PDA

View Full Version : سوال: سوال در مورد طراحی فرم

baidin
پنج شنبه 13 فروردین 1388, 00:49 صبح
با سلام
من توی پروژه ها کنترل های زیادی مانند باتن و دیت تایم پیکر و غیره طراحی کرده ام اما تا حالا موفق به طراحی فرم نشده ام به صورتی که یک بار فرمی توسط برنامه نویس ایجاد شود و در قسمتی که فرم در پروژه Add می شود(Add New Form) فرمی را که توسط برنامه نویس طراحی شده اضافه شود. البته این امکان هست که از فرم ویژوال استودیو استفاده کنیم و تغییراتی بدهیم و هر دفعه به پروژه مربوطه اضافه کنیم اما منظور من طراحی فرمی است که از پروپرتی فرم های ویژوال استادیو ارث بری کند و کاربر قادر باشد پروپرتی های جدیدی تعریف کند.
مرسی

Dariuosh
پنج شنبه 13 فروردین 1388, 01:50 صبح
وقتي ميخواي يه فرم به پروژت اضافه کني يه Template هست به نام Inherited Form که بعد از انتخاب اون ميتوني فرمي رو که قبلاً درست کردي رو ازش به ارث ببري
يا
خودت دستي تو فايل Designer فرم جديد اون بالاش قسمت inherit رو به اسم فرم مورد نظرت تغير بده

baidin
پنج شنبه 13 فروردین 1388, 09:50 صبح
وقتي ميخواي يه فرم به پروژت اضافه کني يه Template هست به نام Inherited Form که بعد از انتخاب اون ميتوني فرمي رو که قبلاً درست کردي رو ازش به ارث ببري
يا
خودت دستي تو فايل Designer فرم جديد اون بالاش قسمت inherit رو به اسم فرم مورد نظرت تغير بده

با تشکر
زمانی که از Inherited Form میخواهیم استفاده کنیم پنجره باز شده با عنوان inheritance Picker که می خواهد DLL انتخاب شود ولی سوال من این بود که به چه صورتی فرمی را طراحی کنیم که بتوان پروپرتی های جدیدی برای آن تعریف کرد و در پروژه ها از آن استفاده کرد(هنگام استفاده به جای اضافه کردن فرم های پیش فرض از فرم طراحی شده استفاده کرد)
مرسی

Dariuosh
پنج شنبه 13 فروردین 1388, 12:15 عصر
زمانی که از Inherited Form میخواهیم استفاده کنیم پنجره باز شده با عنوان inheritance Picker که می خواهد DLL انتخاب شود

اگه Browse کني آره ولي تو ميخواي از يکي از فرمهاي داخله برنامت استفاده کني و از اون ارث بري کني که ليست مورد نظر ، اسم همه فرمهاي تو پروژ رو بهت نشون ميده و قابل انتخابه
------------اگه بخواي Browse کني------------------
شما ميتوني يه پروژه جديد از نوع ClassLibrary ايجاد کني و تويه اون هر مدل فرمي که ميخواي طراحي کني بعد از Build کردن پروژت يه DLL برات تو bin\Debug درست ميکنه که
ميتوني بهش Refrence بدي

baidin
جمعه 14 فروردین 1388, 08:45 صبح
اگه Browse کني آره ولي تو ميخواي از يکي از فرمهاي داخله برنامت استفاده کني و از اون ارث بري کني که ليست مورد نظر ، اسم همه فرمهاي تو پروژ رو بهت نشون ميده و قابل انتخابه
------------اگه بخواي Browse کني------------------
شما ميتوني يه پروژه جديد از نوع ClassLibrary ايجاد کني و تويه اون هر مدل فرمي که ميخواي طراحي کني بعد از Build کردن پروژت يه DLL برات تو bin\Debug درست ميکنه که
ميتوني بهش Refrence بدي

با تشکر
متوجه شدم ولی هر چه توی سایت های کد سرچ کردم در پروژه های ClassLibrary نتونستم پروژه طراحی فرم را پیدا کنم اگه Sample دارید ممنون می شم بگذارید

Dariuosh
جمعه 14 فروردین 1388, 10:45 صبح
با تشکر
متوجه شدم ولی هر چه توی سایت های کد سرچ کردم در پروژه های ClassLibrary نتونستم پروژه طراحی فرم را پیدا کنم اگه Sample دارید ممنون می شم بگذارید

فقط کافيه مثل يه پروژه معمولي ADD New From کني ؛ همين !

baidin
جمعه 14 فروردین 1388, 11:12 صبح
فقط کافيه مثل يه پروژه معمولي ADD New From کني ؛ همين !

منظورم سمپل طراحی فرم بود نه اضافه کردن آن به پروژه! :متفکر:

baidin
شنبه 15 فروردین 1388, 23:06 عصر
کسی سمپلی از طراحی فرم نداره مانند کنترلهایی که طراحی می شود مانند باتن و ... ولی من سمپلی از فرم می خواستم