:24 صبح
گفتی :

کم حجم (228KB) ????

ولی وقتی ما رفتیم دانلود کنیم گفت : حجم فایل : 4.479 MB

چجوریاست ؟؟

ali_autumnal
دوشنبه 17 فروردین 1388, 21:13 عصر
گفتی :

کم حجم (228KB) ????

ولی وقتی ما رفتیم دانلود کنیم گفت : حجم فایل : 4.479 MB

چجوریاست ؟؟

سلام
دوست عزیز خود برنامه کم حجم هست اما متاسفانه نرم افزار InstallShield حجم ست آپ رو بالا میبره!!
البته الان با تغییرات اساسی که بهش دادم حجم رو به 190 کلیلو کاهش دادم. درآینده نزدیک اگه عمری باقی بود میزارم دانلود کنید. اما این یکی فوقالعاده از لحاظ گرافیکی و امکانات با قبلی فرق داره!
موفق و پیروز باشید.