PDA

View Full Version : سوال: ارور هنگام نصب برنامه نوشته شده به C#

ar.mahdian
پنج شنبه 13 فروردین 1388, 06:51 صبح
سلام میگم به همه اساتید محترم
من یه برنامه پایگاه داده ای با سی شارپ 2008 نوشتم و اونو پابلیش کردم و همه نیازمندیهاشو تیک زدم و همه رو همراه داره بعضی وقتها بدون هیچ مشکلی روی یه ویندوزی که تازه نصب شده ,نصب میشه اما بعضی وقتها ارور میده از ارورش چیزی سر در نیاوردم اینجا میزارم هرکدوم از اساتید که حوصله داشتند کمک کنن.

requires that assembly ADODB version 7.0.330 be installed in the global assembly cache (gac) first

Ali_Mor
پنج شنبه 13 فروردین 1388, 13:51 عصر
احتمالا در اون کامپیوترها آنتی ویروس خفن (از اونهائی که به همه چی کار دارن) نصب نیست؟

ar.mahdian
شنبه 15 فروردین 1388, 05:48 صبح
احتمالا در اون کامپیوترها آنتی ویروس خفن (از اونهائی که به همه چی کار دارن) نصب نیست؟
نه
هیچ برنامه ای روی ویندوز نصب نیست
راستی من تصویر ارور رو گرفتم اما هر کار که میکنم ضمیمه نمیشه شما میدونید چرا؟

حامد مصافی
شنبه 15 فروردین 1388, 10:06 صبح
از منوی استارت و در زیر شاخه Microsoft Visual Studio 2008گزینه Visual Studio 2008 Command Prompt را اجرا کنید و سپس دستور زیر را صادر کنید.

gacutil /i <assembly_path>

- به جای <assembly_path> مسیر فایل dll مربوط به ADODB version 7.0.330 را ذکر کنید.

ar.mahdian
دوشنبه 17 فروردین 1388, 06:26 صبح
از منوی استارت و در زیر شاخه Microsoft Visual Studio 2008گزینه Visual Studio 2008 Command Prompt را اجرا کنید و سپس دستور زیر را صادر کنید.

gacutil /i <assembly_path>

- به جای <assembly_path> مسیر فایل dll مربوط به ADODB version 7.0.330 را ذکر کنید.

من فایل
adodb.dll
رو پیدا کردم
من ورژن 7.10.6070.0 رو پیدا کردم

بعد از اینکه دستور رو اجرا کردم تایید کرد

Assembly successfully added to the cache
اما باز هم اون ارور رو تکرار میکنه و ورژن قدیمیتر رو میخواد اگه مسیرش رو میدونید بگید لطفا
حتی اون رو به عنوان رفرنس به پروژه اضافه کردم
اما بازهم افاقه نکرد:عصبانی++:

حامد مصافی
سه شنبه 18 فروردین 1388, 10:07 صبح
نسخه فایل DLL شما در کامپیوتر مقصد باید با نسخه همین فایل در هنگام کامپایل هماهنگ باشه. اگر برنامه را با نسخه 7.0.330 کامپایل کرده اید همین نسخه را در کامپیوتر مشتری نصب کنید.
این مشکل اکثراً ریشه در ReportViewer دارد.
مطالعه این لینک (http://msdn.microsoft.com/en-us/magazine/cc163899.aspx)ممکنه مفید باشد.

ar.mahdian
دوشنبه 04 خرداد 1388, 12:53 عصر
ممنون که وقت گذاشتید!
جواب نهایی اینجاست
جواب (http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?p=723864#post723864)
DOWN WITH microsoft:قهقهه: