PDA

View Full Version : Select تو در تو

FirstLine
شنبه 12 دی 1383, 12:36 عصر
با سلام
من یه جدول دارم که دارای فیلدهای db_Title & db_Text &... است و عنوانها در db_Title و توضیحات در db_Text نوشته شده است (بانک قانون).
در بین متن و توضیحات فیلد db_Text عنوان رکوردهای دیگر هم موجود است.(مثلا در یک قانون عنوان قانونهای دیگر ذکر شده است) :)
زمانی که کرسر بر روی یک قانون است چجوری میتونم یه SELECT بنویسم که عنوان تمام قوانینی که در متن این قانون فعال موجود است را لیست و انتخاب کند؟ :گیج:
با تشکر

hmm
شنبه 12 دی 1383, 13:02 عصر
من متوجه ساختار و چگونگی عملکرد بانک شما نشدم اگه ممکنه بیشتر توضیح بدید :گیج:

AminSobati
جمعه 18 دی 1383, 19:11 عصر
دوست عزیزم،
وجود عنوانها در یک عنوان، به SQL Server کمکی نخواهد کرد. بلکه میبایستی یک جدول دیگه درست کنین که حداقل دو فیلد داشته باشه: یکی برای ذکر شماره رکورد عنوان، و دیگری برای ذکر شماره رکورد عنوانهایی که با عنوان اصلی در ارتباط هستند. به این شکل مشخص میشه که هر عنوان با کدوم عنوانها در ارتباط هستند.

FirstLine
شنبه 19 دی 1383, 06:24 صبح
با سلام
من فکر میکنم به یه روال نیاز دارم که با یه حلقه همه رکوردهای جدول DB_Law را از اول تا آخر بخونه و با گذاشتن یه شرط در داخل این حلقه چک کند که آیا در متن این قانون (فیلد db_Text) آیا هیچکدام از عنوان های همه قوانین (یعنی فیلد db_Title ) وجود دارد یا نه ، در صورت وجود داشتن db_ID آیدی ها یا شماره رکوردهای این قانون های پیدا شده را به همراه شماره رکورد قانون فعلی را در یک جدول جدید که آن هم دارای دو فیلد برای شماره آیدی ها است اضافه کند :oops: :cry:
با تشکر

AminSobati
شنبه 19 دی 1383, 11:16 صبح
برای Populate کردن جدول جدید، راه خوبیه. اما روشی در نظر بگیرین که از این به بعد وقتی قراره یک رکورد جدید ثبت بشه، رکوردهای مرتبط با اون رو هم کاربر مشخص کنه. چون انجام اون روال برای هر دفعه، کار صحیحی نیست.
موفق باشید

FirstLine
شنبه 19 دی 1383, 17:33 عصر
با سلام
این کار را فقط یکبار باید انجام بدهم و قرار نیست که کاربران به این عمل دسترسی داشته باشند. :oops:
اما مشکل اینه که خودم بلد نیستم چیزی رو که در بالا گفتم انجام بدهم :cry:
با تشکر