PDA

View Full Version : سوال: ثبت تاریخ و کم و زیاد کردن تعداد روز در کنسول

shivaa
دوشنبه 10 فروردین 1388, 03:56 صبح
سلام به همه
من تازه وارد این سایت خوبتون شدم
من دانشجوی کامیپیوتر هستم یه پروجه ای به من دادند که باید انجام بدم میخواستم بدونم کسی هست منو کمک بکنه که این برنامه را بنویسم
برنامه از این قرار هست که تحت کنسول باشه خیلی سادست برنامه باید یه کلس class داشته باشه که توش string باشه مثل yy-mm-dd باشه یه تاریخ از ما بگیره مثلا 2009-21-1 بعد اینو ثبت بکنه و ما با تایپ کلمه addday 60 مثال 60 روز اضافه کنه و با تایپ کلمه removeday 89 به طور مثال 89 روز از تاریخی ما دادیم کم کنه و نمایش بده

به طور مثال

Date d1 = new Date(2009,3,11);
d1.AddDays(10);
Console.WriteLine(d1); //out 2009-03-21
d1.RemoveDays(50);
Console.WriteLine(d1); //out 2009-02-28)

shivaa
دوشنبه 10 فروردین 1388, 13:53 عصر
سلام
بچه ها کسی نیست به من کمک بکنه ؟

Mahdi.Kiani
دوشنبه 10 فروردین 1388, 16:58 عصر
سلام
شما چیزی از برنامتون را نوشتید؟جای خاصی مشکل دارید؟ یا اینکه منتظرید تا کسی برنامه را برایتان بنویسد؟

قوانین کلی سایت (http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=51814) قانون شماره 27
درخواست و حل تمرین پروژه های دانشجویی اکیداً ممنوع بوده و تنها استفاده از مباحث و درخواست راهنمایی در این راستا مجاز می باشد.

یاد آور می شوم که قسمت bold شده معمولا به این معناست که کاربر سوال کننده در قسمتی از برنامه، یا کد دچار مشکل شده است که با بیان آن بصورت واضح و شفاف درخواست راهنمایی از دیگر کاربران را می کند.
موفق باشید./

shivaa
دوشنبه 10 فروردین 1388, 19:16 عصر
Salam mazerat mikham fingilish type mikonam_dar morede bavar konid agar mitonestam barname benevisam inja matrah nemikardam baz az shoma khahesh mikonam beman lotf konid va komakam konid

shivaa
چهارشنبه 12 فروردین 1388, 00:03 صبح
سلام دوستان خوب من قسمتی از کد برنامه را نوشتم ولی مشکل من اینه که نمیتونم کلس class برنامه را بنویسم خواهش میکنم راهنمایی کنید
در ضمن دوستان دیگه نمیخواد با تایپ addday و removeday روزی اضافه یا کم بشه
در واقع برنامه یه تاریخ که به این فرمت باشه yy-dd-mm نشون بده بعد به صورت خودکار 10 روز به این تاریخ اضافه کنه و نمایش بده و بعد 50 روز از تاریخ کم کنه و نمایش بده و به من تاکید کردند در class برنامه باید از 3 دستور زیر استفاده بشه همین

ToString ()
AddDays (number)
RemoveDays (number).

کدی که من نوشتم

Date d1 = new Date(2009, 3, 11);
Console.WriteLine("Date: {0}", date);
Console.WriteLine(date.ToString("yyy-dd-mm"));
d1.AddDays(10);
Console.WriteLine(d1);
d1.RemoveDays(50);
Console.WriteLine(d1);
Console.ReadLine();