PDA

View Full Version : راهی برای به روز رسانی ساختار دیتابیس

SQLMAN
دوشنبه 17 فروردین 1388, 09:07 صبح
با سلام
من در حال نوشتن برنامه ای هستم که بعلت امکانات جدید مرتبا بایستی ساختار دیتابیس اون
به روز رسانی بشه(مثلا جداول، فیلدها، پروسیجرها و ... به دیتابیس اضافه بشه)
نسخه های متعددی از برنامه در اختیار کاربران هست و من به دنبال بهترین راهی هستم که بتونم
دیتابیس اونها را update کنم.
تصمیم دارم با یک فایل اجرایی ، جداگانه دستورات جدید را اجرا کنم. مشکلی که دارم تعداد دستورات هست، این دستورات زیاد را کجا ذخیره کنم بطوری که در دسترس نباشه و بتونم به ترتیب الویت اجراشون کنم. چطور این مشکل را حل کنم؟
آیا به غیر از این روش،راه بهتری وجود داره؟

ممنون از راهنمایی دوستان

42li42li
سه شنبه 18 فروردین 1388, 21:01 عصر
تو دیتابیس برنامت یک جدول(کد ، متن ، فلگ اجرا) واسش بساز و با استفاده از فایل اکسس اطلاعات را به جدول انتفال بده و به ترتیب اجرا کن بد فلگ اجرا رو ست کن و در دفعات بعد از فایل اکسس فقط موارد جدید رو انتقال بده و در ضمن اطلاعات داخل فایل و جدولت رو رمز کن

SQLMAN
چهارشنبه 19 فروردین 1388, 13:46 عصر
مرسی از راهنماییتون

کسی روش دیگه ای بلد نیست؟

bmanfy
چهارشنبه 19 فروردین 1388, 19:30 عصر
تصمیم دارم با یک فایل اجرایی ، جداگانه دستورات جدید را اجرا کنم. مشکلی که دارم تعداد دستورات هست، این دستورات زیاد را کجا ذخیره کنم بطوری که در دسترس نباشه و بتونم به ترتیب الویت اجراشون کنم. چطور این مشکل را حل کنم؟

منظورت دقیقا چیه ؟
یعنی میخوای برنامه بنویسی که کاربر اگه خواست بهش جدول و .... اضافه کنه ؟
توی فایل Dll چطوره ؟
(البته اگه سوالت رو یکم واضح تر بگی خیلی خوب میشه . چون فکر میکنم دنبال یه هدف مشترکیم . اخه منم دارم چنین کاری انجام میدم)

zman123456
پنج شنبه 20 فروردین 1388, 12:07 عصر
1- یک برنامه جنرال بنویس و اونو به همه کاربرانت بده که به بانک دسترسی دارن و به عنوان مدیر سیستم معرفی شدن.
2- دستورات رو تو یک فایل بریز و کدشون کد.
3- الگوریتم دیکد رو در برنامه قرار بده.
4- برای بانکت ورژن تعریف کن.یک جدول بزار و اطلاعات آخرین فایل اجرایی و Service Pack رو توش قرار بده.
5- برای هر فایل یک ورژن بزار و اسمشون هم بزار ServicePack.
6- یک جدول هم بزار برای log که هم از Successfull بودن log بگیره و هم از error ها.
7- یه برنامه برای خودت بنویس که گزارشی از این عملیات بهت بده تا مچ بگیری.
8- بشین پاتو بنداز رو پات حالشو ببر

ICEMAN
پنج شنبه 20 فروردین 1388, 12:12 عصر
من تغییرات و Save as Text می کنم و فایل های .sql روی سرور میزارم که از روی اسم فایل چک می کنن که آیا از آخرین دفعه update جدیدی هست و اگر بود متن فایل و میگیرن و اجرا میکنن

SQLMAN
شنبه 22 فروردین 1388, 11:20 صبح
منظورت دقیقا چیه ؟
یعنی میخوای برنامه بنویسی که کاربر اگه خواست بهش جدول و .... اضافه کنه ؟
توی فایل Dll چطوره ؟یه برنامه عمومی نوشته شده ولی هنوز امکانات جدید بهش اضافه می شه.
حالا اگر کاربر بخواد از فایل exe جدید ما استفاده کنه باید دیتابیسش آپدیت بشه.
یه راه سخت و وقت گیرش اینه که هر دیتابیس را کاربر بفرسته ما دستی آپدیت کنیم.
یه راه دیگه نوشتن کد آبجکت های جدید در سورس برنامه هست که یکبار بعد از اولین اجرا ،
دیتابیس را آپدیت کنن.
راههای دیگه رو هم دوستان لطف کردن پیشنهاد دادن...