PDA

View Full Version : تشخیص Ip های شبکه

AmirAlimadadi
یک شنبه 16 فروردین 1388, 15:12 عصر
با سلام به همه
من یه برنامه دارم که توی اون می خوام که از ورودی یه Ip بگیرم و اگر اون IP درست بود، و همچنین کامپیوتری با همون IP در شبکه موجود و متصل بود، اون وقت یه کار خاص انجام بشه، می خوام بدونم که چه طور می شه فهمید آیا کامپیوتری با این IP در شبکه هست یا نه؟ (البته در حالت کلی تر چه طور می شه تمام IP های متصل به شبکه رو تشخیص داد)
علاوه بر اون آیا اصلا کلاسی یا ... هست که مثلا از نوع IP باشه، یعنی اینکه مثلا ما بتونیم تشخیص بدیم که عدد وارد شده در فرمت یه IP استاندارد هست یا نه؟؟

ghrzarei
یک شنبه 16 فروردین 1388, 19:29 عصر
دوست گرامی سلام
1 - جهت کنترل IP فقط لازم است ip مورد نظر را ping کنی و اینو توی برنامه ات پیاده سازی کنی جهت کنترل دستی در Run سیستم cmd را اجرا سپس تایپ کن ping و بعد IP مورد نظر به طور مثال ping 10.163.2.28
2- جهت کنترل ip شبکه نیز در یک حلقه for رنج ip های شبکه ping کن و آنهای که ping شد در یک لیست باکس قرار بدی
ضمنا برنامه های تحت سی شارپ و یا روش ping کردن در برنامه را یک جستجو کنی کلی مطلب پیدا می کنی

seniamail
یک شنبه 16 فروردین 1388, 21:55 عصر
سلام
برنامه Ping :

using System.Net.NetworkInformation;

string remoteMachineNameOrIP = "127.0.0.1";
int timeOut = 5;
Ping ping = new Ping();
// Pinging remote maching
PingReply reply = ping.Send(remoteMachineNameOrIP, timeOut);
// Displaying the result
StringBuilder sb = new StringBuilder();
sb.Append("Address:" + reply.Address.ToString());
sb.Append("\nStatus:" + reply.Status.ToString());
sb.Append("\nRoundtripTime:" + reply.RoundtripTime.ToString());
MessageBox.Show(sb.ToString(), "Ping Result: " + remoteMachineNameOrIP);

AmirAlimadadi
دوشنبه 17 فروردین 1388, 09:23 صبح
سلام و ممنون از پاسختون، اما مشکل من اینه که می خوام IP یا نام تمامی کامپیوترهایی که در شبکه هستند رو بفهمم، یعنی من از ابتدا نام و IP رو ندارم.

hamid411
دوشنبه 17 فروردین 1388, 14:41 عصر
من این برنامه رو قبل از عید واسه شبکه ای که دامین داشت تست کرده بودم کار می کرد،اسم کامپیوتر و آی پی و مک آدرس رو پیدا می کنه.
فقط دوست من وقتی دکمه load رو می زنی طول می کشه تا گرید ویو پر شه به خاطر این هست که مک آدرس پیدا می کنه اگه اونو حذف کنی درست می شه

شرمنده نتونستم تو سرور سایت آپلود کنم

http://rapidshare.com/files/218043045/ListOfAllPCinNetwork.zip.html

kia1349
دوشنبه 14 دی 1388, 08:37 صبح
من این برنامه رو قبل از عید واسه شبکه ای که دامین داشت تست کرده بودم کار می کرد،اسم کامپیوتر و آی پی و مک آدرس رو پیدا می کنه.
فقط دوست من وقتی دکمه load رو می زنی طول می کشه تا گرید ویو پر شه به خاطر این هست که مک آدرس پیدا می کنه اگه اونو حذف کنی درست می شه

شرمنده نتونستم تو سرور سایت آپلود کنم

http://rapidshare.com/files/218043045/ListOfAllPCinNetwork.zip.html

دوست عزیز میشه یه بار دیگه زحمت آپلود برنامه ات رو بکشی
لینک بالائی پاک شده
ممنون

AliRezaPro
دوشنبه 14 دی 1388, 09:13 صبح
برای پیدا کردن ip

public static void Main() {
IPAddress[] a = Dns.GetHostByName(Dns.GetHostName()).AddressList;
for (int i=0; i<a.Length; i++)
Console.WriteLine ("IpAddr[{0}]={1}",i,a[i]); }