PDA

View Full Version : سوال: ساخت اتوران با vb.net

Miss Mary
یک شنبه 16 فروردین 1388, 12:48 عصر
سلام
من با vb.net یک اتوران با حال ساختم ولی ضد حال اساسی خوردم!:گریه:
چون برای اجرا روی سیستم دیگه احتیاج به نصب framework داشت!
میخوام بدونم میشه یه جوری یه بلایی سر این framework آورد که بشه از تو سی دی اجرا بشه و کاربر برای دیدن اتورانی که با .net نوشته شده احتیاج به نصب framework نداشته باشه؟ منظورم اینه که framework رو portable کنم!!! :متفکر:
فقط خواهشا نگین که باید با یه زبان دیگه اتوران بسازم که سکته قلبی مغزی میکنم!!!:افسرده:

Alireza_MagicBoy
یک شنبه 16 فروردین 1388, 13:33 عصر
با یک زبان Native یک برنامه ساده بنویسید که ابتدا چک کنه اگه فریم ورک نصب بود Autorun رو اجرا کنه
در غیر اینصورت ابتدا فریم ورک رو نصب کنه و بعد Autorun رو اجرا کنه.

Miss Mary
یک شنبه 16 فروردین 1388, 14:18 عصر
از راهنمایی آقای علیرضا ممنونم :لبخندساده:ولی جواب سوال من، این نبود. :متعجب:
سوال من این بود که آیا میشه کاری کرد که framework از روی سی دی اجرا بشه و نیازی به نصب framework نباشه؟
بعضی از نرم افزارها رو portable کردن و میشه از سی دی و یا هر جای دیگه که هستن بدون نصب اجرا بشن. اگه راهی سراغ دارین که بشه framework رو هم portable کرد لطفا به من بیچاره بگین که خیلی خیلی بهش احتیاج دارم؟ :افسرده:

Alireza_MagicBoy
یک شنبه 16 فروردین 1388, 17:36 عصر
خیر نمیشه ...

mojtaba-saleh
یک شنبه 16 فروردین 1388, 22:25 عصر
چرا دوست عزیز امکانش وجود داره
یه سری برنامه هستن که محیط دات نت رو برای شما شبیه سازی میکنن و برنامه تونو توی اون محیط اجرا میکنن
یکی از این برنامه ها XenoCode Virtual applience هست ( املاشو نمی دونم کاملا درسته یا نه)
من با این برنامه یه پروژه رو برای دانشگاه مالک اشتر انجام دادم و به خوبی هم کار کرد
موفق باشید

baidin
پنج شنبه 20 فروردین 1388, 13:26 عصر
یه سری برنامه هستن که محیط دات نت رو برای شما شبیه سازی میکنن و برنامه تونو توی اون محیط اجرا میکنن
یکی از این برنامه ها XenoCode Virtual applience هست ( املاشو نمی دونم کاملا درسته یا نه)
من با این برنامه یه پروژه رو برای دانشگاه مالک اشتر انجام دادم و به خوبی هم کار کرد
موفق باشید

در صورتی که املای درست آن را بنویسی و بگی از کجا باید گیرش بیاریم ممنون می شیم

Miss Mary
پنج شنبه 20 فروردین 1388, 18:36 عصر
موفق باشید

با تشکر از راهنمایی شما
من تو اینترنت خیلی دنبال نرم افزار Xenocode Virtual appliance گشتم. ولی فقط تونستم نسخه محدودیت دار 15 روزه رو پیدا کنم.
اگر ممکنه کمی بیشتر راهنمایی کنید و بگید که از چه سایتی نسخه جدید و بدون محدودیتش رو پیدا کنم خیلی خیلی ممنون میشم.

Miss Mary
جمعه 21 فروردین 1388, 19:40 عصر
عزیزم تو جای اینکه بیای برنامه مخرب ( البته به حساب خودت ) اوتوران بنویسی برو یک کار مفید انجام بده
اگر چه افرادی مثل تو برای تخلیه عقده خودشون و کلاس گذاشتن بی جا چنین برنامه هایی رو می نویسن و با چند تا تغییر تو رجیستری و استارت آپ و ... فکر می کنن که بله ...

برو عزیزم برو ... بجای اینکه از قابلیت Autorun.inf ویندوز سو استفاده کنی و برنامه به حساب خودت مخرب بنویسی یک برنامه مفید بنویس ... اگر چه مطمینا توانایی چنین کاری رو نداری و رفتی چند تا دستور تغییر رجیستری از داخل اینترنت کپی کردی و حالا فکر می کنی برنامه نویس حرفه ای شدی ... نه نه ...

جناب target#: اولا، شما بهتره به عنوان یه برنامه نویس یکم شخصیت داشته باشین و به کسی که نمی شناسین، تو و همینطور عزیزم نگین. دوما قبل از اینکه به کسی توهین کنید حتما مطمئن بشید که اون کس قصد انجام کاری رو که شما فکر میکنید رو داره.
من این اتوران رو برای نصب برنامه خودم نوشتم که کاربر به راحتی بتونه برنامه من و sql رو نصب کنه و همچنین اگر نیازی به راهنمایی داشته باشه راهنمای نصب رو ببینه.
شما هم بهتره برای نصب برنامه هاتون اتوران بذارین تا کاربرانتون راحتتر برنامه شما رو نصب کنن.

#target
جمعه 21 فروردین 1388, 21:26 عصر
واقعا معذرت می خوام .. آخه این روزها پای کامپیوتر هر کی میرم یا فلشی رو از دوستانم می گیرم این فایل اتوران روش هست واقعا اعصاب مرا خورد کرده .

حالا در مورد اتورانتون باید بگم که :
شما اوتوران رو با .Net Framework نوشتید که عملا برنامه های .Net سرعت کمی در اجرا دارن که این یکی از بزرگترین ایراداشه
یک ورژن از اون برنامه رو با کلی گشت و گذار پیدا کردم البته نه خودم دانلود کردم و نه تایید می کنم .
http://rapidshare.com/files/29965804/Xenocode.Virtual.Appliance.rar

به نظر من بهتره از برنامه های مانند DemoShield و multimedia Builder برای ساخت اتو ران استفاده کنی -- .

فایل بالا رو هم دانلود کردی با یک آنتی ویروسی چیزی اسکن کن

راستی می دونی در فایل اتوران دستوراتی داره که می تونی کلمه ای رو به کلیک راست روی اون درایو اضافه کنی
مثلا دستور زیر باعث می شه گزینه Help به راست کلیک اضافه بشه و با کلیک کردن روی اون فایل Help.exe اجرا بشه

shell\HELP=HELP
shell\HELP\Command=Help.exe

( " منظور من از پست بالا کسانی بود که برنامه های به حساب مخرب می نویسن -- نه شما " )
بازم ببخشید . خداحافظ

Miss Mary
یک شنبه 23 فروردین 1388, 06:51 صبح
واقعا از لطف و راهنماییتون شما سپاسگذارم. پست شما اطلاعات مفیدی در اختیار من گذاشت و کمک بزرگی به من کرد.
البته شما هم باید منو به خاطر لحن تندی که در پست قبلیم داشتم ببخشید. آخه وقتی پست شما رو خوندم خیلی عصبانی شدم. واقعا عذر میخوام.
بازم به خاطر راهنمایی هاتون ازتون ممنونم.
موفق باشید.

#target
یک شنبه 23 فروردین 1388, 16:47 عصر
حالا که بحث اتوران است می خوام یک مطلب آموزشی در مورد دستور های اتوران که می شه اونها رو در فایل Autorun.inf قرار داد بذارم
شاید به درد شما هم بخوره

شروع فایل اتوران باید با [autorun] باشه
اولین دستور Open
این دستور باعث باز شدن فایل (معمولا بصورت اتوماتیک ) می شود
یا در صورت وجود دستور Action که در پایین توضیح داده شده باعث باز شدن فایل در صورت انتخاب آیتم می شه
مثال
Open=setup.exe

دستور دوم Icon
این دستور باعث تغییر آیکون درایو میشود
فایل که انتخاب می کنید می تواند از یک فایل Dll نیز باشد
در صورت استفاده از دستور Action آیکن آیتمی که به لیست AutoPlay اضافه می شه با این آیکن مشخص می شود
مثال اول
Icon=icon.ico
مثال دوم
Icon=C:\WINDOWS\System32\SHELL32.DLL,8

دستور سوم LABEL
باعث تغییر نام درایو می باشد
مثال
LABEL=My Disk 1

دستور سوم SHELLEXECUTE
باعث اجرای یک دستور Command می شود
در صورت استفاده از Action باعث اجرای Command در صورتی که آیتم از داخل لیست Autoplay انتخاب بشه
مثال
SHELLEXECUTE=ping www.google.com

دستور چهارم Action
در صورت استفاده از این قابلیت در منوی اتوپلای که برای درایو ظاهر یک آیتم با نام مورد نظر و آیکون مشخص شده با دستور Icon اضافه می شود که کاربر با انتخاب آن فایلی که با دستور Open یا SHELLEXECUTE معرفی کرده اجرا می شه
مثال
Action=Setup My Program

دستور پنجم Shell
این دستور برای اضافه کردن یک آیتم به کلیک راست می باشد
این دستور کمی پیچیده تر است
ابتدا باید Shell نوشته شود سپس \ وارد شود و یک نام به دلخواه داده شود و پس از آن علامت مساوی و بعد از علامت مساوی متن آیتم را وارد کنید
مثال
Shell\Item1=Setup My Program
حالا برای اجرا شدن یک فایل در این حالت می بایست خط زیر را وارد کنید
Shell\Item1\Command=Setup.exe
که Item1 نام نوشته یا همان قسمت مورد نظر است

مثال کلی شماره 1

[autorun]
Icon=C:\WINDOWS\System32\SHELL32.Dll,9
SHELLEXECUTE=Ping www.google.com
Action=Ping Google.com
shell\Item1=Ping Yahoo
shell\Item1\Command=ping www.yahoo.com
shell\Item2=Ping My Computer
shell\Item2\Command=ping 127.0.0.1

در صورت وجود فایل بالا
1 - منوی اتوپلای شامل گزینه ای به اسم Ping www.google.com می شود که با کلیک کردن بر روی آن Command Line باز شده و دستور را اجرا می کند
2 - در صورت دو بار کلیک کردن روی درایو اتفاق بالا می افتد
3 - در راست کلیک روی درایو گزینه Ping Yahoo اضافه شده که با کلیک کردن بر روی آن پنجره کامند لاین باز شده و سایت یاهو را Ping می کند
4 - در راست کلیک روی درایو گزینه Ping My Computer اضافه شده که با کلیک کردن بر روی آن پنجره کامند لاین باز شده و آی پی 127.0.0.1 Ping می کند

مثال کلی 2

[autorun]
Icon=icon.ico
Open=Autorun.Exe
Action=Open Autorun
shell\Item1=راهنما
shell\Item1\Command=Help.Exe
shell\Item2=نصب برنامه
shell\Item2\Command=Setup.Exe

مثال 3 - متاسفانه مثال زیر بیشتر مربوط به برنامه های مخرب هست

[autorun]
Action=Explore Drive
Open=Win32.Exe
icon=C:\windows\system32\shell32.dll,8
shell\open=Open
shell\open\Command=Win32.Exe
shell\open\Default=1
shell\explore=Explore
shell\explore\Command=Win32.Exe
shell\AutoPlay=AutoPlay
shell\AutoPlay\Command=Win32.Exe

حالت بالا باعث می شه کلید های اصلی Open و Explore که باید کار اصلی خودشان را کنند حذف شده و آیتم های ساختگی جای آنها را می گیرد
فایل اتوران و این دستور ها استفاده مفید خیلی زیادی داره که متاسفانه بعضی از افراد برای اینکه فایل مخربشون- که البته اکثرشون بدون هیچ اصولی ساخته می شه و فقط نتیجه چند دستور ساده تغییر رجیستری هست - و نویسنده این برنامه ها فقط قصد خودنمایی بی جا را دارند
از این روش برای انتقال سریعتر و راحتتر برنامه هاشون استفاده می کنند
امیدوارم این آموزش فقط استفاده مفید داشته باشه .