PDA

View Full Version : سوال: حفاظت پایگاه داده

baidin
یک شنبه 16 فروردین 1388, 00:15 صبح
من چندین برنامه دیدم که پایگاه داده آنها Sql بوده ولی هنگامی که می خواهیم بانک را باز کنیم یه پیغام خطا می ده یعنی کاربر حتی در صورتیکه Sql را هم نصب کنه نمی تونه بانک را باز کنه. البته احتمال داره توی فرمت فایل تغییراتی را داده باشند. کسی از این روش حفاظت، اطلاعاتی داره، ممنون می شیم ذکر شود تا بقیه هم استفاده کنند.:تشویق:

EffatBandehlou
یک شنبه 16 فروردین 1388, 08:48 صبح
دوست عزيز لطف كنيد و پيغام خطا رو وارد كنيد
در ضمن بگيد كه در فرمت فايل چه تغييراتي ايجاد شده

Alireza Orumand
یک شنبه 16 فروردین 1388, 14:27 عصر
سلام

من چندین برنامه دیدم که پایگاه داده آنها Sql بوده ولی هنگامی که می خواهیم بانک را باز کنیم یه پیغام خطا می ده یعنی کاربر حتی در صورتیکه Sql را هم نصب کنه نمی تونه بانک را باز کنه. البته احتمال داره توی فرمت فایل تغییراتی را داده باشند. کسی از این روش حفاظت، اطلاعاتی داره، ممنون می شیم ذکر شود تا بقیه هم استفاده کنند

در فایل های SQL Server باز کردن یک فایل معنی نداره. شما نمیتونید فایل دیتابیس رو باز کنید. اگر فایل های mdf و ldf دیتابیس در اختیار شما قرار داده شده میتونید فایل ها رو به سرور خودتون attach کنید و اگر backup به شما داده شده باید اون رو restor کنید.
با توجه به فرمایش شما احتمال میدم فایل های اصلی در اختیار شما باشه برای attach کردن وار محیط managment studio بشید و روی databases راست کلیک کنید و گزینه attach رو انتخاب کنید.
موفق باشید.

baidin
یک شنبه 16 فروردین 1388, 22:19 عصر
دوست عزيز لطف كنيد و پيغام خطا رو وارد كنيد
در ضمن بگيد كه در فرمت فايل چه تغييراتي ايجاد شده

این هم از خطایی که می ده

من توی ضمیمه کردن مشکل دارم و خطا می ده، لینکش را می گذارم

http://upload.iranblog.com/1/1239031460.jpg

baidin
سه شنبه 18 فروردین 1388, 16:46 عصر
این هم از خطایی که می ده

من توی ضمیمه کردن مشکل دارم و خطا می ده، لینکش را می گذارم

http://upload.iranblog.com/1/1239031460.jpg

کسی تا حالا به این مشکل برنخورده !!!!:ناراحت:

bad_boy_2007
چهارشنبه 19 فروردین 1388, 02:06 صبح
کسی تا حالا به این مشکل برنخورده !!!!:ناراحت:

این موارد را چک کنید :
- احتمالا دیتابیسی با همین نام قبلا Attach شده سعی کنید دیتابیس را با نام دیگری Attach کنید
-برسی کنید که پوشه ای که دیتابیس در آن قرار دارد فشرده نباشد ، منظورم Zip یا Rar نیست ، فولدر هایی از ویندوز که آبی رنگ اند

اگر مشکل رفع نشد ، نمونه ای از دیتابیس را آپلود کنید .

AminSobati
چهارشنبه 19 فروردین 1388, 16:19 عصر
دوست عزیزم به نسخه قدیمی تر دارین میبرین دیتابیس رو؟

baidin
چهارشنبه 19 فروردین 1388, 22:19 عصر
این موارد را چک کنید :
- احتمالا دیتابیسی با همین نام قبلا Attach شده سعی کنید دیتابیس را با نام دیگری Attach کنید
-برسی کنید که پوشه ای که دیتابیس در آن قرار دارد فشرده نباشد ، منظورم Zip یا Rar نیست ، فولدر هایی از ویندوز که آبی رنگ اند

اگر مشکل رفع نشد ، نمونه ای از دیتابیس را آپلود کنید .

با تشکر
احتمالا دیتابیسی با همین نام قبلا Attach شده سعی کنید دیتابیس را با نام دیگری Attach کنید
خیر- پایگاه داده ای با آن نام قبلا Attach نشده است
برسی کنید که پوشه ای که دیتابیس در آن قرار دارد فشرده نباشد ، منظورم Zip یا Rar نیست ، فولدر هایی از ویندوز که آبی رنگ اند

-خیر- من خود پایگاه داده را میخواهم Attach کنم و داخل فولدر دیگری نمی باشد

baidin
چهارشنبه 19 فروردین 1388, 22:21 عصر
دوست عزیزم به نسخه قدیمی تر دارین میبرین دیتابیس رو؟

خیر - چون می خواهم پایگاه داده را در VS2008 باز کنم

baidin
چهارشنبه 19 فروردین 1388, 22:35 عصر
من توی ضمیمه کردن فایل مشکل دارم و پیام Upload of file failed میده و دلیلش را هم نمیدونم. دوستان یا این که راهنمایی کنند تا فایل را ضمیمه کنم و یا میل بدهند تا پایگاه را ارسال کنم.
متشکرم

ora_1366
جمعه 21 اسفند 1388, 14:16 عصر
برای حفاظت از پایگاه داده یا هر فایل دیگر محتوای کد اسکی ان را تغییر دهید و با اجرا کردن دوباره به حالت اول باز گردانید ، من برای این کار یک سورس کد ساده قرار میدم که خیلی به کارتون میاد

ora_1366
جمعه 21 اسفند 1388, 14:22 عصر
برای این کار میتونید از بافر کردن استفاده کنید و با اجرای دوباره فیل را به حالت اول بر گردونید من 1 سورس کد دارم که حتما به کارت میاد:چشمک:
اگه میخوای ایمیل بده من برات بفرستم