ورود

View Full Version : سوال: مشکل در تعیین RegularExpression مناسب

parsinoox
دوشنبه 10 فروردین 1388, 18:58 عصر
سلام دوستان،

من در صفحه ای از RegularExpressionValidator استفاده کردم. RegEx ورودی رو +w\ قرار دادم، می خوام فقط حروف وارد بشه. اما عدد هم که میدم بازم خطا نمی گیره.
مشکل از چی هست؟

همچنین اگه بخوام برای نام کاربری فقط کاراکتر های حروف و اعداد و همچنین کاراکتر آندرلاین مجاز باشه، چه RegEx ای باید بنویسم؟؟

و اینکه می خوام تلفن صحیح وارد بشه، یعنی اینکه اول صفر وارد بشه و بعد 10 رقم دیگه، میشه لطفا راهنمایی کنید که RegEx صحیح چی هست؟

mehdi.mousavi
دوشنبه 10 فروردین 1388, 19:27 عصر
سلام دوستان، من در صفحه ای از RegularExpressionValidator استفاده کردم. RegEx ورودی رو +w\ قرار دادم، می خوام فقط حروف وارد بشه. اما عدد هم که میدم بازم خطا نمی گیره. مشکل از چی هست؟

سلام.
\w+ یعنی alphanumeric با حداقل تکرار یک یا بیشتر... پس طبیعی هستش که عدد هم بشه وارد کرد. برای اینکه فقط حروف رو Match کنید، می تونید بنویسید: [a-zA-Z]+
اینطوری فقط حروف کوچک و بزرگ a-z قابل قبول خواهد بود.

برای پاسخ به سوالات دیگه در این زمینه، به MSDN یا یک کتاب در زمینه Regular Expression ها مراجعه کنید. ضمنا، توصیه می کنم نرم افزار Expresso (http://www.ultrapico.com/Expresso.htm) رو که مجانی هم هست، حتما روی ماشینتون نصب کنید. اینطوری خیلی راحتتر می تونید Pattern هایی که می نویسید رو تست کنید و از Pattern های از پیش تعریف شده این نرم افزار هم می تونید بهره مند بشید.

موفق باشید.

mamizadeh
سه شنبه 11 فروردین 1388, 00:08 صبح
سلام.
\w+ یعنی alphanumeric با حداقل تکرار یک یا بیشتر... پس طبیعی هستش که عدد هم بشه وارد کرد. برای اینکه فقط حروف رو Match کنید، می تونید بنویسید: [a-zA-Z]+
اینطوری فقط حروف کوچک و بزرگ a-z قابل قبول خواهد بود.

برای پاسخ به سوالات دیگه در این زمینه، به MSDN یا یک کتاب در زمینه Regular Expression ها مراجعه کنید. .

\w+ یا [a-zA-Z]+[/ اینایی که گفتین یه رفرنسی دارین که ما هم یاد بگیریم فارسی باشه ممنون می شم

mehdi.mousavi
سه شنبه 11 فروردین 1388, 11:01 صبح
\w+ یا [a-zA-Z]+[/ اینایی که گفتین یه رفرنسی دارین که ما هم یاد بگیریم فارسی باشه ممنون می شم

سلام.
می تونید به این کتاب رجوع کنید. (http://www.amazon.com/Mastering-Regular-Expressions-Jeffrey-Friedl/dp/0596528124/ref=sr_1_2?ie=UTF8&s=books&qid=1238482739&sr=1-2)