PDA

View Full Version : سوال: چطوری میتونم تو سایتم Search Box داشته باشم؟

parsinoox
جمعه 14 فروردین 1388, 01:26 صبح
سلام دوستان:لبخندساده:

من میخوام توی سایتم به کاربر امکان جستجو بدم، یعنی بتون مطلبی خاص رو توی صفحات سایت جستجو کنه، میشه راهنمایی کنید؟

خیلی ممنون

online_mansoor2007
جمعه 14 فروردین 1388, 11:44 صبح
کامپوننت های زیادی واسه این کار وجود داره . از گوگل کمک بگیرید

raziee
جمعه 14 فروردین 1388, 14:09 عصر
جستجو بر روی چه چیزی هست؟ یعنی بر صفحه ای که لود شده و یا اطلاعات درون بانک؟
به این لینک سری بزن شاید جوابتو گرفتی.
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=152626

parsinoox
شنبه 15 فروردین 1388, 05:09 صبح
سلام دوستان

مرسی از راهنماییتون اما مشکل اینجاست که من تا حالا این کار رو نکردم و زیادم تجربه ندارم که بدونم شما منظورتون دقیقا چی هست از اینکه از Component استفاده کنم. یعنی Component جستجو داریم ؟؟؟

بد نیست بدونید من سایتم رو آپلود نکردم یعنی فقط دارم یک پروژه ی تحصیلی رو می سازم که تحویل می دم به استاد. حالا نمیدونم در حالت آفلاین که من سرور و اینها رو ندارم میشه اینکارو کرد. جوری که بشه به استاد نشون داد؟؟؟

بازم ممنون که وقت می زارین

<script type="text/javascript">
var domainroot="DOMAIN NAME"function Gsitesearch(curobj){curobj.q.value="site:"+domainroot+" "+curobj.qfront.value}</script>
<input name="q" type="hidden" />
<input name="qfront" type="text" style="width: 180px" />
<input type="submit" value="Search" />

راستی این کدی که دوستمون معرفی کرد رو دیدم ولی چیزی ازش نفهمیدم :لبخند: اگر ممکنه یه توضیحی بدین که چه طوری میتونم از این کد استفاده کنم. شرمنده ها :افسرده:

raziee
شنبه 15 فروردین 1388, 15:34 عصر
این کد ، کد Java Script هست. این دسته از کد ها Client Side هستند یعنی در طرف کلاینت اجرا میشند و ارتباطی با سرور ندارند. از این کد میتونی برای جستجوی صفحه ای که از طرف سرور به کلاینت ارسال شده استفاده کنی. در واقع دیگه نمیتونی اطلاعات بانک رو مورد جستجو قرار بدی. اگه هدف از جستجو صفحه ی بارگذاری شده باشه کد های جاوا کارت رو را میندازه.

silverfox
شنبه 15 فروردین 1388, 16:18 عصر
<script type="text/javascript">
var domainroot="DOMAIN NAME"function Gsitesearch(curobj){curobj.q.value="site:"+domainroot+" "+curobj.qfront.value}</script>
<input name="q" type="hidden" />
<input name="qfront" type="text" style="width: 180px" />
<input type="submit" value="Search" />

اگه فقط می خوای صفحه هاتو بگردی توی این کد به جای domain name دامنه ات رو بنویس با کمک گوگل توی کل سایتت در مورد اون موضوع سرچ می کنه و نتایج رو میاره(توی صفحه گوگل)

parsinoox
شنبه 15 فروردین 1388, 16:21 عصر
این کد ، کد Java Script هست. این دسته از کد ها Client Side هستند یعنی در طرف کلاینت اجرا میشند و ارتباطی با سرور ندارند. از این کد میتونی برای جستجوی صفحه ای که از طرف سرور به کلاینت ارسال شده استفاده کنی. در واقع دیگه نمیتونی اطلاعات بانک رو مورد جستجو قرار بدی. اگه هدف از جستجو صفحه ی بارگذاری شده باشه کد های جاوا کارت رو را میندازه.

مرسی دوست عزیز، ولی یه سوال یعنی 2 تا سوال

یک اینکه جای Domain Name باید آدرس سایت رو بذارم؟ مثلا www.niknejad.ir (http://www.niknejad.ir) ؟؟؟؟

و اینکه دقیقا این کد رو کجا کپی کنم؟

داخل هر صفحه؟؟؟؟:متفکر: