PDA

View Full Version : اشکال در ذخیره سازی فارسی در پایگاه داده اسکیول سرور 2000

hosseintaheri
شنبه 12 دی 1383, 00:54 صبح
با عرض سلام خدمت دوستان
من سایت خودم را با asp.net و sql server 2000 طراحی کردم . سایت روی کامپیوتر خودم به صورت کاملا صحیح اجرا می شود ولی حالا که آنرا بر روی سرور upload کردم تمام اطلاعات ارسالی و دریافتی از پایگاه داده اشکال دارند همه داده ها به صورت "?" هستند . request encoding و response encoding صفحه ها همگی utf-8 و charset صفحه ها نیز utf-8 است . code page صفحه ها نیز 65001 می باشد. به کمک کنترل پانلی که سرور در اختیارم گذاشته بود دیتا بیس را ساختم و بعدا که آنرا بررسی کردم متوجه شدم که collation آن english است . وقتی که دیتا بیس روی کامپیوتر خودم را بررسی کردم متوجه شدم که آنرا arabic تنظیم کرده ام . سرور اجازه چنین تغییری را نمی دهد . (برای این تغییر به account سرپرست نیاز است) لطفا من را راهنمایی کنید . من به پاسخ فوری نیاز دارم (با تشکر و سپاس)

Vahid_Nasiri
شنبه 12 دی 1383, 08:43 صبح
دوست عزیز. با عرض خوش آمد به شما باید عرض کنم مقاله ی مهمی در بالای بخش حاضر وجود دارد که به این مورد پاسخ داده است. + بیشتر از 50 تاپیک تکراری در این مورد.
==========
مهم نیست collation آن چی باشه. فقط کافی است نوع فیلدها را از نوع های National‌ (مواردی که با N شروع می شوند) انتخاب کنید و در هنگام insert هم یک N را قبل از استرینگ مورد نظر قرار دهید. (این مورد در مقاله مهم بالای بخش وجود دارد با مثال)

hosseintaheri
یک شنبه 13 دی 1383, 04:03 صبح
از جناب آقای نصیری سپاس گذارم. راهنمایی فوق العاده ای بود . مقاله تون هم عالی بود .
از پاسخ و راهنمایی تون سپاس گذارم.

javad3151
جمعه 26 فروردین 1384, 14:21 عصر
سلام
من در ایجاد و update رکورد ها مشکلی ندارم (access)ولی موقع انتخاب رکورد های فارسی مشکل ایجاد می شود (مثلا یک رکورد به نام "خدیوی" دارم وقتی "%خد%" را جستجو می کنم پیداش می کنه ولی وقتی "%خدیو%" را جستجو می کنم پیدا نمی کنه ) :گیج:

mkalone
جمعه 26 فروردین 1384, 15:20 عصر
سلام
این مشکل برمیگردد به تنظیمات اس کیو ال سرور
من همین مشکل رو روی 5 سایت داشتم
اینجوری حل میشه

change the collation of the database to Arabic_CI_AS

این رو باید برای ادمین سرورت بفرستی و نام دیتابیست رو بنویسی
بای

javad3151
شنبه 27 فروردین 1384, 00:30 صبح
خیلی ممنون که جواب دادید ولی دیتابیس من اکسسه (َAccess 2000)

h_rezaei
شنبه 27 فروردین 1384, 00:55 صبح
احتمالا مشکلت از حرف 'ی' هست با shift+xامتحان کن

javad3151
شنبه 27 فروردین 1384, 10:37 صبح
سلام
حل نشد :confy2:
من می خواهم کاربران در سایت بتوانند جستجو کنند و باید طوری عمل کنه که در تمام ویندوزها جواب بده
:موفق:

mkalone
شنبه 27 فروردین 1384, 12:38 عصر
جواب Collation مربوط به آقای hosseintaheri بود نه شما
عزیزم

javad3151
شنبه 27 فروردین 1384, 12:50 عصر
جواب Collation مربوط به آقای hosseintaheri بود نه شما
عزیزم

عزیز دل انگیز آقای hosseintaheri جوابش رو 12 دی 1383 گرفته :mrgreen: