PDA

View Full Version : Command Item Event of DataGrid

zrahimic
پنج شنبه 10 دی 1383, 15:26 عصر
باز هم سلام
من جزوه ی شما ( آقای نصیری ) را مطالعه کردم ولی جوابم رو نگرفتم.
اگر به سوال من پاسخ دهید ممنون میشم:
من در یک dataGrid یک templatecolumn دارم که در قسمت Item آن یک linkButton گذاشته ام و می خوام وقتی روی آنها کلیک شد برای صفحه یک رویداد بیاید که بتوانم آن را هندل کنم. برای آین دکمه CommandName هم تعریف کرده ام و برای DataGrid_CommandItem هم یک هندلر ساخته ام ولی هیچ رویداد CommandItem نمی آید.
حالا من چی کار کنم.

با تشکر

Vahid_Nasiri
پنج شنبه 10 دی 1383, 18:15 عصر
البته فکر نمی کنم از دیروز تا امروز وقت مطالعه کامل آنرا داشته اید ... مهم هم نیست.
========
چیزی به نام CommandItem وجود خارجی ندارد. چیزی که خواهید داشت DataGrid1_ItemCommand است. روش اضافه کردن آنرا هم که حتما می دانید (از طریق برگه ی خواص روی آیکون رعد و برق(آیکون زرد رنگ) کلیک کنید و بعد روی ItemCommand دوبار کلیک نمایید تا روال رخدادگردان آن اضافه شود )
این روال (که به صورت دستی اضافه نشده(مهم)) هرگاه کلیدی درون دیتاگرید بر رویش کلیک شود ، فراخوانی و اجرا می گردد.
برای مثال اگر LinkButton اضافه کرده باشید ، درون این روال می توانید توسط e.Item.ItemIndex ، مشخص کنید روی کدامیک کلیک شده و سپس عکس العمل مناسب را نشان دهید.

اگر این روال رخداد گران را دستی اضافه کرده باشید کار نخواهد کرد.
اگر enableViewState به true تنظیم نشده باشد ، باز هم کار نخواهد کرد.

مثالها و اطلاعات بیشتر
http://authors.aspalliance.com/aspxtreme/sys/web/ui/webcontrols/datagridclassitemcommand.aspx

zrahimic
پنج شنبه 10 دی 1383, 19:36 عصر
با عرض معذرت باید به اطلاع برسانم که من جزوه های شما رو قبل از اینکه سوال کنم download کرده بودم. :mrgreen: و قبلا خوانده بودم ولی به خاطر صحبت شما باز هم یه نگاه به اون انداختم.............
=================
در مورد مشکل برنامه باید بگم که تمام کارهایی که شما فرموده بودید رو انجام داده بودم ولی هیچ رویدادی به تابع DataGrid1_ItemCommand نمی آید.

وقتی پروژه را در دستگاه همکارم امتحان کردم کار کرد. حالا حدس می زنم که تنظیمات Visual Stadio.Net و یا IIS به هم ریخته است :sad2:

شما هیچ حدسی نمی زنید.........

:موفق:

Vahid_Nasiri
جمعه 11 دی 1383, 00:46 صبح
نه.... :)
کلا اگر روی سیستم دیگری کار می کند روی سیستم شما هم باید کار کند (اگر می تواند صفحات aspx را نمایش دهد).