PDA

View Full Version : سوال: summary ها

antisocial
سه شنبه 11 فروردین 1388, 23:39 عصر
با سلام.سال نو رو به همگی برنامه نویس ها تبریک میگم.اگر لطف کنین به این سوال من جواب بدین.
من هنگامی که میخوام کتابخانه ی کلاس توی سیشارپ بسازم ساموری هام (در واقع توضیحات برای ممبر های درون کلاسم ) وقتی از کلاس ساخته شده ، که الان به صورت یک فایل دی ال ال در اومده شی میسازم ، توضیحات فارسی برای ممبر هام نمیاد.
البته اگر دی ال ال نکنم میاد اما من می خوام به صورت دی ال ال هم اون توضیحات رو ببینم.
با تشکر.:لبخندساده:

rnm123
چهارشنبه 12 فروردین 1388, 00:40 صبح
با سلام
دوست عزیز وقتی کلاس خود را میسازی اگر درست قبل از تعریف تابع کاراکتر / را سه بار پشت سر هم بزنید سی شارپ بطور اتوماتیک چند خط برای افزودن توضیحات به کلاس شما اضافه میکند میتوانید توضیحات خود را در قسمتهای مربوطه وارد نمائید . فقط ذکر این نقطه لازم است که باید توضیحاتی که می دهید دقیقا برابر با تعریف تابع باشد یعنی اگر تابع شما مثلا دو پارامتر ورودی دارد و نوع مقدار برگشتی آن از نوع رشته میباشد باید حتما در توضیحات دو توضیح برای دو پارامتر و یک توضیح برای مقدار برگشتی داشته باشید .
بعد از این کار ها روی نام کلاس خود در sulutionexplorer راست کلیک کرده و properties را انتخاب کنید در قسمت build یک چک باکس با عنوان XML documation file هست آنرا انتخاب کنید حالا وقتی کلاس خود را کامپایل کرده و به dll تبدیل کنی در همان پوشه در کنار فایل DLL یک فایل دیگر با پسوند XML dOCUMENT ایجاد میشود اگر میخواهی هنگام استفاده از کلاس خود در برنامه هی دیگر ساموری ها ظاهر شوند باید این فایل را هم در کنار فایل DLL کپی کنی ( وقتی فایل را به برنامه ات اضافه کدی این فایل را هم به همان پوشه کنار فایل dll کپی کن)

antisocial
چهارشنبه 12 فروردین 1388, 17:11 عصر
خیلی ممنون از لطف شما...............