PDA

View Full Version : درخواست password هنگام وصل شدن به database

ali_mnkt
شنبه 22 فروردین 1388, 23:46 عصر
سلام به همه دوستان

من یه واسه برنامم یه گزارش با crystal report درست کردم . من این برنامه رو در یک کامپیوتر

نوشتم وهیچ مشگلی با نحوه اجرای فایل گزارش ندارم. اما هنگامی که این برنامه رو خواستم

در یک محیط تحت شبکه اجرا کنم در هنگام نمایش گزارش در crystal report viewer یه صفحه ای

باز شد که از من یه password می خواد . البته برنامه sqlserver 2005 که در سرور هست

که این گزارش اطلاعاتشو از اون می گیره password نداره . البته سیستم عاملی که در کامپیوتر

سرور استفاده می شه windows server 2003 هست که کد login داره این کد رو هم میزنم

ولی قبول نمی کنه . اولا می خوام این psswoerd که از من می خواد چیه ؟ و چطوری باید

پیداش کنم . من تصویر در خواست رو هم در آدرس زیر گذاشتم ضمیمه می کنم . ممنمون می شم راهنمایی

کنید چون خیلی گیرم.

mahdi87_gh
یک شنبه 23 فروردین 1388, 11:39 صبح
سلام به دوست عزیزم
اکه شما با اس کیوال 2000 کار کرده بودید و دوباره با 2005 متوجه این تفاوت می شدید که در 2000 اجازه دسترسی به بانکها از طریق Local یا . یا LocalHost داده میشد ولی در 2005 این اجازه به برنامه های غیر از خود منیجمنت اس کیوال داده نمی شه.منم با این مشکل برخورد کردم.برای حل کردن این مشکل من دوراه کشف کردم:
1.شما باید ریپورت ها رو به صورت فایل های جدا از سولوشن برنامه اصلی طراحی و در فولدر دیباگ کپی کنید.حالا دوراه برای ادامه کار وجود داره:
در کامپیوتری که برنامه تون رو می خاوهید نصب کنید،بطور دستی تنظیمات اتصال به بانک رو تغییر بدید(با وارد کردن نام کامپیوتر جدید به جای نام کامپیوتر خودتون-که درواقع نام سرور محسوب میشه)
2.نام کامپیوتر دیگه رو هم نام با کامپیوتر خودتون بکنید.
3. از طریق کد شما باید جدولهایی که توی ریپورت استفاده کردین رو بسازین(با (dataset,datatable,dataview و از کد زیر استفاده کنید:

ReportDocument RepDoc = new ReportDocument();
string RepPath = Application.StartupPath + @"\rptmain.rpt";
RepDoc.Load(RepPath);
RepDoc.SetDataSource(objDataView.Table);

ali_mnkt
یک شنبه 23 فروردین 1388, 12:16 عصر
سلام به دوست عزیزم
اکه شما با اس کیوال 2000 کار کرده بودید و دوباره با 2005 متوجه این تفاوت می شدید که در 2000 اجازه دسترسی به بانکها از طریق Local یا . یا LocalHost داده میشد ولی در 2005 این اجازه به برنامه های غیر از خود منیجمنت اس کیوال داده نمی شه.منم با این مشکل برخورد کردم.برای حل کردن این مشکل من دوراه کشف کردم:
1.شما باید ریپورت ها رو به صورت فایل های جدا از سولوشن برنامه اصلی طراحی و در فولدر دیباگ کپی کنید.حالا دوراه برای ادامه کار وجود داره:
در کامپیوتری که برنامه تون رو می خاوهید نصب کنید،بطور دستی تنظیمات اتصال به بانک رو تغییر بدید(با وارد کردن نام کامپیوتر جدید به جای نام کامپیوتر خودتون-که درواقع نام سرور محسوب میشه)
2.نام کامپیوتر دیگه رو هم نام با کامپیوتر خودتون بکنید.
3. از طریق کد شما باید جدولهایی که توی ریپورت استفاده کردین رو بسازین(با (dataset,datatable,dataview و از کد زیر استفاده کنید:

ReportDocument RepDoc = new ReportDocument();
string RepPath = Application.StartupPath + @"\rptmain.rpt";
RepDoc.Load(RepPath);
RepDoc.SetDataSource(objDataView.Table);

دوست عزیز من database ام هیچ password ی واسه وصل شدن بهش وجود نداره .

خوب پس این password که از من می خواد چیه؟ حداقل اگه بدونم چیه یه فکری به حالش

می کنم :ناراحت:

mahdi87_gh
یک شنبه 23 فروردین 1388, 17:28 عصر
دوست عزیزم
متوجه هستم که شما هیچ پسوردی نذاشتین.من تصورم اینه که وقتی کریستال ریپورت تلاش می کنه که با اون نام سروری که شما تعریف کردید به اس کیوال وصل بشه و موفق نمیشه،این پسورد رو نشون میده که احتمالا شما جدیدا برای دیتابیس پسورد تعریف کردین.که البته شما این کارو نکردید.
منم با همین مشکل برخورد کرده ام.اگه توضیحاتی که قبلا دادت جواب نداد،من براتون توضیحات کامل رو دوباره میگم

ali_mnkt
یک شنبه 23 فروردین 1388, 19:38 عصر
مرسی دوست عزیز از توجهت .

من راه اول شما رو انتخاب کردم یعنی اول امدم در یک کامپیوتر یه پروژه تعریف کردم .

database ای که من در این کاپیوتر دارم sql server 2005 هستش که نام server name آن reza

هست. حالا من این برنامه رو ورداشتم و روی یک client در شبکه قرار دادم. و server name

مربوط به sql server که روی کامپیوتر سرور در این شبکه قرار داره و برنامه باید از اون اطلاعاتشو

بگیره رو هم reza قرار دادم ( یعنی دقیقا همون نامی که تحت اون نام برنامه رو نوشتم) .

اما باز همون صفحه می یاد و pass word می خواد . آیا منظور شما همین روش بود یا من

اشتباه کردم ؟

ali_mnkt
سه شنبه 25 فروردین 1388, 13:40 عصر
مشگل هنوز رفع نشده . خدایی یکی کمک کنه خیلی گیرم :ناراحت:

NewFoxStudent
سه شنبه 25 فروردین 1388, 13:50 عصر
کامپیوتری که برنامت رو اجرا میشه قبل از اجرای برنامه باید به سرور لاگین کرده باشه این رو امتحان کن

ali_mnkt
سه شنبه 25 فروردین 1388, 22:13 عصر
کامپیوتری که برنامت رو اجرا میشه قبل از اجرای برنامه باید به سرور لاگین کرده باشه این رو امتحان کن

می شه یه کم بیشتر توضیح بدی که چی کار باید بکنم؟

behzadk
یک شنبه 06 اردیبهشت 1388, 07:11 صبح
با تشکر از newfoxstudent
منم این مشکل رو دارم میشه یه کم بیشتر توضیح بدین