PDA

View Full Version : بهترین روش کد نویسی

saed2006
سه شنبه 18 فروردین 1388, 11:57 صبح
با سلام
بهترین مدل و روشی که بر مبنای ان کار کدنویسی را انجام دهم کدام هست چیزی که کاربردی باشد و نه تئورری و در بازار ایران قابلیت اجرا داشته باشد منظور من روش کد نویسی هست اینکه دیتا بیس کجا باشد و.....مثل مدل های MVC و ....

asefy2008
سه شنبه 18 فروردین 1388, 14:47 عصر
سلام مدل سه لایه خیلی خوبه ولی درک و به اجرا در آوردن اون زمان بر هست در ضمن شما باید جایی از اون استفاده کنی که واقعا لازم.
مدل برنامه نویسی بیشتر در پروژه های بزرگ معنا پیدا میکنه وگرنه همون دو لایه کافیه
این نظر من شاید دوستان با من هم نظر نباشن

saed2006
سه شنبه 18 فروردین 1388, 14:50 عصر
یعنی ما اساس کد نویسی رو بزاریم روی کد نویسی مشنگی؟
ببینید من نمیخوام ایده ال گرا باشم چیزی که بازار میپسنده رو منظورم هست.
تئوری رو بیخیال--
چیزی که عملا توی بازار کاربرد داره کدومه؟
کد نویسی مشنگی یا کد نویسی طبق یک اصول مشخص

salehbagheri
سه شنبه 18 فروردین 1388, 21:54 عصر
یعنی ما اساس کد نویسی رو بزاریم روی کد نویسی مشنگی؟

مشنگي يعني چه؟؟!؟!؟

ببینید من نمیخوام ایده ال گرا باشم چیزی که بازار میپسنده رو منظورم هست.

دوست عزيز! بازار، نرم افزار هاي ايده‌آل رو ميپسنده!

تئوری رو بیخیال--
چیزی که عملا توی بازار کاربرد داره کدومه؟
کد نویسی مشنگی یا کد نویسی طبق یک اصول مشخص

سعي كنيد در پست دادن، از الفاظ چندپهلو استفاده نكنيد! منظور شما از كدنويسي مشنگي چيه؟ آيا كدنويسي سه لايه رو مشنگي تلفظ ميكنيد؟؟؟

شما اگه ميخواهيد نرم افزارتون، به قول خودتون بازار پسند باشه! بايد از استانداردهاي لازم برخوردار باشه!
كدنويسي نرم افزار همچون درون هر آدمي، درون يه نرم افزار رو نشون ميده! يه انسان هر چقدر هم زيبا باشه ولي از لحاظ اخلاقي و رواني دچار مشكل باشه، نميتونه با جامعه رابطه صحيحي برقرار كنه!
نرم افزار شما هم هر چقدر از لحاظ گرافيكي مشتري پسند باشه ولي كدهاي نوشته شده در پشت اين ظاهر زيبا، ضعيف و معيوب باشه، ديگه نمي تونه اونطور كه بايد مشتري خودش رو راضي نگه داره!

در طراحي يه نرم افزار نبايد ظاهرگرا بود! بلكه كدنويسي صحيح يه نرم افزار هست كه حرف اول رو ميزنه!
استانداردترين نوع كدنويسي كدنويسي چند لايه هست! (درموردش جستجو كنيد)
پس بخش كدنويسي رو جدي بگيريد و الفاظ "مشنگي" رو براي كدنويسي بكار نبريد!

با تشكر

linux
سه شنبه 18 فروردین 1388, 22:17 عصر
با سلام
بهترین مدل و روشی که بر مبنای ان کار کدنویسی را انجام دهم کدام هست چیزی که کاربردی باشد و نه تئورری و در بازار ایران قابلیت اجرا داشته باشد منظور من روش کد نویسی هست اینکه دیتا بیس کجا باشد و.....مثل مدل های MVC و ....

نوشتن برنامه ، تولید یک محصول هست ، شما باید دانش و توان تولید یک محصول را داشته باشید ، همان اصولی که مشتری را برای انتخاب یک خودروی خوب راهنمایی می کنند ، همانها هم در مورد نرم افزار برقرار هست.

Mahdi.Kiani
چهارشنبه 19 فروردین 1388, 01:21 صبح
اصولا پسوند"ترین" در کامپیوتر بویژه برنامه نویسی بی معناست!
در این مورد هم بار ها بحث شده ، جستجو کنید./