PDA

View Full Version : سوال: برای طراحی جدول نظرات کاربران در سایت چه فیلدهایی نیازه ؟

kavoshgar63
شنبه 15 فروردین 1388, 22:08 عصر
سلام من یه سایت طراحی کردم برای یک موسسه آموزش مجازی و باید برای سایت یه قسمت نظرات کاربران قرار بدم و یک قسمت هم برای سئوالات احتمالی دانش پژوهان از اساتید.
حالا من گام اول رو می خوام شروع کنم و می خوام جدول نظرات کاربران رو طراحی کنم برای این جدول چه فیلد هایی و از چه نوعی باید استفاده کرد؟
نا گفته نماند یکی از دوستان بنده این فیلدها رو پیشنهاد دادن :
id
name
email
url
comment
reply
status
ip
date
time

امیـرحسین
شنبه 15 فروردین 1388, 23:10 عصر
سلام،
date یا time؟ اگه امکان ویرایش وجود داره، تاریخ رو اینجوری ذخیره کنید بهتره: createdon و editedon
پیشنهاد می کنم از یه الگوی آماده الهام بگیرید یا استفاده کنید.

ذخیره شناسه کاربر هم میتونه امکانات خوبی ایجاد کنه که مثلا فلان کاربر بتونه کامنت خودش رو توی کامنتها بصورت highlight ببینه یا مثلا کامنت مدیران سایت قابل تشخیص باشه.

کشور هم می تونه باشه که بجای تحلیل IP های بصورت تک تک، کشور رو ذخیره کنید تا سرعت بالا بره.

kavoshgar63
یک شنبه 16 فروردین 1388, 00:11 صبح
من نوع فیلد هام رو اینطور گرفتم
به نظر شما این تخصیص نوع مشکلی نداره؟

CREATE TABLE `pooyasharif`.`comments` ( `id` INT( 11 ) NOT NULL AUTO_INCREMENT PRIMARY KEY ,
`name` VARCHAR( 20 ) CHARACTER SET utf8 COLLATE utf8_persian_ci NULL ,
`email` VARCHAR( 40 ) NULL ,
`url` VARCHAR( 40 ) NULL ,
`comment` TEXT CHARACTER SET utf8 COLLATE utf8_persian_ci NOT NULL ,
`reply` TEXT CHARACTER SET utf8 COLLATE utf8_persian_ci NULL ,
`status` ENUM( 'f', 't', 'd' ) NULL ,
`ip` VARCHAR( 16 ) NULL ,
`date` VARCHAR( 10 ) NULL ,
`time` VARCHAR( 20 ) NULL ) ENGINE = MYISAM CHARACTER SET utf8 COLLATE utf8_persian_ci

guy18iran
دوشنبه 17 فروردین 1388, 17:13 عصر
به نظر من بهتره که فیلد id رو از نوع Smallint(5) تعریف کنین. چون فکر نکنم میلیون ها نفر بیان و نظر بدن. و همچنین Unsigned رو هم بهش اضافه کنین.
و اینکه date و time یکی بشن خیلی بهینه تره و اون رو timestamp نامگذاری کنین و از نوع Int(10) در نظر بگیرین و موقع Insert مقدارش رو با time() بریزین. که یه عدد 10 رقمی رو میفرسته داخلش و از اون می تونین همه چیز رو در بیارین. ساعت، دقیقه، ثانیه، سال، ماه، هقته، روز، شب، نصفه شب. :لبخند:

امیـرحسین
دوشنبه 17 فروردین 1388, 20:27 عصر
به نظر من بهتره که فیلد id رو از نوع Smallint(5) تعریف کنین. چون فکر نکنم میلیون ها نفر بیان و نظر بدن. و همچنین Unsigned رو هم بهش اضافه کنین.
unsigned برای چیه؟ چه کاربردی داره؟

guy18iran
دوشنبه 17 فروردین 1388, 22:02 عصر
unsigned برای چیه؟ چه کاربردی داره؟

برای اینکه بدون علامت باشه و همیشه مثبت.
اگه بدون Unsigned هم استفاده بشه مشکل چندانی پیش نمیاد ولی اگه بخوایم اصولش رو رعایت کنیم بهتره که استفاده کنیم.
حالا درسته ؟ :چشمک:

kavoshgar63
سه شنبه 18 فروردین 1388, 16:34 عصر
خب من با جواب شما خیلی از سئوالاتم برطرف شد ممنونم جناب guy18iran (http://www.barnamenevis.org/forum/member.php?u=97168)و امیـرحسین (http://www.barnamenevis.org/forum/member.php?u=94384)