PDA

View Full Version : سوال: چگونه میشود از Profile در کلاس جدا(dll)استفاده کرد؟

xamfia
سه شنبه 11 فروردین 1388, 14:11 عصر
من قصد دارم بخشی از منطق(code) سایتم را به dll تبدیل کنم اما چون آن کلاس ها مستقل می باشند در برقراری رابطه با Profile هایی که در web.config می باشند به مشکل برخورد مینکم.
لطفا راهنمایی کنید چطور می توانم با profile در کلاس های مستقل(dll) کار کنم؟؟؟؟؟

Saber_Fatholahi
سه شنبه 11 فروردین 1388, 16:07 عصر
دوست من از طریق مسیر زیر میتونی به پروفایل جاری دسترسی داشته باشی واسه بقیه شم چیزی شبیه به همینه

HttpContext.Current.Profile.نام فیلد های شما
موفق باشید

xamfia
چهارشنبه 12 فروردین 1388, 14:01 عصر
دوست من چیزی که شما میگید فقط توی کلاس هایی که در App-code برنامه باشه جواب میده نه توی dll

کلاس های dll در asp.net مستقل از برنامه جاری هستند اما profile وابسته به برنامه جاری(یعنی هر سایت پروفایل مخصوص به خودش را دارد) در نتیجه به تناقض می رسیم و ...
به نظر من تنها راه این است که ما از کلاس profileBase ارث بری داشته باشیم و سپس متد های مورد نیازمان زا overrid کنیم.
به نظر من اینگونه شاید بتوانیم در هر برنامه profileهای مورد نیازمان را به صورت داینامیکی ایجاد کنیم.

Saber_Fatholahi
پنج شنبه 13 فروردین 1388, 02:50 صبح
دوست من راه دیگه هم اینه که پروفایل جاری توی کلاسی که میخوایم به عنوان پارامتر بفرستیم

xamfia
جمعه 14 فروردین 1388, 10:28 صبح
خوب آخه دوست من وقتی شما اینکار را بکنید(یعنی همه پروفایل ها را به عنوان پارامتر بفرستید)کد شما کارایی لازم را نخواهد داشت در ضمن من یکی از اهدافم این است که بتوانم پروفایل ها را به صورت داینامیکی ایجاد کنم.
اگر بخواهیم کلاس ها یا بخشی از توابع را بعدا پیاده سازی کنیم هم در کامپایل dll به مشکل بر میخوریم.
و...