PDA

View Full Version : ورود نام کاربری و رمز عبور(؟)

morteza_1234m
جمعه 21 فروردین 1388, 17:47 عصر
دوستان من یک برنامه نوشتم و یک بانک اس کیو ال دارم که یک یوزر و پسورد برای بانک دارم
می خوام داخل برنامه ام نام کاربرو رمز عبور از کاربر بگیره تشخیص بده کاربر کاربر این بخش هست یا خیر ؟
چطوری این کار را بکنم؟
من خودم فکر می کنم که باید داخل رشته اتصال به بانک اطلاعاتی نام کاربری و رمز عبور ر دریافت کنم.
اگر یکی به من توضیح بده چه طور این کار را بکنم ممنون میشم

rnm123
جمعه 21 فروردین 1388, 19:48 عصر
دوست عزیز شما در این حالت باید ابتدا نام کاربر و پسورد را از کاربر گرفته و آنرا در رشته اتصال به بانک قرار دهید و سپس با آن رشته به بانک خود متصل شوید در صورت صحیح بودن نام کاربر و پسورد آن می توانید به بانک متصل شوید در غیر اینصورت با پیغام خطایی که sql برمیگرداند و در متغیر قرار داده میشود میتوانید تشخیص دهید که نام کاربر یا پسورد اشتباه است

morteza_1234m
شنبه 22 فروردین 1388, 05:13 صبح
من سعی کردم این کار را بکنم ولی نمی دونم چطوری اطلاعات یک تکس را درون رشته بنویسم که جز متن رشته حساب نشه
میشه یک مثال بزنید؟

kerberos2023
شنبه 22 فروردین 1388, 09:15 صبح
باید توی بانکت یه جدول بسازی که شامل یوزر و پسورد خود بانک باشه بعد وقتی که کاربر یوزر و پسورد رو وارد می کنه اونارو با هم مقایسه کنی و...

hana2064
شنبه 22 فروردین 1388, 09:32 صبح
سوالتون یه خرده مبهمه
ولی اگه کد

con = new SqlConnection();
Form_login ff = new Form_login();
con.ConnectionString = "server=localhost;database=test;Password=" + ff.textbox1.Text + " ;User ID=" + ff.textbox2.Text + ";Integrated security=true;";

رو موقع ورود کاربر بذارین البته تو یه حلقه try , catch . هر وقت usr , pas که کاربر تو تکستها وارد میکنه چک میکنین اگر درست بود وارد برنامه میشه و در غیر این صورت تو قسمت catch به کاربراخطار میدین که اطلاعات وارد شده اشتباهه
اگه جوابتونو نگرفتین سوالتونو واضحتر بپرسین بازم میام

morteza_1234m
شنبه 22 فروردین 1388, 11:10 صبح
هنا خانم منظور منو فهمیدن
منظورم همین بود تقریبا همینو نوشتم ولی بجای + علامت "''" می گذاشتم چون فکر می کردم مثل وی بی ست

NewFoxStudent
شنبه 22 فروردین 1388, 14:26 عصر
باید توی بانکت یه جدول بسازی که شامل یوزر و پسورد خود بانک باشه بعد وقتی که کاربر یوزر و پسورد رو وارد می کنه اونارو با هم مقایسه کنی و...
بدون داشتن یوزر و پسورد چطور به بانک وصل بشیم
میشه توضیح بدید

jalalx
شنبه 22 فروردین 1388, 15:10 عصر
بدون داشتن يوزر و پسورد نمي توان به پايگاه داده ي SQL وصل شد مگر اينكه هنگام نصب هيچ يوزر و پسوردي تعريف نشده باشد كه ميتوان از طريق windows autho به آن وصل شد.

morteza_1234m
یک شنبه 23 فروردین 1388, 12:34 عصر
من خودم تو بانکم یک یوزر و پسورد درست کرده بودم که موفق شدم با راهنمایی هنا خانم مشکلم را حل کنم

NewFoxStudent
یک شنبه 23 فروردین 1388, 12:58 عصر
بنده منظورم این مطلب بود
به نظر شما میشه همچین کاری مرد

morteza_1234m
یک شنبه 23 فروردین 1388, 23:25 عصر
من توسط قسمت Security در Enterprise manager یک login ساختم و سپس وارد بخش users در بانک اطلاعاتی مورد نظرم شدم و در آنجا یک یوزر جدید به دلخواه و سطح دسترسی که خودم تعریف کرده بودم ساختم
سپس در #c توسط روشی که از هنا خانم یاد گرفتم رابطه ام را با بانک اطلاعاتی برقرار کردم و شبیه کد زیر شد

try
{
string source = "Server=(local);Database=PaperList;User ID=" + textBox1.Text + ";password=" + textBox2.Text + ";";
SqlConnection conn = new SqlConnection(source);

panel1.Visible = false;
tabControl1.Visible = true;
}
catch {
MessageBox.Show("نام کاربری یا رمز عبور شما اشتباه است");
textBox2.Text = "";
textBox1.Text = "";
}