PDA

View Full Version : برنامه تحت شبکه

مهدی رحیم زاده
پنج شنبه 13 فروردین 1388, 09:28 صبح
سلام خدمت تمامی اساتید محترم
خوندم که برای ایجاد یک برنامه تحت شبکه برقراری ارتباط با بانک برای هر کلاینت از طریق نوشتن IP سرور در کانکشن کلاینت میسر میشه ! حالا SQL و ویندوزی که روی سرور نصب میشه باید از چه نوعی باشه . من نسخه Profesional رو نصب کردم و جواب نگرفتم . ویندوز سرور هم نصب کردم که نسخه Standard رو هم بررسی کنم اما SP2 می خواد که من هنوز ندارم . دوستانی که کار کردن میشه لطف کنن و راهنماییی کنن.
با تشکر

mom alone
پنج شنبه 13 فروردین 1388, 12:39 عصر
نه عزیزم من این کارو خیلی رحت انجام دادم
win xp
sql server enterprise 2008
البته به sql2000 هم انجام دارم(profeshinal)
البته با sql express 2005 هم تونستم
البته در 2008 و 2005 دسترسی به sql از طریق شبکه به طور پیشفرض غیر فعال هست
و شما باید اونو فعال کنی
که اینکار با sql manager انجام میشه
والبته اگه فایر وال داری باید پورت مخصوص رو باز کنی
مشکلی داشتی بگو
help 2008 خیلی کمک می کنه
البته با جستجوی خوب

مهدی رحیم زاده
پنج شنبه 13 فروردین 1388, 16:49 عصر
میشه بگید چطور این کار رو انجام دادین ؟؟؟؟؟
آخه من هر بار که خواستم با نسخه Profesional کانکت بشم به بانک نتونستم . Erorr میده که نمیتونه به انک راه دور کانکت بشه ؟؟؟؟

mom alone
پنج شنبه 13 فروردین 1388, 17:25 عصر
سلام اگه از sql 2000 استفاده می کنی اصلا تنظیمی نمی خواد
من با xp , sql 2000 personal
انجام دادم
اینم کانکشن
sqlConnection1.ConnectionString =String::Concat("workstation id=\"",client,"\";packet size=4096;data source=",server,";persist security info=True;initial catalog=aloneabouzar;user id=sa;password=123123");

اگه بازم خطا داد متن خطا رو بنویس
به جای client نام کامپیوتر کاربر و به جای سرور نام سرورت رو بنویس
البته دقت کن برای نام سرور اگه از اینستنس لوکال استفاده نمی کنی
نام سرور اینه
نام اینستنس/نام کامپیوتر
ا البته با عرض پوزش
جسارت نشه ها

مهدی رحیم زاده
پنج شنبه 13 فروردین 1388, 23:12 عصر
سلام دوست عزیز
من با این کانکشن امتحان کردم و این Erorr:

An error has occurred while establishing a connection to the server. When connecting to SQL Server 2005, this failure may be caused by the fact that under the default settings SQL Server does not allow remote connections. (provider: Named Pipes Provider, error: 40 - Could not open a connection to SQL Server)
اینم کانکشن خودم و Erorr:

Data Source=192.168.0.240;Initial Catalog=MabnaDB;Integrated Security=True

An error has occurred while establishing a connection to the server. When connecting to SQL Server 2005, this failure may be caused by the fact that under the default settings SQL Server does not allow remote connections. (provider: Named Pipes Provider, error: 40 - Could not open a connection to SQL Server)

اگه نمنه برنامه ای داشته باشید و کد کانکشن رو توش نوشته ابشید عالیه و ممنون میشم .
و این که آیا لازمه من توی SQL کاربری یا همونUser تعریف کنم یا نه .
ممنون

مهدی رحیم زاده
جمعه 14 فروردین 1388, 10:47 صبح
مشکل حل شد . اشکال از کد کانکشن و برنامه نبود . باید سمت سرور Firewall رو Off می کردم و اجازه دسترسی Remote رو به SQL میدادم . من Off کرده بودمش اما اجازه دسترسی Remote رو نداده بودم .
البته سیستم امنیتی رو هم روی SQL تنظیم کردم.
با تشکر از دوستان عزیز

hana2064
شنبه 15 فروردین 1388, 09:17 صبح
البته سیستم امنیتی رو هم روی SQL تنظیم کردم.

برنامه منم تحت شبکه هست البته کانکشن منم مشکلی نداره وبرنامه تحت شبکه اجرا میشه اما نمیدونم چطور باید امنیت دیتابیس برای جلوگیری از تغییر یا حذف اطلاعات تو سط کاربران شبکه رو برقرار کنم .
شما چه سطوح امنیتی رو روی سرور رعایت میکنید؟

مهدی رحیم زاده
شنبه 15 فروردین 1388, 16:16 عصر
شما چه سطوح امنیتی رو روی سرور رعایت میکنید؟
من اینو توی کد برنامه بررسی می کنم . تمام کنترل ها توسط کد برنامه چک می شه .

mom alone
شنبه 15 فروردین 1388, 23:47 عصر
بهتره فایر وال رو off نکنی و پورت مخصوص رو باز کنید

To open a port in the Windows firewall for TCP access
In Control Panel, open Network Connections, right-click the active connection, and then click Properties.

Click the Advanced tab, and then click Windows Firewall Settings.

In the Windows Firewall dialog box, click the Exceptions tab, and then click Add Port.

In the Add a Port dialog box, in the Name text box, type SQL Server <instance name>.

In the Port number text box, type the port number of the instance of the Database Engine, such as 1433 for the default instance.

Verify that TCP is selected, and then click OK.

To open the port to expose the SQL Server Browser service, click Add Port, type SQL Server Browser in the Name text box, type 1434 in the Port Number text box, select UDP, and then click OK.

البته بهتره از همین پورت های نام برده استفاده کنی و فایر وال رو off نکنی

hana2064
یک شنبه 16 فروردین 1388, 08:10 صبح
ببخشید که بازم میپرسم میشه واضحتر بگید که توسط کد برنامه چه کنترلهایی انجام میدین؟