PDA

View Full Version : طراحی قالب سایت با لایه ها

mahmood3d
پنج شنبه 20 فروردین 1388, 15:44 عصر
با سلام خدمت اساتید محترم
من در حال طراحی قالبی هستم که کلا با استفاده از لایه (div) هاست و از کدهای css استفاده شده. در هنگام اندازه دادن برای طول و عرض لایه ها به صورت پیکسل مشکلی ندارم ولی وقتی که می خوام اندازه هارو به صورت درصد بدم قالب سایت به هم می خوره. تو قالبی که من طراحی می کنم یک ستون برای منوی اصلی دارم که اندازه اون ثابته (مثلا 200 پیکسل) و در وسط صفحه مطالب سایت وجود داره که من اسم لایه ای رو که این مطالب رو نگه می داره main می زارم. حالا می خوام وقتی که اندازه صفحه تغییر می کنه فقط اندازه لایه main تغییر کنه. این اندازه ها رو هم برای width می خوام و هم برای higth. این اندازه دادن در هر دو مرور گر اینترنت اکسپلورر و فایرفاکس برام مشکل ایجاد کرده.
چیزی که من می خوام نمونه سادش صفحه ایمیل مربوط به یاهو و گوگله که با تغییر اندازه صفحه اندازه لایه مربوط به مطالب اصلی تغییر می کنه و بقیه ثابت هستند.
مشکل بعدی من اینه که وقتی برای لایه ای اندازه ارتفاع می دم می خوام محتویاتش از اون بیشتر نشه و وقتی مطالب بیشتر شد اسکرول بار مربوط به اون لایه فعال بشه و مطالب داخلش اسکرول بشه. البته این مشکل تا حدودی در اینترنت اکسپلورر وجود ندارد و محتویات لایه از اندازه ای که مشخص شده بیرون نمی زنه ولی تو فایرفاکس این طور نیست.
قبلا از تمامی زحمات شما تشکر می کنم.

mahmood3d
جمعه 21 فروردین 1388, 14:15 عصر
تا حالا 25 بار از موضوع بازدید شده ولی کسی نبود به این سؤال جواب بده؟

ahmadbadpey
جمعه 21 فروردین 1388, 14:44 عصر
شما باید اندازه های لایه ای رو که می خواهید با تغییر اندازه صفحه ، تغییر کنند رو با درصد مشخص کنید و قسمت هایی رو که می خواهید اندازه شون ثابت باشند با پیکسل .
در مورد مشکل دوم هم باید مقدار معینی مثل 300 PX رو برای لایه تعیین کرده و خصوصیت overflow اون رو برابر با scroll قرار بدین به این شکل :

<div style="height:300px;ovelflow:scroll">

mahmood3d
جمعه 21 فروردین 1388, 15:06 عصر
دوست عزیز منظور منو متوجه نشدید.
برای مثال من یک لایه برای منوهای اصلی سایت دارم که 200 پیکسله. برای دادن اندازه برای این لایه مشکلی ندارم ولی وقتی می خوام لایه بغلیشو اندازه بدم مثلا می دم 100% این اندازه 100% اندازه صفحه مرورگره و لایه منوی اصلی بالاتر از لایه اصلی مطالب می افته که نباید این طور باشه. باید کنار هم بیفتند.

ahmadbadpey
جمعه 21 فروردین 1388, 16:59 عصر
کد تو بذار یه نگاه بندازیم

mahmood3d
شنبه 22 فروردین 1388, 16:43 عصر
مطالب اضافیشو حذف کردم که قابل فهم باشه.
اگه به فایل نگاه کنید می خوام iframe وسط صفحه در کنار منوی اصلی قرار بگیره و با تغییر سایز صفحه فقط اندازه iframe تغییر کنه

mahmood3d
شنبه 29 فروردین 1388, 16:13 عصر
بابا یکی نبود جواب بده تا حالا 10 بار کد دانلود شده. از 10 نفر کسی مشکل رو نفهمیده؟

mahmood3d
دوشنبه 31 فروردین 1388, 13:47 عصر
از اساتید محترم خواهشمندم اگه می تونن مشکل منو حل کنند الان پروژم به خاطر این اندازه دادن خوابیده و چند وقتیه روی این موضوع کلنجار می رم و نتونستم حلش کنم.

khayam
پنج شنبه 24 اردیبهشت 1388, 23:12 عصر
متاسفانه من همین مشکل را دارم یعنی یک div در وسط صفحه برای نمایش اخبار و رویدادها قرار داده ام که میخواهم div با کم و زیاد شدن متن متناسب با آن اندازه اش تغیر کنه ولی در عمل اینطور نیست و با زیاد شدن متن از div بیرون میزنه.