PDA

View Full Version : سوال: تفاوت C#2008 با 2005

antisocial
شنبه 22 فروردین 1388, 18:15 عصر
با سلام خدمت دوستان
من میخوام بدونم C#2008 چه فرقی با 2005 میکنه آیا تفاوتش خیلی زیاده؟تو چه مدتی میشه آدم خودشو آپگرید کنه؟من شنیدم سیستم پیکربندی اپلیکیشن ها دیگه با appconfig نیست آیا این قضیه صحت داره؟
لطفا در این مورد منو راهنمایی کنین و اگر میشه تفاوتهای عمده ی این دو ویرایش رو ذکر کنید

محمدامین شریفی
شنبه 22 فروردین 1388, 18:33 عصر
فکر نکنم که appconfig از بین رفته باشه.
دات نت 3 و 3.5 سه چیز بسیار مفید را آورده اند:WCF و WPF و WF ترکیب این سه چیز با هم برنامه قدرتمندی را به شما خواهد داد.البته این دلیل بر آن نمیشود که #C از بین رفته باشه.چون windows application هنوز استوار سر جاش هست ولی اسمبلی هایی به آن اظافه شده است مانند LINQ و ...
در دنیای وب هم میشود از این ابزار به شکل سرویس استفاده کرد.
جای هیچگونه نگرانی نیست.چون فقط چند شکل جالب به دات نت اظافه شده است که کار را بخصوص در design راحت تر کرده است.برای شروع اگر وقت زیادی را ندارید و میخواهید یک visio که قابلیت programming را داشته باشد را یاد بگیرید میتوانید از WF شروع کنید و اگر با طراحی حال میکنید با WPF شروع کنید.
اگر مایل به کار روی WF هستید .من دارم روی یک present دانشگاهی درباره این موضوع کار میکنم.PM بدهید تا کتاب انگلیسیس مفید را به شما معرفی کنم.برای مرور کلی روی این مباحث این کتاب اعجاب انگیز را معرفی میکنم:
Beginning
Web Development,
Silverlight, and
ASP.NET AJAX
From Novice to Professional

پیروز باشید.

antisocial
شنبه 22 فروردین 1388, 21:47 عصر
ممنون از راهنماییتون
من براتون پی ام گذاشتم.اگر زحمت نیست اون کتابارو معرفی کنین
با تشکر

محمدامین شریفی