PDA

View Full Version : سوال: لينك دانلود فايل در سايت

مرضيه ميرزايي
سه شنبه 18 فروردین 1388, 20:41 عصر
سلام دوستان
من مي خوام توي سايتم يك لينك قرار بدم كه كابر بتواند يك فايل را دانلود كند.يعني در واقع امكان دانلود فايل را قرار بدم .خوشحال مي شوم من راهنمايي كنيد
با تشكر

mohsen_t1
سه شنبه 18 فروردین 1388, 21:01 عصر
می تونی از یه hyperlink استفاده کنی و خاصیت NavigateUrl اون رو مساوی با نام فایلی که برای دانلود گذاشتی قرار بدی .
اگر آدرس فایلت رو در بانک ذخیره کردی باز هم با همون خاصیت می تونی به بانکت بایند کنی و آدرسو استفاده کنی.

<asp:HyperLinkID="HyperLink1"runat="server"NavigateUrl='<%# Eval("url") %>'
'></asp:HyperLink>

emad8159
سه شنبه 18 فروردین 1388, 22:10 عصر
دوست عزیز ، راه حل آقا محسن درست است شکی هم توش نیست . ولی یک راه خیلی ساده لینک دادن به یک فایل یا صفحه دیگه هم می تونه کد زیر باشد .

<a href=http://yourdomain/TargetFile>TitleTargetLink</a>

Persian-eBuy

afsaneh.asp
چهارشنبه 19 فروردین 1388, 12:44 عصر
سلام
آقاي محسن بايد اون فايل رو به سايت هم addكرد؟يعني در قسمتsoultion explorerاونو اد كنيم؟ ميشه راهنماييم كنيد
ممنون

حامد مصافی
چهارشنبه 19 فروردین 1388, 13:07 عصر
آقاي محسن بايد اون فايل رو به سايت هم addكرد؟يعني در قسمتsoultion explorerاونو اد كنيم؟ ميشه راهنماييم كنيد
خیر، نیازی نیست. فقط باید در لحظه اقدام به دانلود از سوی مشتری فایل موجود باشد.

afsaneh.asp
چهارشنبه 19 فروردین 1388, 13:15 عصر
منظورم فيلي هستش كه روي يكي از درايورهاي سيستممه.مثلا من واسه كار خودم ميخوام رزومه شركت رو بزارم

حامد مصافی
چهارشنبه 19 فروردین 1388, 16:28 عصر
اگر فایل در محلی خارج از فضای وب سایت ذخیره شده است باید اطمانان حاصل کنید کاربر ASP_NET به پوشه مورد نظر دسترسی دارد.

afsaneh.asp
پنج شنبه 20 فروردین 1388, 07:49 صبح
سلام وقتتون بخير
چطوري اين اطمينان حاصل ميشه؟ مثلا من واسه فايلي كه رو سيستم خودم هست ميبايست اونو در بخش soultion explorer ادد كنم يا خير؟و اگه تو اون قسمت نه بايد چيكار كنم كه مطمئن بشم كاربر به اون فايل دسترسي خواهد داشت. ممنون ميشم تجربه اتونو در اين مورد كاملتر بهم بگيد چون من هيچ سابقه ذهني در اين مورد ندارم.
بازم ممنون

daffy_duck376
پنج شنبه 20 فروردین 1388, 08:26 صبح
دوست عزیز باید اونو تو سولوشن حتما اضافه کنید . چون وقتی روی وب میگذارید که دیگه مثلا درایو E وجود نداره . همه درایو جاری هست . اگه هم میخواید آدرس فایل رو به صورت لینک نشان ندید میتونید از دستور

Response.AddHeader("Content-Disposition", "attachment; filename=blink-block.mp3");

استفاده کنید !