PDA

View Full Version : آقا واقعا یک فکری به حال این فونت ها بکنید

کم حوصله
پنج شنبه 16 مرداد 1382, 23:54 عصر
سلام
بابا این چه وضعیه تورا به خدا یک فکری به حال این فونت لعنتی بکنید من درست 1 ساعت تمام با این فونت لعنتی کلنجار رفتم تا بتونم وارد شوم آخه من قبلا با ویندوز 98 عربی کار می کردم و حالا مثلا باسه خودمون کلاس گذاشتیم ویندوز 98 را پاک کردیم جاش xp نصب کردیم :oops: ولی یادمون نبود که این دوتا ویندوز لعنتی سر حرف (( ک )) با هم مشکل دارند حالا که امدیم نام کاربری خودرا با رمز وارد می کنیم این قبول نمی کنه میگه یکیش اشتباه است بعد از کلی کلنجار رفتن و هی نوشتن و هی پاک کردن تازه فهمیدیم موضوع از چه قرار است . بعد از کلی زار زدن یک حقه به فکرمان زد :oops: چه کنیم از شگردهای برنامه نویسی یکیش کلاه سر سیستم گذاشتن دیگه . هیچی امدیم تو فرم جایی که پست فرستاده بودیم از آنجا نام کاربری را کپی گرفته و اومدیم تو قسمت ورود برگرداندیم و به این ترتیب توانستیم بییام تو ولی تورا به خدا یک فکری بکنید بابا مگه این فونت یونیکد لعنتی نمی گن مستقل از ویندوز است پس چرا این جور اشک آدم را در می آورد :x خلاصه درست یک ساعت وقت ناقابل ما را الاف خودش کرد :cry:

Vahid_Nasiri
جمعه 17 مرداد 1382, 00:44 صبح
دوست عزیز!

این تصحیح کننده ی صفحه کلید اکس پی است :

kbdfa.zip
Farsi Keyboard for Windows XP

http://members.lycos.co.uk/barnamenevisdotnet/

پس از دانلود کردن از طریق یک سیستم عامل دیگر که احتمالا روی سیستم عامل دارید آنرا داخل دایرکتوری سیستم ویندوز اکس پی روی فایل موجود overwrite‌ کنید.
اگر ویندوز دیگر هم ندارید باید از طریق کامند پرامپت وارد شوید اول کار و ....

Mohammad_Mnt
جمعه 17 مرداد 1382, 04:10 صبح
من به شدت این کار رو رد می کنم ! کم حوصله جان . من اگه جای تو بودم یه بار دیگه ثبت نام می کردم . چون کیبورد اکس پی است که استاندارده نه ویندوز 98

کم حوصله
جمعه 17 مرداد 1382, 11:35 صبح
اقا محمد ببخشید ها ولی شما مثلا اگر مداد داشته باشید و نوک آن کند شودمی اندازینش دور چون نوکش استاندارد بوده 8) و اصلا از تراش استفاده نمی کنید و میرید یکی دیگه می خرید :roll: یا .... :shock:
بابا من برای ورود فقط مشکل داشتم انهم که حلش کردم و فقط برای یک بار بود چون هنگام ورود به فرم خودش دیگر اتوماتیک وارد می شود و در فرمها هم فرقی نمی کنه که ویندوز شما چی باشه :P
یا نکنه شما فکر می کنید چون من این کد کاربری را در 98 ساختم در xp کار نمی کنه :twisted:

Abbas Arizi
جمعه 17 مرداد 1382, 11:53 صبح
من به شدت این کار رو رد می کنم ! کم حوصله جان . من اگه جای تو بودم یه بار دیگه ثبت نام می کردم . چون کیبورد اکس پی است که استاندارده نه ویندوز 98
ولی اگر بخوای از Word توی XP استفاده کنی یاکار برنامه نویسی انجام بدی (با توجه به اینکه توی کشور ما هنوز از ویندوز 98 های فارسی و عربی زیاد استفاده میشه) مجبوری که این کار رو انجام بدی.

Mohammad_Mnt
جمعه 17 مرداد 1382, 22:35 عصر
من که تا حالا مشکلی نداشتم !

کم حوصله
جمعه 17 مرداد 1382, 23:11 عصر
اخه محمد جون کاریش نداشتی
شما الان فقط دنبال کسب معلوماتی و کار نمی کنی که
تا حالا با چند تا اداره یا شرکت قراردادبستی
یا چند تا نسخه از نرم افزارات را به جزء خودت کسی دیگه مصرف کرده که بدونی مشکلات بازار کار چیه :oops:

Mohammad_Mnt
شنبه 18 مرداد 1382, 03:08 صبح
برای اطلاع شما بگم که یکی از کارهای من ( که به جز خودم ، افراد دیگه ای هم مصرف کردن :wink: ) یه سیستم حسابداری دوبل هست که حدود 50 واحد صنعتی دارن باهاش کار می کنن !
شما که علم غیب داری و می دونی که من فقط معلوماتم رو اضافه می کنم و کار نمی کنم ، چطور این یکی رو نمی دونستی :twisted:

کم حوصله
شنبه 18 مرداد 1382, 11:07 صبح
سلام
آقا محمد چرا شما با خودت درگیری داری مگه من چی نوشتم که اینقدر به گوشه قبایت برخورده ماکه حرف بدی نزدیم گفتیم شما الان دنبال تجربه کسب کردن هستی و بیشتر دنبال فراگیری زبانهای مختلف هستی تا کار کردن چون کاریش نداری . اونوقت تو بدت میاد و میگی چرا با من لجی ببین این خودت هستی که تنت می خواره :x

المیرا
شنبه 18 مرداد 1382, 11:51 صبح
کم حوصله جان و محمد جان
شما که به جر وبحث ادامه میدین. :cry:
بابا بخدا هیچکس عالم دهر نیست وهر کسی هم همچین فکری بکنه اشتباه کرده.
هر کسی تو یه زمینه کار کرده وواردتره.ما اینجا میایم که به هم کمک کنیم نه همدیگه رو محاکمه کنیم یا محک بزنیم. ترو خدا ادامه ندین :cry: :cry: :cry: :cry:

Mohammad_Mnt
شنبه 18 مرداد 1382, 12:16 عصر
چند تا نسخه از نرم افزارات را به جزء خودت کسی دیگه مصرف کرده که بدونی مشکلات بازار کار چیه
حالا فهمیدی برای چی شاکی شدم ؟

Kambiz
شنبه 18 مرداد 1382, 17:38 عصر
چرا اینجوری جنگ لفظی راه انداختید. :)

تو کشور ما یک چیزی هست به اسم شورای عالی انفورماتیک و اما کار این شورای عالی چیه؟ این شورا برای اون از ما بهترانی که سمت ندارند یا کم دارند، سمت و پست و مقام ارائه میده. :D

جدا از شوخی، عدم وجود استاندارد برای زبان فارسی در کامپیوتر گناهش گردن همین شورای عالی انفورماتیک هست. وظیفه این شورا بود و هست که از همون ابتدای کار استانداردی رو برای فارسی نویسی مهیا کنه و شرکتها رو وادار کنه که از این استاندارد تبعیت کنند. هر چند که هنوز هم دیر نیست ولی این شورا هیچوقت چنین کاری نکرد و نمی‌کنه. چرای اون رو هم که همه می‌دونیم. این رو هم می‌دونیم که توانایی‌های من و شما این اجازه رو به ما نمیده که استانداردی برای فارسی نویسی در کامپیوتر در نظر بگیریم و دیگران رو وادار کنیم که از اون استفاده کنند. هرچند با گذشت زمان و با توجه به مشخصه‌های سیستم عاملهای جدید، خواه ناخواه همه چاره‌ای جز این نداریم که از یونیکد استفاده کنیم. متاسفانه تا رسیدن اون زمان ما مجبوریم که برنامه نویسی کنیم و با این مشکل یک جوری کنار بیایم.

من شخصا در برخورد با این مشکل بسته به مورد یکی از راه‌های زیر رو انتخاب می‌کنم:

دنبال نوشتن برنامه‌هایی میرم که نیاز به رابط کاربر فارسی نداشته باشند. اینجور پروژه‌ها رو می‌تونید تو شرکتهای مهندسی پیدا کنید. پولشم خوبه!

برای برنامه‌های سفارشی٬ مشتری رو قانع می‌کنم از اون سیستم عاملی که من میگم استفاده کنه. روش محترمانه‌ای نیست ولی وقتی که مشتری نمی‌خواد برای نرم‌افزارش پول درست و حسابی خرج کنه٬ گریزی ازش نیست.

اگر مشتری دست و دلباز باشه٬ یا اینکه برنامه قرار باشه تو بازار نرم‌افزار فروخته بشه٬ متنهای برنامه را در زمان اجرای برنامه و بسته به فارسی‌ساز موجود از داخل یک فایل می‌خونم.
از این سه راه که گفتم اون روش اول بیشتر مورد پسندمه. :wink:

کامبیز

Mohammad_Mnt
شنبه 18 مرداد 1382, 17:48 عصر
من نه یم خوام برم دانشگاه ( حداقل تو ایران ) نه می خوام زن بگیرم . ولی بی پول که هستم . اتفاقا از می خوام بیشتر توی بازار کار باشم :)
عجب لینکی هم که دادی بابا ! این نقل قول از خودت :wink:

ولی دست به آدم خراب کردنت هم خیلی عالی :x
من که دوست دارم با شما دوست باشم ، شمایید که هی گیر می دی به من !!

من اگه توهین یا جسارتی کردم ، معذرت می خوام . ببخشید :oops:
:)

Mohammad_Mnt
شنبه 18 مرداد 1382, 17:53 عصر
اهه ! چرا پست من رفت بالاتر ؟ من بعد از " کم حوصله " جان نوشتم :(

کم حوصله
شنبه 18 مرداد 1382, 18:55 عصر
سلام
محمد جون تشکر خیلی باحالی :D بابا خوب فکر آدم ها را می خونی از کجا می دونستی من چی می خواهم بنویسم که قبل از من از من نقل قول کردی عجب علم غیبی داری :P آخه من پستم را ساعت 22:29 نوشتم ولی شما جواب من را تو 17:18 دقیقه دادی یعنی 5 ساعت زودتر از من جواب دادی :P
(نترس بابا شوخی کردم ) بابا این چه وضعیه . عجب اوضاعیه اینجا ساعت پست ها که بالا پایین میره بعدش ما امدیم بیایم تو دباره با همان مشکل اولی برخوردیم دیگه چاره ای نبود :cry: به قول آقا محمد یک رمز ورود جدید ساختیم امدیم تو :oops: (از اول گفتم گوش حرف محمد کن)
:shock: :shock:
حالا چی شد هیچی ما یک رمز دیگه ساختیم با نام کاربری کم حوصله :shock: مگه میشه آقا به ادرس ایمیل ما گیرداد که یکی دیگه استفاده کرده ها ولی به نام کاربری ما گیر نداد خیلی جالبه :x آقا تو لیست کاربران برید 2 تا کم حوصله داریم یکی 6 مرداد ثبت نام کرده یکی 18 مرداد مگه میشه :shock: آقا این جوری که هرکی به هرکی میشه جلوشا بگیرید دیگه هرکی بخواهد یکی را خراب کند میره یک کد کاربری میسازه با همان کد کاربری شخص مورد نظر (کی به کیه ) انوقت چی میشه مصیبت عزا :cry: بیا حالا درست کن اقای دلفی اسیستنت یک فکری به حال این اوضاع بکنید بابا هرکی تو نام کاربریش حرف مبارک (( ک )) دارد بپاد خطر جدی :x
سوء استفاده از نام کاربری :cry: یکی جلوش را بگیره
آخه کد (( ک )) تو 98 با کد (( ک )) تو xp فرق میکنه سیستم هم این را در نظر نمی گیره :cry:
به داد برسید آهای هوار ای داد بیداد :cry: :cry:

کم حوصله
شنبه 18 مرداد 1382, 22:59 عصر
اخه محمد جون کاریش نداشتی
شما الان فقط دنبال کسب معلوماتی و کار نمی کنی که

آقا محمد چرا همیشه نیمه خالی لیوان را می بینی ببین بد برداشتی من گفتم تو هنوز جوانی دنبال کسب مهارتی مگه شما هنوز چند سالته مگه واقعا نمی خواهی بری دانشگاه مگه تو زن داری بچه داری یا بی پولی من که فکر نمی کنم هیچ مشکلی داشته باشی بابا شما الان که نمی خواهی بیای تو بازار کار به فکرش هم نیستی خدایی اگر دوروغ می گم بگو . پس ببین من بد نگفتم تو به خودت گرفتی شما گفتی

تاریخ: 17 مرداد 1382 - 22:05

--------------------------------------------------------------------------------

من که تا حالا مشکلی نداشتم !

من هم گفتم چون تو بازار کار نیستی . حالا شما فکر کردی من می گم یعنی هیچی حالیت نیست ببین من اگر می خواستم همچین چیزی بگم هیچ وقت این را نمی نوشتم ببین

http://www.barnamenevis.org/forum/viewtopic.php?t=2104

ببین محمد جون اگه شما میگی من یک برنامه دارم n جا دارن استفاده می کنند اولن اونجاهایی که تو می گی بله هر چه تو بگی میگن چشم اگه بگی آقا باید سیستم کامپیوتر شما پنتوم خدا هم باشه میرن می خرند هر چی هم تو بگی می گن چشم . ولی وقتی بری تو یک اداره بگن آقا یک برنا مه بنویس رو ی مثلا 233 کار کنه و ویندوزش هم 98 چی می گی میگی نمی نویسم یا برید روی 233 xp نصب کنیم به خدا من با شما مشکلی ندارم خیلی خوشحال هم میشم باشما دوست باشم ولی نمی دونم چرا شما فکر میکنید من با شما لجم یا مشکلی دارم بیا کوتاه بیا ول کن همه چیز را اینقدر هم به اعصاب ما و به اعمال خودت نپیچ
قربانت :wink:

Mohammad_Mnt
یک شنبه 19 مرداد 1382, 03:54 صبح
نمی دونم چرا جواب های من رفت توی صفحه قبلی :shock:

کم حوصله
یک شنبه 19 مرداد 1382, 04:53 صبح
آقا جوابهای ما هم رفته صفحه قبلی :cry: :cry: آخه این چه وضعیه :x