PDA

View Full Version : قرار دادن دیتا بیس در اینترنت

BadSector
سه شنبه 18 فروردین 1388, 08:35 صبح
سلام

میشه دیتا بیس برنامه به جای اینکه کنار برنامه باشه توی اینترنت باشه و چندین کامپوتر بتونند به اون دسترسی داشته باشد و اونو ویرایش کنند ؟؟؟

rostami
سه شنبه 18 فروردین 1388, 08:59 صبح
چرا که نه؟ کافیه شما یه هاست داشته باشین که دیتابیس رو ساپورت کنه. بعدش فقط باید کانکشن رو بسازین و آخر ماجرا .....

BadSector
سه شنبه 18 فروردین 1388, 09:18 صبح
چرا که نه؟ کافیه شما یه هاست داشته باشین که دیتابیس رو ساپورت کنه. بعدش فقط باید کانکشن رو بسازین و آخر ماجرا .....

یه هاست که دیتا بیس رو ساپورت کنه یعنی چی ؟
(من تا حالا هاست نداشتم)

بعد حالا فرض کنیم دیتا بیس روی هاست قرار گرفت
من از این کد برای اتصال به بانک استفاده میکنم

Connection.Open "Provider=Microsoft.jet.OLEDB.4.0" & ";Data source = " & App.Path & "\DataBase.mdb"

اگه دیتا بیس رو هاست باشه از چه کدی باید استفاده کنم ؟

rostami
سه شنبه 18 فروردین 1388, 11:37 صبح
در اینصورت Data source برابر با IP سایت یا نام سایت (sitename.com) باید باشه.

BadSector
سه شنبه 18 فروردین 1388, 11:56 صبح
در این حالت چه اررور هایی ممکنه اتفاق بیفته ؟

اول باید اتصال به اینترنتو چک کنیم و بعد اقدام به کانکت شدت به بانک بکنیم ؟

بعد از اینکه کانکت شدیم به دیتابیس مثل حالت عادی رکوردست ایجاد میکنیم و با دیتابیس کار میکنیم ؟

rostami
سه شنبه 18 فروردین 1388, 12:02 عصر
در این حالت چه اررور هایی ممکنه اتفاق بیفته ؟

اول باید اتصال به اینترنتو چک کنیم و بعد اقدام به کانکت شدت به بانک بکنیم ؟

بعد از اینکه کانکت شدیم به دیتابیس مثل حالت عادی رکوردست ایجاد میکنیم و با دیتابیس کار میکنیم ؟

درسته،مثل همون کارایی که در دیتابیس Local انجام میدادی

hatefsoltani
یک شنبه 11 مهر 1389, 13:01 عصر
دوست عزیز اینطوری نمیشه
چرا اطلاعات غلط می دید

ehsan78mp
دوشنبه 12 مهر 1389, 12:33 عصر
از سرور رایگان gigfa.com میتونی استفاده کنی

soheilbehro
پنج شنبه 15 مهر 1389, 17:15 عصر
از دوستان عزیز خواهش میکنم هر کسی هر اطلاعاتی در این زمینه داره قرار بده چون یه چیزه خیلی خوبه هستش
من چندتا سوال به ذهنم رسید
امنیت اطلاعات چطوریه؟
چطور به سرور وصل بشیم؟
چطوری دسترسی رو محدود کنیم و...

hamid-nic
جمعه 16 مهر 1389, 00:15 صبح
& App.Path & "\DataBase.mdb
سلام
بهتره که برای این کار از دیتابیس های لوکال مثل اکسس استفاده نکنی و بری سراغ دیتابیس های قدرتمندی مثل Sql Server
موفق باشید .

ehsan78mp
جمعه 16 مهر 1389, 06:55 صبح
من فقط روش کار را بهت میگم برنامه نویسی با خودت:

دوست عزیزی اشاره کردن باید از sql server استفاده کنی ایشون درست گفتن. شما برای یه سرور my sql قوی رایگان به gigfa.com مراجعه کن و یه اکانت بساز. بعد باید یه سری اسکریپت های PHP جهت دسترسی به دیتا بنویسی و بعد با برنامه مخصوص اطلاعات PHP را گرفته و در برنامه نمایش بدی. البته این روش خیلی سختیه. ولی پرسیدید امنیت اطلاعات چه جوریه؟ خب در گیگفا امنیت هست ولی شما هم برای راحت تر شدن کار و هم امنیت بیشتر می تونی از شبکه و وینسوک استفاده کنی. طوری که فقط کامپیوتر های محدودی از دیتا استفاده کنن. اون وقت خود فایل دیتا را راحت میتونی رد و بدلش کنی. توی سایت چیزی که زیاده درباره چیز های تحت شبکه هست. امیدوارم راهنماییم به درد بخور باشه. اگه سوال دیگه ای داشتی بگو

Clementine
سه شنبه 30 آذر 1389, 14:45 عصر
یه سر به پست من تو این تاپیک بزن.
http://barnamenevis.org/showthread.php?264598-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%D8%A8%D8%A7%D9%86%D9%83-%D8%A7%D9%83%D8%B3%D8%B3-%D8%A8%D8%A7%D8%B1%DA%AF%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D9%8A-%D8%B4%D8%AF%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D9%8A%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%86%D8%AA

mbf5923
سه شنبه 07 دی 1389, 10:08 صبح
سلام
من هم براي پروژه دانشجويي شديدا به اين مسئله محتج هستم
طبق كارايي كه تا الان انجام دادم يك برنامه نوشتم كه ميتونه با بانك mysql واقع در اينترنت ارتباط برقرار كنه كه البته براي ارتباط بايد از provider mysql 3.1 استفاده كرد اما مشكلي كه پيش مياد اينه كه بايد حتما هاستت قابليت ريموت داشته باشه من حدود 2000تا هاست امتحان كردم هيچكدوم اجازه دسترسي ندادند فقط يه سايت پيدا كردم كه اونجا اجازه ميده يك بانك بسازين براي تست كه چند روز بعد البته پاكش ميكنه.
www.mysqlfree.org
تازه جديدا يه مسئله جديد پيش اومده و اونم اينه كه قابليت ريموت براي هاست هاي ديگه گذاشته شده نه يوزر.
اين يعني اين كه مثلا شما آي پي يك هاست ديگه رو براي اجازه دسترسي به بانكت Add ميكني ولي اگه آي پي يوزر ADD كني اگه با ديال آپ باشه دوباره كه وارد بشه آي پيش تغيير ميكنه و اجازه دسترسيش از بين ميره.
البته من به جز آدرس سايتي كه دادم و بانك روي لوكال به هيچ بانك ديگه اي نتونستم وصل بشم و با ارور شماره 10060 روبرو ميشم كه فكر ميكردم ايراد از برنامه من هست اما يه برنامه ديگه هم پيدا كردم به نام SQLyog Enterprise كه اون كارش همينه كه به بانك روي وب متصل بشه با اونم تست كردم همون ارور 10060 رو ميده.
تا اينجا من رفتم و تمام اطلاعاتم رو در اختيار دوستان گذاشتم.
از اينجا به بعد اگه كسي اطلاعاتي داره اطف كنه و بگه

hamid-nic
چهارشنبه 08 دی 1389, 12:13 عصر
دوست عزیز برای این کار به شما پیشنهاد می کنم یک آی پی ولید ( IP Static) بگیرید و خودتان یک سرور راه اندازی کنید .

mbf5923
چهارشنبه 08 دی 1389, 16:47 عصر
من ميترسم با اين كار هم جواب نده
من الان يك vps (سرور مجازي) هم گرفتم ولي باز نتونستم متصل بشم
فكر كنم قسمت ما هم شد بالاخره يك درس رو براي اولين بار دوباره بخونيم :گریه:

mbf5923
چهارشنبه 08 دی 1389, 17:53 عصر
من با ارائه دهنده هاستم مكاتبه كردم و اون پورت 3306 رو برام باز كرد و اجازه كامل براي ورود و خروج اطلاعات رو به هاست داد ولي الان برنامه خطاي 10061 ميده
تا حالا 10060 بود
يه پله پيشرفت كرد :قهقهه:
ديگه داره اشكم در مياد
تا حالا كسي روي اين مسئله كار نكرده؟
خواهشا كمك كنيد

hacker0771
شنبه 11 دی 1389, 21:02 عصر
دوست عزیز اگه قصد استفاده از دیتابیس دارید میتوانید از سروز مجانی www.gigfa.com (http://www.gigfa.com) استفاده کنید در حال حاضر من خودم دارم از این سایت استفاده میکنم در حالت رایگان سرویس شما نمیتوانید از برنامه به دیتابیس یا My SQL سایت وصل بشید ولی من راهش پیدا کردم از طریق PHP اپلود کنید بر روی سرور و اطلاعات را از برنامه به سایت رد و بدل کنید موفق باشید.