PDA

View Full Version : سوال: مشابه webconfig در php

zoho1381
دوشنبه 10 فروردین 1388, 11:34 صبح
سلام به دوستان:قلب:
من سيستم كتابخانه اي براي شركتي طراحي ميكنم كه البته قراره اين سيستم به سايت شركت بعدا اضافه بشه. قابل توجه اينكه سايت شركت توسط كس ديگه اي نوشته شده!
حالا مي خوام بدونم چه جوري پروژم رو كار كنم كه بعدا هنگام آپلود توي سرور با سايت مشكلي نداشته باشه؟
منظورم اينه كه چه جوري كار كنم تا بعدا راحت بتونم مثلا اسم ديتابيسم و نام كاربري ديتابيس و mysql رو تغيير بدم بدون اينكه مجبور شم هر صفحه پروژم رو تغيير بدم؟
مثلا چيزي شبيه webconfig در VS
ضمنا من php, mysql دارم كار ميكنم و با dreamweaver كار ميكنم؟

سوال ديگمم اينه كه در همين اديتور و php هم چيزي با كاربرد masterpage وجود داره؟

hamid67fathi
دوشنبه 10 فروردین 1388, 12:34 عصر
بهترين کار اين است که شما يک فايل با نام config بسازيد و تمامی متغير ها و موارد ديگر که به صورت سراسری استفاده
ميشه رو در داخل اين فايل ذخيره کرده و در صورت نياز به اين موارد فايل مورد نياز رو include کنيد.

zoho1381
دوشنبه 10 فروردین 1388, 13:50 عصر
بهترين کار اين است که شما يک فايل با نام config بسازيد و تمامی متغير ها و موارد ديگر که به صورت سراسری استفاده
ميشه رو در داخل اين فايل ذخيره کرده و در صورت نياز به اين موارد فايل مورد نياز رو include کنيد.

من در اين مورد هيچي نمي دونم چون چند وقتي با VS كار كردم كه خودش به طور اتوماتيك اين فايل رو درست مي كنه. ولي در DW و با استفاده از php نمي دونم چه جوري ميشه اين كارو كرد.
لطفا بيشتر توضيح بدين كه چه جوري اين فايل رو بسازم و همينطور در صفحاتم استفاده كنم؟

احمد سامعی
پنج شنبه 20 فروردین 1388, 11:46 صبح

من در يك جا ديدم يكي كد زير رو واسه config گذاشته بود كه بايد نسبت به بانك و سايت تنظيم مي شد

<?php
$dbhost = 'localhost';
$dbuser = 'root';
$dbpass = '';
$dbname = 'news';

$link = mysql_connect ($dbhost, $dbuser, $dbpass);
mysql_select_db ($dbname, $link);
?>

به نظر من اين كد خيلي اشتباه چون پسورد بانك داره و براحتي مي شه اين فايل دانلود كرد و بانك هك كرد

راه حل درستش چيه ؟ و چه طوري بايد به بانك دسترسي پيدا كرد ؟

zamanphp
پنج شنبه 20 فروردین 1388, 12:18 عصر
شما که اصلا بلد نیستید یه فایل config برای پروژتون بنوسیید! چطوری واسه یه شرکت کار قبول می کنید؟
پس وای به حال اون شرکت و سایتش که شما دارید پیاده می کنید!
شماره بهتره به همون vs بچسبید چون هنوز هیچ درکی از php ندارید

sepehrmm
پنج شنبه 20 فروردین 1388, 19:28 عصر
من در يك جا ديدم يكي كد زير رو واسه config گذاشته بود كه بايد نسبت به بانك و سايت تنظيم مي شد

<?php
$dbhost = 'localhost';
$dbuser = 'root';
$dbpass = '';
$dbname = 'news';

$link = mysql_connect ($dbhost, $dbuser, $dbpass);
mysql_select_db ($dbname, $link);
?>

به نظر من اين كد خيلي اشتباه چون پسورد بانك داره و براحتي مي شه اين فايل دانلود كرد و بانك هك كرد

راه حل درستش چيه ؟ و چه طوري بايد به بانك دسترسي پيدا كرد ؟
مگه به همین راحتی میشه دانلودش کرد؟!!
یکم فکر کنید خودتون ! اگه قابل دانلود بود که سورس هرچی سایت php بود دست ملت میفتاد !
وقتی درخواست دیدن یک صفحه php به سرور فرستاده میشه اون فایل توسط مفسر php تفسیر میشه و به هیچ وجه قابل دانلود نیست مگه اینکه که سرور هک بشه که اگه اینطور بشه مخفی کردن پسورد بانک اطلاعاتی هم در عمل فایده ای نداره .

احمد سامعی
پنج شنبه 20 فروردین 1388, 21:08 عصر
مگه به همین راحتی میشه دانلودش کرد؟!!
یکم فکر کنید خودتون !

منون كه جواب داديد
اما پدرجان اگر مي دونستم كه نمي پرسيدم !:متفکر: (من بيشتر C# App مي نويسم ، وب نويسي زياد نكردم واسه همون پرسيدم)

امروز دراز كشيده بودم يادم افتاد اصلا كدهاي اين طرف از بيخ اشتباه بود چون كل كدهاي php تو فايل html گذاشته بود به جاي اين كه لينك بده

شما که اصلا بلد نیستید یه فایل config برای پروژتون بنوسیید! چطوری واسه یه شرکت کار قبول می کنید؟
پس وای به حال اون شرکت و سایتش که شما دارید پیاده می کنید!
شماره بهتره به همون vs بچسبید چون هنوز هیچ درکی از php ندارید

(با اجازه مدير تالار) : جناب zamanphp شما مثل اين كه وقتي به دنيا اومدي php نويس بودي
پريسدن كه عيب نيست ! ظاهراً اين انجمن رسالتش همين كه از هم ياد بگيريم نه اين كه هم ديگر رو مسخره كنيم. اين طرز برخورد تو اين تالار مرسوم و اگر نه تو تالارهاي ديگه كه من نديدم
تازه واسه وقت مي زارن نمونه برنامه مخصوص سوال طرف مي نويسند
جناب zamanphp اين كه اون شركت كارش به اين آقا داده به خودش مربوط نه ما
شما اگر جواب نداريد لزومي نداره با پاسخ بي ربط پست مخطل كنيد