PDA

View Full Version : اشكال در usecase diagram

neda_n
شنبه 22 فروردین 1388, 08:17 صبح
سلام. يه سوال داشتم در مورد usecase diagram و usecase spec .
من يه سيستمي دارم كه مربوط ميشه به كدگذاري در يك سازمان.به اين صورت كه يك سري جداول پايه وجود داره و همه شعبه هاي اين سازمان از اين كدها استفاده مي كنن . ما مي خواهيم فرآيند ارسال درخواست كد و پاسخ به آنها رو كه قبلا به صورت دستي به صورت وب در بياريم . من چند تا usecase ايجاد كردم به نامهاي
· درخواست ايجاد كد
· اختصاص كد
· درخواست اصلاح كد
· درخواست حذف كد
· ويرايش كد
· حذف كد
· بررسي كد
ولي مشكل من اينجاست كه همه فرآيند درخواست ، بررسي و اختصاص كد توي يه activity وجود داره و نمي شه براي درخواست كد يا بررسي كد يك usecase spec جديد نوشت .
اصلا مي خوام ببينم همين usecase هايي كه پيدا كردم درست و كافي هست يا نه؟

Elham_gh
شنبه 22 فروردین 1388, 08:36 صبح
تمام اينها مي توانست دي 2 usecase با سناريوهاي متفائت گنجانده شه(مدلي كه خود RUP ارائه داده):
نگهداري اطلاعات كد
نگهداري اطلاعات درخواستهاي مرتبط با كد
كه مي تيونه سناريوي اصلي جفتشون سناريوي ايجاد باشه

neda_n
پنج شنبه 27 فروردین 1388, 12:15 عصر
سلام.در مورد اين سيستم يه اشكال ديگه هم دارم كه اينه :
يك سري جداول پايه داريم كه هر اطلاعاتي در اين جداول يك كدي داره.چند تا شعبه مي خوان از اين جداول پايه در تراكنش هاشون استفاده كنن.
مي خواهيم يك وب سرويسي داشته باشيم تا ارتباط اين كاربران رو با مركز مونيتورينگ كنه. به اين صورت كه تاريخ اتصال به سيستم و اينكه از كدام جداول و اطلاعات در كجا استفاده كردند را ثبت كنه و طبق يك گزارش به ما بده . مي خوام بدونم اين مونيتورينگ چه طوري بايد انجام بشه؟

Elham_gh
شنبه 29 فروردین 1388, 09:57 صبح
خوب من دقيقا نفميدم كجا اشكال دارين.
تو Use case ها؟ جدائل؟كلاسها؟ يا نحوه پياده سازي؟

neda_n
شنبه 29 فروردین 1388, 12:52 عصر
سلام.منظورم در كشيدن usecase ها هستش و اينكه مونيتورينگ رو چه جوري نشون بدم.

Elham_gh
شنبه 29 فروردین 1388, 14:58 عصر
مونيتورينگ اصلا يعني چي؟ يعني ديدن آخرين وضعيت اطلاعات در هر لحظه. يعني يك صفحه داريد كه آخرين وضعيت چيزي رو مي خواهيد مونيتورينگ كنيد هر لحظه نشون مي ده و update مي شه.
پس مونيتورينگ خودش يك use case مي شه.
مثلا usecase ي به نام مونيتورينگ اتصال به جداول پايه.
(اين use case احتياج به Activity Diagram خواهد داشت)

elenaaaaa
پنج شنبه 27 خرداد 1389, 09:37 صبح
سلام
من تازه دارم کار با uml رو شروع می کنیم و اصلا متوجه نمی شم چه طور می شه یه use case ایجاد کرد
آخه همه کتابا یه نمونه کوچک از سیستم رو در نظر می گیرن ولی من نمی تونم اینو رو سیستم های بزرگ تامیم بدم
کتاب و یا pdf یا doc سراغ دارین که به طور کامل و با مثال مراحل رسم و ایجاد use case diagram رو بگه
با تشکر :افسرده:

Modifier
سه شنبه 01 تیر 1389, 17:46 عصر
سلام
من تازه دارم کار با uml رو شروع می کنیم و اصلا متوجه نمی شم چه طور می شه یه use case ایجاد کرد
آخه همه کتابا یه نمونه کوچک از سیستم رو در نظر می گیرن ولی من نمی تونم اینو رو سیستم های بزرگ تامیم بدم
کتاب و یا pdf یا doc سراغ دارین که به طور کامل و با مثال مراحل رسم و ایجاد use case diagram رو بگه
با تشکر :افسرده:

چگونگی شروع تحلیل یک سیستم (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=99876)