PDA

View Full Version : مشکل در اجرای یه پروژه (register_global)

Itist82
سه شنبه 18 فروردین 1388, 23:34 عصر
سلام
یه نرم افزار اپن سورس دارم که با PHP نوشته شده و برای اجرا کردنش مشکل دارم. هم با Wamp امتحان کردم و هم Xamp. اینا رو می دونم که فولدر حاوی فایل ها رو باید کجا گذاشت، مثلا توی ومپ کپی کردم توی فولدر WWW خودش. اما وقتی اسمشو در ادامه ی localhost می نویسم و اینتر می زنم بار اول می گه مقدار register_global رو باید on کنید. این کار رو کردم و بعد از ری استارت آپاچی و اینا، این بار این پیغام رو می ده:

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect (http://localhost/Neg/function.mysql-connect)]: Access denied for user 'eby'@'localhost' (using password: YES) in D:\xampp\htdocs\Neg\includes\functions\database.ph p on line 22
Unable to connect to database server!

و این درحالیه که سایر پروژه های PHP من که با پایگاه داده هم کار می کنن دارن بی مشکل اجرا میشن.
قبلا از کمکتون ممنونم

guy18iran
چهارشنبه 19 فروردین 1388, 07:26 صبح
مطمئنین که user و pass برای DB رو درست وارد کردین؟؟ :متفکر:

Itist82
چهارشنبه 19 فروردین 1388, 10:17 صبح
مطمئنین که user و pass برای DB رو درست وارد کردین؟؟ :متفکر:
ممنون از جوابتون
والا من این کد رو با جاش! از کسی گرفتم و همون جوری بی تغییر کپی کردم توی فولدر گفته شده. کسی بود که می گفت با همین روش تونسته اجراش کنه اما من نتونستم. هیچ محلی برای ورود user و pass وجود نداره، منظورم مثلا یه فرمه که بیاد این دوتا رو بگیره. هیچ راهنمایی هم وجود نداره که نام کاربری و اینا رو چی باید داد و کجا. از اینا گذشته من فکر می کنم اون نرم افزار باید خودش پایگاه داده اش رو بسازه.
در ضمن این کد، کد یه نرم افزاریه که فروشگاه الکترونیک می سازه یا یه همچین چیزی!

guy18iran
چهارشنبه 19 فروردین 1388, 14:38 عصر
از D:\xampp\htdocs\Neg\includes\functions\database.ph p میشه فهمید که User Pass چی هست. چون انی تو تابعش باید تعریف شده باشه و از ارجاع فایل ها (include و require رو میگم) میشه فهمید که user و pass کجا هستن.
البته این توضیحی که شما دادین ممکنه که دیتابیس هنوز ساخته نشده باشه.
ولی این ارور مربوط به وجود داشتن یا نداشتن دیتابیس نیست. فقط به خاطر user و pass داده شده هست.

Itist82
پنج شنبه 20 فروردین 1388, 11:37 صبح
بازم ممنون از توجهتون، کد زیر تابعیه که توی خطا گفته بود اون جا مشکل داره. مربوط به فایل database.php:

function tep_db_connect($server = DB_SERVER, $username = DB_SERVER_USERNAME, $password = DB_SERVER_PASSWORD, $database = DB_DATABASE, $link = 'db_link') {
global $$link;

if (USE_PCONNECT == 'true') {
$$link = mysql_pconnect($server, $username, $password);
} else {
$$link = mysql_connect($server, $username, $password);
}

if ($$link) mysql_select_db($database);

return $$link;
}
من برای امتحان هر سه متغیر رو echo کردم اما خیلی برام عجیب بود که فقط یه دونه 0 چاپ شد! بعد این سه خط رو اضاه کردم و حالا یه ارور جدید می ده!

$server="localhost";
$username ="root";
$password ="";خطای جدید:

01046 - No database selected

select configuration_key as cfgKey, configuration_value as cfgValue from configuration

[TEP STOP]
بازم ممنون که وقت می ذارید

yaqubian
پنج شنبه 20 فروردین 1388, 12:51 عصر
دوست عزیز
بانکتون رو ایجاد کردین؟؟؟ این خطا یعنی اینکه بانکی پیدا نشده که بهش وصل بشه!
موفق باشید

Itist82
پنج شنبه 20 فروردین 1388, 16:20 عصر
دوست عزیز
بانکتون رو ایجاد کردین؟؟؟ این خطا یعنی اینکه بانکی پیدا نشده که بهش وصل بشه!
موفق باشید

ممنون از وقتی که گذاشتید
دوست عزیز همون طور که توی پست شماره 3 گفتم این نرم فزار رو از کسی گرفتم که ادعا می شد خودش با کپی کردن در فولدر مثلا www ی ومپ باید اجرا بشه و این اجرا شدن یعنی همه کار رو خودش می کنه. ب فرض هم که من یه پایگاه داده به اون اسم ایجاد کنم ساختار جدول هاشو از کجا بیارم؟ خوب خود کسی که اینو نوشته باید اینا فکر می کرده.
بازم ممنون